Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2995
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
3
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

10x10 (2018)

Priča prati čovjeka koji otme jednu ženu kako bi dozna neku istinu od nje. Triler koji ne nudi ništa zanimljivo ni novo.
Uvijek u pravu.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »


Pocivao u miru. :cry:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6651
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Goru vijest nisam mogao čut, baš sam jučer preslušavao opet njegove skladbe... RIP legendo :cry:


Planiram neko vrijeme nabavit usnu harmoniku da naučim odsvirat to, mislim da ju već danas naručit
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

RIP legendo
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2995
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
3
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

A Bundle of Trouble: An Aurora Teagarden Mystery (2017)

DJ Tanner iz Pune kuće sad je 40-godišnja MILF-ača (mislim da je njen lik u filmovima u cca. 20-ima) i istražuje umorstva jer voli misterije. Candace Cameron Bure nije neka glumica, ali ovdje malo bolje glumi nego u prvom nastavku ovog serijala, kojeg sam dosad jedinog pogledo. (Gledat ćemo ih sve.)
Priča je površno odrađena, po modusu operandi kuće Hallmark: samo ih štancaj.
Samo za ljubitelje jeftine zabave.
Uvijek u pravu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Film

Post Postao/la Sherpa »

Interstellar je super sf za one koji nisu fanovi žanra. Ne volim analizrati radove spekulativne fikcije, pogotovo one koja koketira s manipulaijom vremena, al ovaj je takva deus ex šaka u oko plus ljubav pobjeđuje sve premisa.

Van toga, ok, ništa više od tog.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Khm dvi godine kasno al napokon odgleda Scream for me Sarajevo i sad imam depresiju, odličan film.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6651
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Khm dvi godine kasno al napokon odgleda Scream for me Sarajevo i sad imam depresiju, odličan film.
Meni je trebalo nekoliko dana da se emocionalno i mentalno oporavim od gledanja, istovremeno ti se zgadi ljudska rasa i sretan si što usprkos svoj destrukciji imamo umjetnost kao jedino opravdanje našeg postojanja

The Pledge (2001) - odlična egzistencijalna drama, Nicholson u malo drugačijoj ulozi, ali svejedno je sjajan. Dosta spor film, sama istraga je nebitna i naglasak je na liku koji polako gubi razum, a tek kraj... (riječ je ekranizaciji romana koji je trebao poslužiti kao kritika kriminalističkog žanra, tako da su konvencije žanra, tj klišeji uglavnom pogaženi). 9/10

The Swimmer (1968) - ekranizacija istoimene Cheeverove kratke priče, odlično izvedeno postupno mijenjanje tona iz vedrijeg u tmurnu atmosferu. Burt je pojava samo takva, ali i sporedni likovi su jako bitno, kroz njihove reakcije suptilno se signalizira da nešto nije u redu s glavnim likom. U priči je to dosta izraženije kroz naratora, a tu su išli na suptilne znakove. 9/10

Universal Soldier: Regeneration (2009)- meni je ovo bilo daleko bolje od prvog dijela (drugi su ignorirali što se tiče priče). Da, očito je kako je riječ o niskobudžetnoj istočnoeuropskoj produkciji, ali Hyams je uspio izvuć maksimum iz budžeta i ograničenog vremena na koje je uspio dobiti Van Dammea i Lundgrena. Borbe su jednostavne, nasilne i brutalne, ali opet atraktivne... Uglavnom su se oslanjali na MMA tehnike, tako da sve djeluje realistično, samo što tehnike izvode genetski poboljšani razbijači Arlovski je odlično odradio svoj posao, kao i cijeli kaskaderski tim. 8/10

The Dead Don't Die (2019) - Jarmusch je jebeni genije, ovo je nekakva egzistencijalna meta-horror tragikomedija apsurda. Kao da repeticijom fora i debilnim dijalozima namjerno provocira gledatelja, pogotovo s konstantnim aludiranjem na kraj filma i naslovnu temu . Dosta referenci na klasične horror filmove i književnost (Melville), Jarmusch je uzeo Romerov koncept zombija kao kritike konzumerizma i stavio ga u plan što se tiče ponašanja zombija (mumljaju pizdarije tipa hrane, sportskih klubova, odjeće i lijekova za smirenje). Jarmuscha ili volite ili ne volite, nema između. 9/10

Der Siebente Kontinent (1989) - ne mogu se odlučit je li ovo legitimno visoka umjetnost ili je jednostavno pretenciozno. Krajnje beživotan film, Haneke prikazuje ljudsku svakodnevicu tako što prikazuje same radnje, uz minimalnu pojavu agensa. Čak je i autodestrukcija obitelji uglavnom svedena na uništavnje materijalnih stvari. Još formiram dojam o tome, ako je cilj filma bio iscrpiti i deprimirati gledatelja, onda je namjera uspješno odrađena.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2995
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
3
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST

