Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Film

PostPostao/la Sherpa » 07 srp 2019, 09:37

Ti mene zoveš dečko, a stariji sam pd tebe oko 10 godina. Nadasve bezobrazno. Nadalje, gledao sam neke od navedenih, no ne svršavam na njih. Ne podliježem idolopoklonstvu, dovoljno sam pametan da ne trebam kompenzirati i praviti se intelektualcem. Imam vlastite misli, a ne ponavljam ono što su neki filmski kritičari govorili, kao što ti radiš.

Ja nisam filmofil, ali to ne znači da ne mogu prepoznati dobar film. Osim toga, radije će pogledati blockbuster koji točno zna što je, nego neko režisersko preseravanje u kojem bi trebali analizirati što je autor htio reći (a često je realnost da ni oni sami neznaju). Gledati filmove bez radnje koji se samo forsiraju da budu umjetnost je jednako površno i sa redateljske strane.
slika

donniedemonD
Rank 8
Rank 8

Film

PostPostao/la donniedemonD » 07 srp 2019, 10:30

Par filmova sto sam pogledao poslednjih mesec dana otprilike.

Rear Window: Odavno ga merkam da pogledam jer me vuce ocena na metacrtiticu koja je maksimalnih 100.
I resim se da pogledam sinoc i ostanem krajnje razocaran.
Film je ok i to je sve. Dominira onde gde treba shodno nacinu snimanja.
Posle filma krenem da citam recenzije i pitam se da li sam gledao pravu verziju. Sve neke desetke, hvaljenje, film bez minusa... bla bla bla... haos. Nije mi legao, smorio sam se vise puta dok sam gledao.

Perfect Stranger: Italijanski film, takodje snimljen u samo jednoj prostoriji poput prethodnog filma. Komedija-Drama.
Fantasticna tema filma, skupilo se drustvo na veceri i jedna likusa predlozi da svi stave telefon na sred stola i da svaki poziv ili poruku javno sve citaju i javljaju se u toku veceri na interfon. Kakav je haos nastao povodom toga majko mila. Ma top topova. Sto se tice filmova u jednoj prostoriji, u rangu 12 Angry Men. Jako sam zgotivio film, a i vrlo je smesan na momente, prava stara skola italijanska.

CONFESSIONS (KOKUHAKU) 2010: Ovde se ne bih puno zadrzavao. Pofesorka dolazi na cas, kraj polugodista je i saopstava da joj je cerkica mrtva. A da su ubice dvoje ucenika iz razreda. Zna ko su, ali nece da kaze vec se zavrsava cas i krece njena osveta tim klincima psihopatama.
Sve posle toga je apsolutni masterpiece i mozda najbolji psiho triler koji sam gledao sa 3-4 plot twista.

Triangle: Obozavam ovakve filmove kad treba malo mozak da se ukljuci, gde nema jasnog kraja vec se pusta gledaocu masti na volju. Mada ovde je prilicno jasno da se radi o... necu necu.

Searching: Super fora. Dobra poruka danasnjim roditeljima.

I nekoliko filmova Davida Lyncha. Genije covek, tu nema sta da pisem.

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film

PostPostao/la Mary » 07 srp 2019, 10:47

@
Sherpa
Zanimljivo kod njega je temelj da on zna nesto sto mi ne znamo o filmovima, pa zato ima pravo da lupa svoje subjektivne gluposti, a zapravo ove redatelje koje nabraja je pogledala svaka imalo za filmove zainteresirana osoba i ne smatra se zbog toga uzvisenim stvorenjem kao sto on misli o sebi, ali valjda je u tome i stvar trebas nesto pogledati a ne ponavljati tudje rijeci, kao sto i netko voli tu umjetnost i ulazi u njezine temelje, a nekome je samo sredstvo za dokazivanje nekakve superiornosti nad drugima.
@
HBK

