Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58087
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

uuu

mortal kombat bi mogao dobiti novi film, reboot
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Zadatak za raspust: nastaviti stare Godzilla filmove.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58087
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

Pasmater

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Pulgasari - ko bi rekao da Sjeverna Koreja može snimit ovako dobar kaiju film. Kraj je bio prilično upečatljiv. Film jeste pun propagande, ali nije čisti propagandni film
8/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Son of Godzilla - 2. kaiju film u jednom danu. Zabavan campy film, ali nije kao Pulgasari
7/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Destroy All Monsters

koja filmčina bokte, daleko najbolji Godzilla film još od originala. Konačno smo se malo vratili tamnijoj strani franšize sa uništavanjem, paljenjem i sl. Kaijua je bilo tona, Godzilla, Radon, Mothra, Baragon itd. Konačna borba je bila fenomenalna. Odličan film

10/10
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58087
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

Razmišljam ovo danas ponovo pogledati

https://m.imdb.com/title/tt1979320/
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7007
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

To je bio užitak gledati u kinu zbog ozvučenja, a i sam film me jako pozitivno iznenadio jer me formule baš i ne zanimaju
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

All Monsters Attack - WTF 0/10
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

slika
:romance-heartspink:
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Polytechnique (2009)
Dir. Denis Villeneuve


6 decembra 1989 dvadesetpetogodišnji Marc Lepine ušao je sa poluautomatom u polutehnički fakultet u Montrealu gde je ubio 14 studentkinja i ranio njih 9 i (slučajno) 4 muškaraca nakon čega je izvršio samoubistvo. Ovaj zločin koji je potresao Kanadu, ali i ceo svet izazvao je dosta polemika o motivu zločina. Neki su čak i pravdali ubicu nazivajući ga "žrtvom sistema", međutim očito je da je zločin bio usmeren protiv žena, što je i postalo očigledno nakon objavljivanja njegovog oproštajnog pisma u kome napada feministkinje, koje je krivio što nije primljen u isti taj fakultet jer je smatrao da država daje njima povlastice u odnosu na muškarce. Iako među njegovim žrtvama nije bilo samo feministkinja već i žena koje su se tu našle boreći se za sebe, ali za bolesni um nema razlike.

U ovom filmu Montrealski masakr prikazan je iz više gledišta. Iz gledišta ubice i preživelih masakra, te tokom filma imamo priliku da vidimo više puta iste scene iz različitih uglova.
Glumac koji glumi ubicu je fantastičan. Sjajno je samo pogledima izneo psihu poremećenog ludaka. Taj glumac će godinu dana kasnije igrati glavnu ulogu u još jednom maestralnom Denisovom remek- delu pod nazivom Incendies.
Same scene masakra su jako potresne, a momenti koji prikazuju posledice po preživele nakon masakra su takođe jako emotivni, posebno muškarca koji nije ni bio meta, ali ga je grizla savest što nije pomogao svojim koleginicama.

Tehnički film je bez mane!!! Savršena režija, čarobna fotografija, sjajan realističan rad kamere (podsetilo me je na Romu) sve je perfektno! Definitivno drugi najbolji Denisov film koji me je sad ubedio da je verovatno uz Malicka, najbolji živi režiser.

10/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Godzilla vs Hedorah - okej ideja u teoriji, ali egzekucija katastrofalna. Editing očajan, priča jedva povezana, likovi dosadni, Hedorah meh kaiju.
4/10
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Aj da kažem neku o glumačkoj postavi Villeneuvove Dine dok nestrpljivo iščekujem taj novembar 2020.

Timothee Chalamet kao Muad'dib- Za mene savršen izbor. Nekako mislim da je on od svih glumaca nove generacije najpodesniji za tu ulogu.
Rebecca Ferguson kao Jessica- Hm, može da prođe, ali nekako bih radije u toj ulozi Jessicu Chastain ili Naomi Watts.
Oscar Isaac kao vojvoda Leto- Ne sviđa mi se. Posebno kad ga poredim sa Prochnowim iz Lynchove verzije. Za mene najbolji izbor bio bi DDL da se nije povukao.
Josh Brolin kao Gurni Halek- Jako loš izbor. Josh je sjajan glumac, ali je Gurni stariji. Trebalo je da ga glumi Michael Caine ili Jack Nicholson.
Stellan Skarssgard kao Baron Vladimir Harkonen- Odličan izbor! Baš njega sam i zamišljao u toj ulozi.
Zendaya kao Chani- Nisam je nigde gledao, ali vidim da fizički liči na Chani tako da sam ok sa tim izborom.
Javier Bardem kao Stilgar- Sasvim dobar izbor. Pokidaće ulogu.
Jason Momoa kao Dankan Ajdaho- WTF!!!!!!
Charlotte Rampling kao visoka sveštenica Helen- Još jedan sjajan izbor.
Batista kao Baran- U suštini nebitan lik, ali drago mi je što ću gledati Batistu u Dini.
Chang Chen kao dr. Yueh- jel Yueh u knjizi azijat? Ime doduše vuče na to, ali ne mogu se setiti.
Još nije objavljeno ko će igrati Feid Rautu i Princezu Irulan (Denise molim te, nek budu Tom Hardy i Jennifer Lawrence)

Uglavnom rekao bih da imam više zamerki na cast, ali svakako imam preogromna očekivanja za film.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »


:romance-heartspink:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Terror of Mechagodzilla - bokte nisam očekivao ovako mračan film, čak je mračniji i od originalnog Godzille, Akira Ifukube se vratio za muziku i ponovo je razvalio, a Ishiro Honda napravio još jedno remek djelo.
10/10
Odgovori