The Swimmer (1968) - ekranizacija istoimene Cheeverove kratke priče, odlično izvedeno postupno mijenjanje tona iz vedrijeg u tmurnu atmosferu. Burt je pojava samo takva, ali i sporedni likovi su jako bitno, kroz njihove reakcije suptilno se signalizira da nešto nije u redu s glavnim likom. U priči je to dosta izraženije kroz naratora, a tu su išli na suptilne znakove. 9/10
Kakve suptilne znakove, možeš pojasniti? Plivaču se dogodilo nešto loše i sad pliva kući, to je poanta.
Uvijek u pravu.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6651
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST

The Swimmer (1968) - ekranizacija istoimene Cheeverove kratke priče, odlično izvedeno postupno mijenjanje tona iz vedrijeg u tmurnu atmosferu. Burt je pojava samo takva, ali i sporedni likovi su jako bitno, kroz njihove reakcije suptilno se signalizira da nešto nije u redu s glavnim likom. U priči je to dosta izraženije kroz naratora, a tu su išli na suptilne znakove. 9/10
Kakve suptilne znakove, možeš pojasniti? Plivaču se dogodilo nešto loše i sad pliva kući, to je poanta.
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2995
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
3
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

crocop97 je napisao/la:
lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST

The Swimmer (1968) - ekranizacija istoimene Cheeverove kratke priče, odlično izvedeno postupno mijenjanje tona iz vedrijeg u tmurnu atmosferu. Burt je pojava samo takva, ali i sporedni likovi su jako bitno, kroz njihove reakcije suptilno se signalizira da nešto nije u redu s glavnim likom. U priči je to dosta izraženije kroz naratora, a tu su išli na suptilne znakove. 9/10
Kakve suptilne znakove, možeš pojasniti? Plivaču se dogodilo nešto loše i sad pliva kući, to je poanta.
► Prikaži “Spoiler”
► Prikaži “Spoiler”
Uvijek u pravu.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6651
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:
lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST

The Swimmer (1968) - ekranizacija istoimene Cheeverove kratke priče, odlično izvedeno postupno mijenjanje tona iz vedrijeg u tmurnu atmosferu. Burt je pojava samo takva, ali i sporedni likovi su jako bitno, kroz njihove reakcije suptilno se signalizira da nešto nije u redu s glavnim likom. U priči je to dosta izraženije kroz naratora, a tu su išli na suptilne znakove. 9/10
Kakve suptilne znakove, možeš pojasniti? Plivaču se dogodilo nešto loše i sad pliva kući, to je poanta.
► Prikaži “Spoiler”
► Prikaži “Spoiler”
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17352
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Meni licno najdrazi film je Pain and Gain znam da glupo zvuci ali meni je taj film nevjerovatno zabavan.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7496
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Film

Post Postao/la Master of darkness »

Uh, po ko zna koji put sam odgledao 1. deo filma "Kum" i sa uverenjem mogu reci da je to za mene najbolji film koji sam u zivotu pogledao. Marlon je odradio Don Vita MAESTRALNO, prica je bila fenomenalna, porodica je prikazana kontradiktorna, ali slozna. Steta sto ostala dva filma u trilogiji nisu stigli kvalitet (Moje misljenje), ali nije ni cudo, koliko je prvi deo digao lestvicu, koja jednostavno nije mogla da se sustigne. Jedino sto mi se nije svidelo su nelogicnosti u ubistvima, ali ok, ne da se zameriti. U maniru Meltzera, ovaj film je *******

slika
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17352
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

NeleSine215 je napisao/la:Uh, po ko zna koji put sam odgledao 1. deo filma "Kum" i sa uverenjem mogu reci da je to za mene najbolji film koji sam u zivotu pogledao. Marlon je odradio Don Vita MAESTRALNO, prica je bila fenomenalna, porodica je prikazana kontradiktorna, ali slozna. Steta sto ostala dva filma u trilogiji nisu stigli kvalitet (Moje misljenje), ali nije ni cudo, koliko je prvi deo digao lestvicu, koja jednostavno nije mogla da se sustigne. Jedino sto mi se nije svidelo su nelogicnosti u ubistvima, ali ok, ne da se zameriti. U maniru Meltzera, ovaj film je *******

slika
Vrhunski uradjen film nema šta,ali meni je dosadan,(sto ne umanjuje njegov realni kvalitet.)
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Odgovori