Spielberg snima filmove koji su zabava za maloumnike? Od kud ti pravo da nekog nazivas maloumnim? Znas sto? Samo maloumne osobe, a koje se nazivaju filmofilima, ne shvataju kakve je bisere Spielberg ostavio generacijama, ne shvatas vjerojatno jer ne znas koliko je tesko u Blockbuster kategoriji snimiti pametan film koji nece biti kic i kopirani klisej, a Spielbergu je to uspjelo sa svakom temom kojom se pozabavio. Nemaju umjetnicku vrijednost? Sto je za tebe umjetnicka vrijednost? Koristis rijeci cije znacenje uopce ne poznajes i vrlo povrsno se drzis nekakvih teorija, ajd objasni malo detaljnije sto te smeta kod njegovih filmova, pa mozda i kvalitetnije porazgovaramo o necemu, jer meni ne mozes glumiti superiornost, ja sam pogledala sve to sto ti tek sad otkrivas jos u studentskim danima i posvetila filmu puno vremena na raznim seminarima i festivalima, pa kod mene nece proci argumenti koje u razgovoru s drugima koristis, samo, za razliku od tebe ja sam otkrivala film ne da bi dokazivala nekome da sam pametna, nego jer volim tu umjetnost.

Maki
Rank 11
Rank 11
Status: Online

Film

PostPostao/la Maki » 07 srp 2019, 11:12

U suštini Spilbergovi filmovi i nisu tolika sranja, ali razlog zašto ga toliko mrzim je što ga svi dižu u nebesa na nivo Kubricka i filmove mu proglašavaju za remek- dela, iako su zapravo samo prosečne blockbuster komercijale bez ikakve dubine i umetničke vrednosti i čija je jedina svrha zabava maloumnih. Jel shvataš sad zašto ga ne podnosim.

Jurassic Park, film u kojem su pomjerene granice onog što se može prikazati na ekranu, film koji je po prvi put predstavio uvjerljive dinosaure, film koji ima sasvim jasnu poruku koliko je etično prćkati po genima i igrati se Boga, je tebi komercijala bez ikakve vrijednosti?

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 07 srp 2019, 12:18

@
HBK
Ono što čini film određenog žanra kvalitetnim ne vrijedi za drugi žanr, smatram i ja da je određena doza elitizma potrebna, ali to je već prešlo u kulturalno masturbiranje. Ako ćemo ić logikom da valja samo ono što gleda najuža publika kulturalno uzdignutih oblika postojanja, onda su najbolja filmska ostvarenja eksperimentalni filmovi Zdravka Mustaća ili Ivana Faktora. :roll:
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Film

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 07 srp 2019, 12:19

crocop97 je napisao/la:Source of the post onda su najbolja filmska ostvarenja eksperimentalni filmovi Zdravka Mustaća ili Ivana Faktora.

Želiš reć da nisu :mrgreen:
Seth "The Tarpitect" Rollins

slika

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 07 srp 2019, 12:21

Bolji su mi od Bunela ili Warhola, oni su previše mainstream
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Film

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 07 srp 2019, 12:23

A eto Warhol nije, vidi se ko je poser.
Seth "The Tarpitect" Rollins

slika

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 07 srp 2019, 12:26

Razgovarat ćemo kad pogledaš sve uratke Damira Radića, do tad :hand:
slika

HunterDX
Rank 11
Rank 11

Film

PostPostao/la HunterDX » 07 srp 2019, 13:07

Pogledao Ace in the Hole, film je msm iz 50-tih prošlog veka, ali mi se jako svideo.
slika

BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO!

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film

PostPostao/la Mary » 07 srp 2019, 13:19

HunterDX je napisao/la:Source of the post Pogledao Ace in the Hole, film je msm iz 50-tih prošlog veka, ali mi se jako svideo.

Meni je u Top 10 najdrazih filmova, odlican.

