Domaća kinematografija

Filmovi, serije, pozorište, glumci...

Filmoljupci navalite
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10618
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la HunterDX »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST @HunterDX bice nastavak, najavljeno je. Sad Maras postao novi Golub.

Nisam provalio sta se tacno desilo Caru, jel se ubio?
Mislim da je Car imao infarkt, nisam ni sam siguran.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10618
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la HunterDX »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Pa te serije nisu loše, pogotovo za generacije koje su živele u to vreme, problem je što su bezbroj puta reprizirane.
a šta hoćeš jbg nismo mi Holivud ili Bolivud...na RTS-u serija ide svakog dana što znači godišnje 5-10 serija treba da se puste...odakle :D Izbace svaku godinu po nešto novo ali kvalitet je slabiji ko uopšte pamti ono Nemanjići, Ravna Gora i šta je sve bilo u međuvremenu.
Nemanjići su bili kriminalno loši, Ravna Gora je bila ekstra, ali je politički zabranjena.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9098
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Wulf7X je napisao/la:
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Pa te serije nisu loše, pogotovo za generacije koje su živele u to vreme, problem je što su bezbroj puta reprizirane.
a šta hoćeš jbg nismo mi Holivud ili Bolivud...na RTS-u serija ide svakog dana što znači godišnje 5-10 serija treba da se puste...odakle :D Izbace svaku godinu po nešto novo ali kvalitet je slabiji ko uopšte pamti ono Nemanjići, Ravna Gora i šta je sve bilo u međuvremenu.
Nemanjići su bili loši. Ravna Gora isto, ali šta možemo da očekujemo od Bajića, jedino mu je Selo gori bilo ok, ali osrednje.
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 19 tra 2020, 22:04, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la TheViper »

Po meni jedine zamerke ove epizode:

- Nisu prikazali kako je Sofija raskinula da onim drugim
- Poslali jebenog Sineta da ubije Spartu :roll:
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9098
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Pa te serije nisu loše, pogotovo za generacije koje su živele u to vreme, problem je što su bezbroj puta reprizirane.
a šta hoćeš jbg nismo mi Holivud ili Bolivud...na RTS-u serija ide svakog dana što znači godišnje 5-10 serija treba da se puste...odakle :D Izbace svaku godinu po nešto novo ali kvalitet je slabiji ko uopšte pamti ono Nemanjići, Ravna Gora i šta je sve bilo u međuvremenu.
Nemanjići su bili kriminalno loši, Ravna Gora je bila ekstra, ali je politički zabranjena.
Ravna Gora je trebala da bude dramska trilogija od 1941-1945, ali pošto se kod Bajića radnja odvija sporo kao kod Indijaca, ništa od toga. Film Za kralja i otadžbinu je mnogo bolji, jer je izvučeno najbitnije iz serije i nema nepotrebnih događaja.
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 19 kol 2020, 03:05, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la Wulf7X »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ravna Gora je bila ekstra
Meni je ravna gora bila tolko loša da je to neverovatno...imali su po 2,3 scene od 20 minuta znači ultra smor :lol:
Za Nemanjiće sam imao velika očekivanja neku ozbiljnu istorijsku seriju da snime kod nas ali... :roll:
Ne znam kakva je stvar sa serijom ubice mog oca, gledao sam jednu sezonu delovalo je kao ozbiljni projekat :?

@TheViper a jel tačno da su Bjelu šutnuli iz serije zbog sukoba sa RTS-om jer je Senke prebacio na SBB? :D :? Jel ima uopšte objašnjeno šta se desilo ili kao Strowman umesto Reignsa pravo niotkuda :lol:
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la TheViper »

Koliko znam ne, nego nije imao vremena za obe. Da su u sukobu ne bi njegov sin dobio ulogu u Juznom vetru. E da, kad smo vec kod njega. Mogli su da ga prikazu u ovoj epizodi, ipak je ubio Papu.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9098
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Pa ne bih rekao da je imao sukob sa RTS-om, ipak ide sad Tajkun. Samo nije mogao na sve strane. Izabrao je Tajkuna i naravno nastavio bolji projekat od svega toga, a to su naravno njegove Senke. Takođe, Bjela je vrlo pozitivan čovek i nije imao nekih drama. Radi čovek svoj posao, a ne kao Kojo, koji se izgubio zbog politike. Šteta za njega.
slika
Avatar
Cenation Leader
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2535
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:32
7
O meni: Ljubitelj ProWrestlinga, veliki filmofil, Madridista u duši.
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la Cenation Leader »

Meni je bila serija onako, sasvim solidna mada nisam ni ocekivao nesto mnogo pa se i nisam imao prostora ni razocarati. Radnja mi je u nekim momentima dosta rastegnuta i neki likovi su lose iskoristeni ( npr Sofija). Negativci su mi bili dosta dobri, Bandović je legenda stvarno i bio mi je glavna zvijezda komplet serije, Sparta je kao lik imao bruku potencijala ali ostao i on na kraju nekako nedorecen. Bikovic, Radonjic, Miki i ostala ekipa solidni neki manje neki vise, samo finale mi se nije bas svidjelo i prelako su se rijesili Crnogoraca ispali su totalno beznacajni na kraju.
Ne znam za vas ali meni je ovo dosta sve ličilo na Kuma ( nacini likvidacije rivala u zavrsnici, Cara kao i Vita spuca infarkt dok se igra sa unukom, Maras kao i Michael postane vođa kartela nakon sto je na pocetku odbijao da bude dio istog...)
5.5/10 ocjena, bilo dobrih momenata ( tamo negdje 7-8 epizoda mi je bila vrhčina i sjecam se dobro da sam bio odusevljen steta sto nije serija nastavila u tom ritmu do kraja)i vidi se da se produkcija dize iz godine u godinu ali na kraju komplet okus u ustima je pomalo gorak.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la TheViper »

Jesu se prelako resili Crnogorca, ali to je zato sto su pili i slavili, dok se ovi spremali za napad, jos im inspektor dao podatke o njima. Znalo se da je Crveni uz Marasa tako da ovi nisu imali sanse, protiv Bugara se dokazali kao sposobni.
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
3
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la Fallen »

Nož meni najbolji domaći film. Gledam ga tradicionalno na svaki Božić.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9098
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Fallen je napisao/la:QR_BBPOST Nož meni najbolji domaći film. Gledam ga tradicionalno na svaki Božić.
Pretpostavljam da misliš na Nož iz 1999. godine?

Postoji i triler sa Batom Živojinovićem i Ljubišom Samardžićem iz 1967.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3023
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la lemonzoo »

Najbolji domaći filmovi su oni koji nisu razvikani. Nisam pogledo sve klasike, od pogledanih mi je već dugo Lisice Krste Papića najdraži ex Yu. Vjerojatno bi se to promjenilo da pogledam Rondo ili sve filmove Crnog talasa.
Uvijek u pravu.
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
3
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la Fallen »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST
Fallen je napisao/la:QR_BBPOST Nož meni najbolji domaći film. Gledam ga tradicionalno na svaki Božić.
Pretpostavljam da misliš na Nož iz 1999. godine?

Postoji i triler sa Batom Živojinovićem i Ljubišom Samardžićem iz 1967.
Da, taj iz 99. Ovaj drugi nisam gledao. :)
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9098
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Da to je odličan film, a posebno treba izdvojiti uloge Žarka Lauševića, Ljiljane Blagojević i naravno Aleksandra Berčeka.
slika
Odgovori