Star Wars

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Al ak pogledaš, i pitaš dobar dio fanova, glavni jaki ženski lik serijala je Leia, koja je imala malo more mana, koja je često bila damsel in distress, ali su je isto tako pokazali i sposobnom.

dok je ovo užasno napisan lik. i kada nekome to argumentiraš njihov new age bullshit argument je 'ti mrziš žene'. Ne, dovraga ne. taj lik bi bio jednako loš da je muško, da je dvospolac, da je android, da je kamen. jednostavno je loše napisan
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Star Wars

Post Postao/la Maki »

Zato što je Leia napisana kao realna osoba, a ne kao feministička junakinja koja sve savlađuje.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la crocop97 »

Feminizam i liberalna ideologija odličan su paravan za zarađivanje na lošim filmovima, napadnu te na moralnoj razini ako kritiziraš film, bez obzira na argumente, ostali će ili šutjeti ili davati pozitivne recenzije samo da ne budu napadnuti :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

ja jako volim star warse i zato mi je teško kada moram objašnjavati zašto mi je dvoboj vadera i obi wana iz nove nada bolji od svih lightsaber dvoboja i skakanja koje serijal ima.

ili ako si ikada gledao red letter media recenziju prequela, kada uspoređu kako reagira luke kada je ljut i kako nasilno mlati lightsaberom, i obi wan kada ubiju qui gon jinna - kada se samo vrati koreografiranom stilu, bez trunka emocije.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Star Wars

Post Postao/la Maki »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Feminizam i liberalna ideologija odličan su paravan za zarađivanje na lošim filmovima, napadnu te na moralnoj razini ako kritiziraš film, bez obzira na argumente, ostali će ili šutjeti ili davati pozitivne recenzije samo da ne budu napadnuti :think:
Ovo. Ako je glavni lik filma ne-bijeli/žena, taj film se ne smije pljuvati.
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la HBK »

Meni su novi SW filmovi super. Više mi se sviđaju od starih. Da li priča i likovi imaju logike to me ne zanima. Nije to Kubrick već holivudska komercijala čija je svrha zabava široke mase. Ne mora da bude logično.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la crocop97 »

Čak i kad izuzmemo logiku, ostaje to da su loše napisani, generični, bez ikakvog šarma i dosadni
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Nije Kubric, al originalna trilogija su klasici koji su ostavili vrlo vjerojatno dublji trag u povijesti, pogotovo na pop kulturu
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la HBK »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Čak i kad izuzmemo logiku, ostaje to da su loše napisani, generični, bez ikakvog šarma i dosadni
Upravo si napisao moj doživljaj originalne trilogije :mrgreen:
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la HBK »

U ovom zadnjem filmu igra Laura Dern. Dovoljno da mi bude najdraži u celoj fransizi :romance-heart: :romance-heartbeating: :romance-hearteyes:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la HunterDX »

HBK je napisao/la:QR_BBPOST U ovom zadnjem filmu igra Laura Dern. Dovoljno da mi bude najdraži u trilogiji :romance-heart: :romance-heartbeating: :romance-hearteyes:
U potpunosti te razumem. :cool:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la HunterDX »

Mada, prva asocijacija na Star Wars mi je borba Obi vs Anolin, legendarno, učenik protiv učitelja. Kao klinac sam overavao na njih i čitav treći deo( ili kako ga neki zovu 6) svejedno.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Obi vs Anolin
Anakin, molim lijepo

Ta borba je zapravo ogavno glupa i napravljena je samo kako bi imal CGI akciju. A kraj je još gluplji kada Obi ostasvi Anakina živog nakon što ga je osakatio. Dovbrši ga, ako si to već napravio. Humanije je.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Obi vs Anolin
Anakin, molim lijepo

Ta borba je zapravo ogavno glupa i napravljena je samo kako bi imal CGI akciju. A kraj je još gluplji kada Obi ostasvi Anakina živog nakon što ga je osakatio. Dovbrši ga, ako si to već napravio. Humanije je.
Greška u kucanju što se tiče Anokina.
Pa iz ova perspektive jeste glupa, ali dokaži ti to jednom klincu.
I nekako mi je ostala urezana.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Star Wars

Post Postao/la Sherpa »

Apsolutno, i meni su neke stvati ko klincu ostale u dobrom sjećanju. Samo mislim da imam sreće, da sam imao priliku gledati bolje akciće neg ove mlade generacije. Premda ima i uspomena koje su iz današnje perspektive grozne
slika
Odgovori