HunterDX
Rank 11
Rank 11

Film

PostPostao/la HunterDX » 07 srp 2019, 13:26

Mary je napisao/la:Source of the post
HunterDX je napisao/la:Source of the post Pogledao Ace in the Hole, film je msm iz 50-tih prošlog veka, ali mi se jako svideo.

Meni je u Top 10 najdrazih filmova, odlican.

Dobar ukus za filmove imaš. :D
slika

BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO! BRO!

HBK
Rank 9
Rank 9

Film

PostPostao/la HBK » 08 srp 2019, 02:23

@
donniedemonD
Triangle je i meni genijalan!! :clap:
I ja obožavam takvu vrstu filma za koje moraš da koristiš mozak i koji te teraju da razmišljaš o njima i da ih analiziraš.

@
Maki
pa svi smo ovde skroz subjektivni. Niko od nas ne piše za filmske časopise pa da budemo objektivni.

@
Mary
i ja isto uživam u filmskoj umetnosti, samo što očito naš dvoje gledamo drugačije na to. Za mene nikad umetnost neće biti čudovišta koji napadaju zemlju (i naravno ljudi ih unište :roll: ) specijalci koji ubijaju 50 terorista odjednom, filmovi gde se sve vrti oko cgi efekata i ostalih tih budalaština. Blockbusteri su najniža grana sedme umetnosti i samo površni ljudi, koji Lyncha i Bunuela smatraju pretencioznim jer traže od njih da (za promenu) upotrebe mozak, mogu reći da imaju veću vrednost od Tarkovskog, Bergmana, Kurosawe. Takvi ljudi za mene jesu maloumnici. I još nešto. Nemojte ti i @
Sherpa
mnogo da mi kenjate o snobizmu. Vas dvoje ste me više puta ovde prozvali kako imam loš ukus za filmove jer se ne poklapa sa vašim ukusom. Ne sporim da sam filmski snob, ali ništa manje od vas dvoje.

Mary
Globalni moderator
Globalni moderator

Film

PostPostao/la Mary » 08 srp 2019, 05:43

Ti zbilja mislis da imas pravo na osnovu svog subjektivnog misljenja da odredjujes sto ima umjetnicku vrijednost a sto ne? Nisi ti filmski snob, da bi bio filmski snob moras makar znati zasto nesto sto gledas smatras dobrim, kod tebe je to jer "trebas upaliti mozak dok gledas film" (a pazi mi svi gledamo film bez upaljenog mozga, ne znam ni sto ti to uopce znaci) nego vrlo tvrdoglava i povrsna osoba koja pokusava sama sebi nesto dokazati.
Osim toga, Spielberg i "cudovista koja napadaju svijet" i "teroristi i specijalci" o cemu ti pricas? :think:
Ali maknimo se od Spielberga, pogresan je primjer, jer su mu filmovi sve drugo od prazne price s efektima, samo eto, nisi ih pogledao pa ne znas.
Znas li ti koliko je tesko snimiti filmove koje je snimao James Cameron? Ako si uopce ikada i pogledao jedan. I ti ces sada reci da je to zabava za maloumnike i da nemaju umjetnicku vrijednost? Moze ne biti tvoj filmski ukus, mozes ne imati sposobnost da ih razumijes i da uzivas u njima, ali samo laiku nece biti jasno sto je sve potrebno da bi se snimio takav film.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

Film

PostPostao/la Sherpa » 08 srp 2019, 10:27

Radije ću pogledati 'glupi' film koji zna što je, koji je tu da me zabavi. Nego neko pretenciozno smeće koje ke kvazi intelektualno.

Osim toga, više me rambo, rocky ili terminator tjeraju na razmišljanje, zato što imaju u sebi fantastične poruke, nego 90% 'što je pisac htio reći filmova'. Koji su napravljeni tako da me ne zanima što je htio reći koliko ničega u njima ima.
slika

Natrag na “Filmovi / Serije / TV”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.