#ostanidoma

Večeras u 20:00 imamo zajedničko gledanje Starrcadea. Link je ovdje na Twitchu. Chat će biti na našem Discordu!

Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13
Status: Offline

Film

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 02 ožu 2020, 17:43

crocop97 je napisao/la:Source of the post Kad sam počeo gledati mislio sam da sam ja nšto nervozan i da mi je teško pratiti film zbog umora

Ovo je i meni bilo na prvu, majstorski su odradili stres.

crocop97 je napisao/la:Source of the post na kraju je ipak cinik u meni bio zadovoljen

Meni srce skoro stalo na kraju :lol: :lol: :lol:
slika

HBK
Rank 10
Rank 10

Film

PostPostao/la HBK » 02 ožu 2020, 17:49

SwitchBlade je napisao/la:Source of the post
HBK je napisao/la:Source of the post I taj film moram pogledati što pre. Vidim igra Pattinson.

Svakako treba pogledati,meni je to njegova najbolja uloga koju je imao dosada.

Jesi li gledao Lighthouse? Meni je to njegova životna uloga. Videću kakav je u Good time, ali teško da će mi zaseniti glumu u Lighthouse

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Status: Online

Film

PostPostao/la crocop97 » 02 ožu 2020, 17:51

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Meni srce skoro stalo na kraju

Ja sam bio poprilično sretan iz nekog razloga :mrgreen:

I Sandler je tu ko rani Pacino jebote, točno mogu zamislit Pacina u takvoj ulozi u nekom filmu iz 70-ih
slika

SwitchBlade
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la SwitchBlade » 02 ožu 2020, 17:53

HBK je napisao/la:Source of the post
SwitchBlade je napisao/la:Source of the post
HBK je napisao/la:Source of the post I taj film moram pogledati što pre. Vidim igra Pattinson.

Svakako treba pogledati,meni je to njegova najbolja uloga koju je imao dosada.

Jesi li gledao Lighthouse? Meni je to njegova životna uloga. Videću kakav je u Good time, ali teško da će mi zaseniti glumu u Lighthouse

Da,gledao sam The Lighthouse,tamo je isto savršen bio,ali više preferiram ulogu iz Good Timea,zato što mi je i taj film draži. :mrgreen:
slika

HBK
Rank 10
Rank 10

Film

PostPostao/la HBK » 02 ožu 2020, 18:37

crocop97 je napisao/la:Source of the post
Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Meni srce skoro stalo na kraju

Ja sam bio poprilično sretan iz nekog razloga :mrgreen:

I Sandler je tu ko rani Pacino jebote, točno mogu zamislit Pacina u takvoj ulozi u nekom filmu iz 70-ih

Baš si zloban. :mrgreen:

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Film

PostPostao/la Wulf7X » 03 ožu 2020, 22:46

Gledao sam Parazit danas, jedan od retkih novih filmova kojeg sam odgledao u komadu bez pauza nakon smorfesta...ima odličnu priču kao i samu radnju i dešavanja što čini ovaj film zanimljivim, kraj mi je doduše nešto slabiji.

Inače jel neko zna koja je poenta sa ovim kamenom što nosi Kevin (ok nisam zapamtio Korejsko ime jer sva su slična pobogu), jel ima neko dublje značenje vezano za priču jer u nekoliko navrata potenciraju na to :)
slika

HBK
Rank 10
Rank 10

Film

PostPostao/la HBK » 04 ožu 2020, 01:38

Uvek sam voleo da gledam filmove o stvaranju filma, jer se u njima najbolje sagledava istinsko stanje filmske umetnosti.

Ova drama nije toliko o samoj umetnosti, koliko o razilaženju dve različite generacije. Kroz film upoznajemo tri ženska lika. Proslavljenu pozorišnu i filmsku glumicu, koja pristaje da ponovo zaigra u drami koja ju je proslavila dvadeset godina ranije, ali ovaj put u suprotnoj ulozi, njene asistentkinje i nove glumačke nade koja je slavu stekla najviše zahvaljujući nasilničkom ponašanju i skandalima (što je odlična slika današnjeg holivuda)
Teme kojima se ovo ostvarenje bavi su sudar između dve generacije glume. Stare koja je bila okrenuta ka umetnosti i nove koja je okrenuta ka popularnosti. A takođe prikazuje nemogućnost glumaca da se odvoje od lika koji tumače. I kako im proguta identitet.
Fantastično mi je prikazan odnos između glavne akterke i njene asistentkinje. Te njihove česte burne, filozofske rasprave o stanju filmske umetnosti danas su me baš iz srca nasmejale. A i podsetile su me na moje rasprave po fb grupama. :D

Ono u čemu leži najviše kvalitet ovog filma jesu tri glavne glumice. Juliette Binoche je maestralna kao i uvek. Ubedljiva u svakoj sceni, što i ne čudi za glumicu takvog kalibra. Za mene veliko iznenađenje je Kristen Stewart koju, kao i njenog kolegu Pattinsona, žigosaju zbog Twillighta, je ovde pokazala da je u pitanju jako kvalitetna dramska glumica. Ubedljivo najbolja od sve tri. I tu je uvek jebozovna Chloe Grace Moretz koja, mada nema veliku ulogu, kida svaku scenu u kojoj se pojavljuje.

