Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10428
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

jucer gledao Hanna, odlican film, nisam ocekivao da ce mi se tako sviđati! 8/10
Romy and Michele's High School Reunion: 6/10
The Thing (1982 version): 10/10
Kindergarten Cop: 8.5/10
Kindergarten Cop 2: 3.5/10
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57831
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

Upravo je na telki robin hood iz 2010 godine. Meni sasvim dobar film, bolji nego ostalima, no mislim da je to zbog toga koliko volim priču o robin hoodu. O njemu i kralju arturu su razlozi zašto volim fantasy
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
The Thing (1982 version): 10/10
:handgestures-thumbup:
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10428
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Mary je napisao/la:QR_BBPOST
~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST
The Thing (1982 version): 10/10
:handgestures-thumbup:
sinoc je bio 2011 verzija, ali nisam pogledao jer mi se spavalo :( a u ostalom glupo mi je gledati kada je film isti prvi, nije da je sequel, to da gledam nakon godina dana onda da, a ne nakon 2 dana kada znam kaj ce se sve dogoditi haha
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Online

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST a u ostalom glupo mi je gledati kada je film isti prvi
Nije, puno je gori.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Ni ne sjecam ga se vise.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6950
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Film

Post Postao/la crocop97 »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST sinoc je bio 2011 verzija, ali nisam pogledao jer mi se spavalo a u ostalom glupo mi je gledati kada je film isti prvi, nije da je sequel, to da gledam nakon godina dana onda da, a ne nakon 2 dana kada znam kaj ce se sve dogoditi haha
Možda je radnja ista, ali sve ostalo je najmanje pet puta inferiornije
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10428
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

onda nisam nista propustio :D
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

@~MandyRose~ ne može da bude isti prvi, već isti drugi, pošto je Carpenterova verzija isto remake. :)
Inače još nisam pogledao taj kultni horor. Želim najpre original iz 51, ali mi se ne da.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la Mary »

Da, ali remake koji nema apsolutno nista zajednicko s prvim filmom (dok su Carpenterov i film iz 2011. gotovo identicni), oba su ekranizacije iste knjige, svaki na svoj nacin, s tim da je Carpenterov film apsolutno vjeran knjizi dok to verzija iz 1951. nije.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57831
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Film

Post Postao/la Sherpa »

broken city - https://www.imdb.com/title/tt1235522/

nemam pojma što misliti, dio mi je zbilja odlično odrađen, no dio mi je tako argh glup...
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

slika
The Return of Godzilla (1984)

Nakon 4 godine gledanja Godzilla filmova, dođoh ja i do Heisei ere konačno. The Return of Godzilla (dalje: TRoG) je trebao biti film koji će vratiti Godzillu svojim korijenima i Godzillu ponovo predstaviti kao zlo čudovište koje uništava gradove, a ne kao heroja koji se bori protiv zlih čudovišta. Isto tako je film vratio anti-nuklearnu tematiku i još je dodatno pojačao hladnoratovskim subplotom. Da li je film uspio vratiti Godzillu korijenima? I da i ne. Prvo kratki sinopsis:

Japanski brod Yahata Maru biva misteriozno napadnut od strane nečega. Reporter Maki Goro pronalazi olupinu broda i jedinog preživjelog mornara Okamuru. Okamuru otkriva da je brod napalo veliko čudovište za koje se kasnije utvrđuje da je Godzilla. Godzilla u međuvremenu uništava sovjetsku nuklearnu podmornicu za šta Sovjeti okrivljuju Amerikance. Svijet je na ivici nuklearnog rata, a Japan se nalazi u centru sve dok se Godzilla približava Tokiju. Japanski premijer se suočava sa velikim pitanjem: da li dozvoliti Sovjetima i Amerikancima da koriste nuklearno oružje protiv Godzille?

Ono što vrijedi zapamtiti je da ovaj film reboota franšizu i briše sve filmove osim originalnog iz 1954. Godzilla je zaista ponovo predstavljen kao uništitelj koji ostavi Tokio u ruševinama i protiv kojeg se ljudi nekako moraju boriti. Iako su glavni likovi profesor Hayashida, Maki, Okamura i njegova sestra, najupečatljiviji lik je definitivno japanski premijer koji se kroz cijeli film mora boriti sa nizom pitanja od kojih zavisi sudbina Japana. Odlično su predstavljene i hladnoratovske tenzije i njihov odraz na Japan. Premijer je u centru svega toga i glumac je zaista odlično odigrao ulogu. Osjetio sam njegovo nećkanje i tešku poziciju u kojoj se našao. Novi Godzilla kostim je prihvatljiv, ali definitivno highlight Godzille jeste novi urlik. Iako je sličan prethodnim, male promjene koje su uveli su odlično prošle i novi urlik je sjajan. Godzilla je definitivno ispao veoma jako.

