#ostanidoma

Anketa za zajedničko gledanje wrestling showova

Film tjedna

Filmoljupci navalite

44. Tjedan: Romantične komedije

Monster-in-Law (2005)
1
20%
The Philadelphia Story (1940)
1
20%
When Harry Met Sally… (1989)
2
40%
Smiles of a summer night (1955)
1
20%

Ukupno glasova: 5

HBK
Rank 10
Rank 10
Status: Offline

Film tjedna

PostPostao/la HBK » 16 ožu 2020, 18:16

Nikad nisam ni tvrdio da znam sve o svakom filmu. Samo o inteligentnim dramama. Plitki žanrovi nisu deo mog interesovanja.

Uostalom ti si jednom rekao da svi režiseri snimaju za pare, a ne znaž za Bela Tarru, Lav Dijaza, Malika. Sve umetnici koji snimaju iz ljubavi prema umetnosti, ne zbog profita.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

Film tjedna

PostPostao/la Sherpa » 16 ožu 2020, 18:24

Zato i imaš plitko razmišljanje, pošto si ga odlučio ograničiti. Al hej, tvoja odluka, ne moja.

I ne moram ih znati, niti se pravim da sam neki filmski ekspert. Nisam. I ne moram pogledati niti jedan njihov film da mogu kazati kako sam u životu gledao velik broj kvalitetnih filmova.

Al hej. Full monty je 'glupa komedija'. Koja je zabavna, koja je zaradila, koja je nominirana za oscara. Dovoljno da je mrziš i bez da pogledaš
slika

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film tjedna

PostPostao/la Mary » 16 ožu 2020, 18:51

"inteligentne drame", "plitki zarnovi", "umjetnici koji snimaju iz ljubavi a ne iz profita"...
Sve ovo toliko zvuci naivno, zvucis kao teenegerica kada prica o omiljenom Boy Bandu. Bilo bi smijesno da nemas gotovo 30 godina i trebao bi biti pametniji.

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film tjedna

PostPostao/la crocop97 » 16 ožu 2020, 18:59

HBK je napisao/la:Source of the post (u mom slučaju komedije i parodije)

Za napisati kvalitetnu komediju i treba velika razina inteligencije, dramu je zapravo i najlakše snimiti (puno krupnih kadrova, emocionalna nabijenost i neka kontroverzna tema i to je to).

HBK je napisao/la:Source of the post Satantango mađarski crno- beli film sa dugim kadrovima u trajanju od sedam i po sati.

Ništa od tog nije mjerilo kvalitete filma, pogotovo jer ti art filmovi često ispadnu parodija samog koncepta art filma jer se ide u pretjerivanje i onda grupica elitista i kulturalnih masturbatora to uzdiže u nebesa (pogotovo kratke eksperimentalne filmove, koji su sadržajno isprazni). Svaki žanr ima svoje vrijednosti i ne vrijedi uspoređivati npr. jedan The Big Lebowski (meni uz Once Upon a Time in The West najbolji film ikad) s On The Silver Globe od Zulawskog, jer je riječ o potpuno različitim svjetovima.
slika

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film tjedna

PostPostao/la Mary » 16 ožu 2020, 19:04

Ima vrlo malo znanje o filmu opcenito.

HBK
Rank 10
Rank 10

Film tjedna

PostPostao/la HBK » 17 ožu 2020, 00:41

crocop97 je napisao/la:Source of the post
HBK je napisao/la:Source of the post (u mom slučaju komedije i parodije)

Za napisati kvalitetnu komediju i treba velika razina inteligencije, dramu je zapravo i najlakše snimiti (puno krupnih kadrova, emocionalna nabijenost i neka kontroverzna tema i to je to).

Neka ti budu kvalitetne koliko hoćeš. Ne podnosim komičare i njihovo retardirano kreveljenje. Gledajte vi slobodno i uživajte u njima. Ja ostajem pri mojem "masturbiranju" nad pravom umetnošću.

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film tjedna

PostPostao/la crocop97 » 17 ožu 2020, 10:40

HBK je napisao/la:Source of the post Neka ti budu kvalitetne koliko hoćeš. Ne podnosim komičare i njihovo retardirano kreveljenje.

Ne znam kakve si to onda komedije gledao, ali kreveljenja imaš samo u nekoliko podžanrova i to je to (pogotovo u slapstick komedijama i onim gdje je zastupljen fizički humor)
slika

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film tjedna

PostPostao/la Mary » 17 ožu 2020, 11:38

Sto put vidjena rasprava u kojoj hranimo trolla HBK, pokusavajuci mu objasniti nesto za sto mu jednostavno nedostaje mozga da bi shvatio.

Tema ide pod kljuc, a svaka nova provokacija i koristenje bilo kakvih epiteta u kojima se obraca s visine i omalovazavajuce prema sugovornicima ce biti obrisana.

Natrag na “Filmovi / Serije / TV”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.