Film je prelepo izrežiran. Veći deo se odvija u Švajcarskim alpima, te imamo priliku da uživamo u predivnim kadrovima prirode. A takođe se i kroz ceo film oseća neka sumorna atmosfera, koja opisuje osećanja glavne junakinje.

Sam film ne donosi ništa novo. Bilo je ovakvih tema i ranije i bolje urađene. A i ima neke nedorečenosti u filmu. No uprkos tome, ovo je jedna izuzetno kvalitetna indie drama kakve ja najviše cenim.

8/10

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film

PostPostao/la Mary » 09 ožu 2020, 14:42

Pocivao u miru.

HBK
Rank 10
Rank 10

Film

PostPostao/la HBK » 09 ožu 2020, 15:32

Otišao je možda i najveći glumac svih vremena!! Legenda kako Švedskog filma, tako i Holivuda. Mi Bergmanovi obožavaoci ćemo ga zauvek pamtiti po ulogama u remek- delima The Seventh Seal, Brink of life, The Virgin Spring, Winter light, Hours of Wolf, Shame, En Passion. Sad se pridružio Bergmanu u večitu legendu.

#ripmaxvonsydow

slika

HBK
Rank 10
Rank 10

Film

PostPostao/la HBK » 10 ožu 2020, 02:08

Povodom smrti najvećeg glumca svih vremena Max Von Sydowa rešio da sam da ponovo pogledam Sedmi pečat. Iako je jedan od slabijih Bergmanovih (slab u smislu da je samo odličan film, a ne remek- delo) filozofski, mada ne previše ozbiljan film u kome Bergman ispituje svoju omiljenu temu čovek vs Bog. Iako će ovu temu bolje obraditi u svojim kasnijim filmovima (posebno u Zimskom svetlu) jako mi se sviđa kontrast između dva glavna likova Antoniusa Blocka i njegovog sluge (kojeg igra drugi najveći glumac svih vremena Gunnar Bjornstrad) Za Antoniusa mogu reći da je i moj alter- ego. Čovek koji do kraja traga za istinom, koji se bori sa sobom može li postojati Bog kad je svet ovako užasan. Njegov sluga je sušta suprotnost. Neozbiljan, cinik, ateista, život posmatra kao farsu pa ga tako i proživljava, ali je u suštini i plemenit. Sviđa mi se i što Bergman odlično oživljava duh onog vremena sujeverja kad je kuga vladala čovečanstvom i kada su svi verovali da stiže smak sveta i kako je crkva koristila strah da manipuliše ljudima. Najmoćnija scena u filmu je kad spaljuju poludelu devojku zbog veštičarenja i što je krive za kugu što je baš odličan prikaz zatucanosti onog vremena. Kraj je jako zanimljiv jer je Bergman bio ateista, ali je kraj skroz vernički. Možda se ipak i on borio sa sobom?
Od glumačke ekipe, pored već spomenutih Maxa i Gunnara, jako upečatljivi bili su mi i predivna Bibbi Anderson koja ovde izgleda kao pravi anđeo <3 Gunnel Lindblom u ulozi neme devojke i naravno glumac koji igra smrt!

8/10

~MandyRose~
Rank 11
Rank 11
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

Film

PostPostao/la ~MandyRose~ » 10 ožu 2020, 23:06

slika slika slika

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film

PostPostao/la Mary » 12 ožu 2020, 21:05

How to Read a Film: The World of Movies, Media, Multimedia: Language, History, Theory http://www.goodreads.com/book/show/1033 ... ead_a_Film

<3

~MandyRose~
Rank 11
Rank 11
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

Film

PostPostao/la ~MandyRose~ » 12 ožu 2020, 22:26

jučer sam u kinu išao pogledati film Parasite i OMG, najbolji film IKAD.... znaci, ako sam riskirao i pokupio koronu, VRIJEDILO JE jer je film TAKO DOBAR. I am shook!
slika slika slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Film

PostPostao/la Wulf7X » 13 ožu 2020, 08:23

Jel bioskopi uopšte postoje danas.. nisam išao od 2003. godine :(
slika

HBK
Rank 10
Rank 10

Film

PostPostao/la HBK » 15 ožu 2020, 16:01

Peter Jackson je režiser poznat najviše po spektakularnim blockbusterima kao što su LOTR, Hobit i King Kong. Međutim ima on i filmova u kome se potpuno izvlači iz kalupa i pokazuje da je ipak vrsni režiser. Jedan od tih filmova je i ovaj. Zapravo bio sam zapanjen kad sam na odjavnoj špici video da je ovo režirao isti onaj koji je režirao i Gospodara prstenova!

Ova snažna drama govori o najvećoj tragediji koje može zadesiti roditelje - gubitak deteta i može li se oprostiti krvniku?! Kada četrnaestogodišnju Sussie komšija hladnokrvno ubije život njenim bližnjima će se okrenuti naopačke, ali i samoj Sussie koja nakon svoje smrti sa neke vrste čistilišta ispituje svoju smrt i ne može da se pomiri sa tim da je tako brutalno okončan.
Dosta težak film, ali u isto vreme i prelep. Saoirse Ronan je uistinu fantastična u glavnoj ulozi i do sada joj je ovo najbolja uloga, mada ima još vremena. Svakako ogromna preporuka za ovo.

8/10

Natrag na “Filmovi / Serije / TV”

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gosta.