Pa u čemu je onda problem? Zašto sam rekao i da i ne? Pa, iako je ovaj film mračniji od dosta prethodnih Showa filmova, ipak se ne može mjeriti sa originalom. Jednostavno, ovaj film nije uspio uhvatiti sirovo uništenje originala. Nije bilo nekih potresnih scena, dok se za original to ne može reći. Original je pun potresnih scena, dok toga ovdje nema. Godzilla ruši zgrade, ali jedino kada zaista imamo osjećaj anksioznosti i opasnost jeste početna scena i scena kada se Godzilla prvi put pojavi u fullu što vidimo iz ljudske perspektive iz koje je Godzilla ogroman. Tokom ostatka filma uglavnom imamo scene kako ljudi trče ispred Godzille, samo što je preočito da ustvari trče ispred ekrana na kojem se puštaji klipovi Godzille. Što se tiče glavnih likova, nikada nisam osjetio da su oni u bilo kakvoj opasnosti. I dok smo u originalu imali herojsku žrtvu dr. Serizawe, ovdje toga nemamo. I po meni to šteti filmu. Isto tako, ja nisam nekakav feminist ili slično, ali što se tiče ženskih likova, ovaj film je OGROMAN downgrade u odnosu na prošli film tj. u odnosu na Terror of Mechagodzilla. Dok je u tom filmu lik Katsure bio u centru sa odličnom tragičnom pričom, u TRoG ženski lik Okamurine sestre služi samo da pruža podršku glavnim junacima.

Ipak, film je pun i odličnih stvari. Atmosfera izgrađena u prvoj polovini filma je zaista bila sjajna, početna scena je kao iz horora, Godzilla izgleda opasno i način na koji ga na kraju savladaju je prilično interesantan kad se malo bolje razmisli, ali neću spoilati. Već sam spomenuo premijera, sviđa mi se i to što u prikazivanju hladnoratovskih tenzija nisu bili pristrasni tj. nije bilo ono zli Rusi, dobri Ameri nego su obe strane prikazane u jednom negativnom svjetlu. Scene uništavanja su uvijek zabavne, a i kraj je bio sasvim solidan.

Sve u svemu, film se ne može mjeriti sa originalom, bolji je od dosta Showa filmova, ali isto tako ima i nekih svojih mana.
8/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maki »

Godzilla vs Biollante - nakon serije dobrih filmova...ovo 3/10
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la HBK »

Kako ja obožavam ovaj film i pesmu. Možda i najlepša ljubavna priča ikad :romance-hearteyes: :romance-heart:
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la donniedemonD »

Od sinoc sam pod utiskom povodom filma "A Taxi Driver" iz 2017.

Film pocinje kao polu-komedija (i dobar je u tome), a zavrsava kao jedna od najbolje ispricanih dramskih potresnih prica. Dodatnu tezinu ima jer je radjeno po istinitim dogadjajima.

Do sad sam samo Green Book, Memories of Murder i The Wailing ocenio ocenom 5 na sajtu "letterboxd" i evo sada ovaj film, a imam ih oko 1000 odgledanih na tom sajtu u evidenciji.

Taj kontrast iz polu-komedije do prve trecine i brutalne drame u preostale 2/3 filma nikad nisam video.

Umesto trejlera koji je lose uradjen i nece vas bas privuci da ovo gledate niti vam pribliziti radnju filma, dacu vam mali opis sa jednog sajta.

""""""Vrijeme radnje se odvija tijekom mjeseca maja 1980. godine. Taksist iz Seoula kojeg glumi Song Kang-ho nalazi se u teškoj ekonomskoj situaciji. Samohrani je otac s kćerkom od jedanaest godina. Iz očaja zbog dugova za stanarinu, bez pitanja preuzima vožnju njemačkog reportera Petera. Put će ih odvesti do grada Gwangjua gdje se odvijaju velike demonstracije. Grad je zatvoren za posjetioce i novinare, ali ipak nekako uspijevaju proći pored kontrole. Ono što će vidjeti u tom gradu daleko je užasnije od bilo čega što su očekivali. Događaji kojima će prisustvovati obilježit će živote obojici za sva vremena."""""""

Objektivno, ovo je top 5 filmova koje sam pogledao.
slika
Odgovori