Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3020
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

Frozen (2013)

Odlično ispričana bajka bez puno patetike (ako zanemarimo ono da nas samo prava ljubav spašava).
Animacija mi je sjajna, likovi su svi solidni, osim Olafa koji je odličan. Pjesme su solidne, ali nisu ništa specijalno. Ne razumijem kako je "Let it go" postao toliki hit.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23273
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST Ne razumijem kako je "Let it go" postao toliki hit.
Jer su dica glupa
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3020
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

Canone inverso - Making Love (2000)

Scenografija i kostimografija jedine su dobre stvari u ovome, scene izgledaju baš lijepo. Ali to sve pokvrare loš scenarij, bezvezna gluma i režija. Redatelj likovima nije dao motivaciju za pola stvari, ljudi jednostavno krenu raditi nešto bez ikakvog smisla.
Uvijek u pravu.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10359
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Pogledao Oceanovih osam na Novoj TV

Film je vrhunski, nadam se da će snimati nastavke Oceanovih devet i deset

Sandra Bullock, Rihanna, Awkwafina i Mindy su bile najbolje u filmu
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10359
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

New Mutants pogledao u kinu (prvi put u kinu od kad je korona era počeli, zadnji put u kinima sam bio pogledao Parazita)

film je bio super! najviše mi se sviđa Magik lik koja glumi ona lijepa plavuša! kraj je bio lejm, ali ostatak filma je bio dobar!
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maridius98 »

The Devil All the Time (2020) Film sa odličnom, dinamičnom radnjom i fantastičnom glumačkom postavkom, ali bez evidentne razrade likova. 4/5
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6905
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST I'm Thinking of Ending Things (2020) Vrlo dubok film sa jako jeftinim plot twist-om. Tera na razmišljanje, ali lako se provali poenta. 4/5
Mislim da mi je to i najbolji Kaufmanov film, uz manje kompliciranja i hrpetine likova i s jednostavnijom radnjom uspio je puno jače obradit temu i egzistencijalnu tjeskobu, a tako nelagodnu atmosferu, iako se ništa ne događa, zadnji puta sam osjetio u Shiningu. Napokon ni glavni muški lik ne djeluje patetično kao u Anomalisi ili u Synecdoche, New York-u...
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maridius98 »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST I'm Thinking of Ending Things (2020) Vrlo dubok film sa jako jeftinim plot twist-om. Tera na razmišljanje, ali lako se provali poenta. 4/5
Mislim da mi je to i najbolji Kaufmanov film, uz manje kompliciranja i hrpetine likova i s jednostavnijom radnjom uspio je puno jače obradit temu i egzistencijalnu tjeskobu, a tako nelagodnu atmosferu, iako se ništa ne događa, zadnji puta sam osjetio u Shiningu. Napokon ni glavni muški lik ne djeluje patetično kao u Anomalisi ili u Synecdoche, New York-u...
S tim da se ovde egzistencijalizam posmatra u užem smislu što je barem za mene veliki plus.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6905
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Film

Post Postao/la crocop97 »

Da, a došlo je do toga upravo zato što nije komplicirao nepotrebno, da je bilo više twistova i širenja svijeta (vjerojatno znaš na što mislim), izgubilo bi se
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Film

Post Postao/la Maridius98 »

The Possession of Hannah Grace (2018) Očigledno se trude da horor filmovi budu neinventivni i mediokritetni. 2/5
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Danas sam pogledao Eddie the Eagle,simpatičan film bilo mi je nekako toplo oko srca kad sam gledao,još kad se uzme u obzir da je inspirisano istinitim dogadjajem dodatno popravi utisak.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3020
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

Archive (2020)

Zanimljiv indie-film koji izgleda kao da je soldina količina novca uložena u njega. Na IMDb-u ne piše koliko su $$$ spićkali, pretpostavljam više od zarade (nažalost). Redatelj je zaslužio proboj u više rangove Hollywooda.
Dosta scenografije je CGI, ali ipak mi je ispao dobar jer obrađuje zanimljivu temu - posljedice stvaranja strojeva s umjetnom inteligencijom. Ovdje tako imamo prikazano kako se roboti nose s problemima jer ih je tvorac stvorio nesavršene, neće nikad biti bolji od naprednijeg modela itd. Tako jedan robot pada u depresiju. Njihova karakterizacija mi je odlična.
Glazba mi se ne dopada, na nekim mjestima je previše koriste. Soundtrack mi je najjeftiniji dio i izgleda mi kao na dosta bezveznih novih filmove koje zaboraviš čim ih završiš.
Jedan mi dio bode oči (osim osrednjeg CGI-a). Trebali su se potrudili prikazati realniji razvoj robota. Ovdje imamo J1 koji je obični toster, J2 je toster s inteligencijom 16-godišnjakinje, a već sljedeći J3 je T-800. Ako već nisu imali novaca i vremena da taj dio priče razvijaju, trebali su barem ubaciti međudijelove i baren ih paušalno spomenuti jer je taj dio priče najvažniji za film.
Prevrat na kraju je dobar, ali mislim da neće puno ljudi na kraju motivirati da ga dvaput pogledati jer nije to isto kad znaš što se događa.
Uvijek u pravu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Sinoć sam gledao onog Ramba što su snimili prosle godine i nisam nešto oduševljen.Na početku mi je ličio na 96 sati,a ne na Ramba.Solidan film,ali očekivao sam više.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23273
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Cactus Jack majica :D


slika
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3020
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Film

Post Postao/la lemonzoo »

Plastični Isus (1971)

Diplomski rad koji je izazvao kontroverze nakon izlaska jer je ovo jedini filmaš koji je kod nas završio u zatvoru zbog toga što je snimio. Film je eksperimentalni.
Ovo kao običan film nema nikakvog smisla, sve je nekoherentno i nepovezano. Glavna se fabula jedva primjećuje uz ostale stvari. Jedino što se može pohvaliti je gluma Toma Gotovca, ponašo se tako prirodno.
Kao umjetnička instalacija je dosta zanimljivo, većina scena izazvale su neku reakciju. Iako i tu treba reći da nije baš originalno ići na ustaše i partizane, tj., na jeftine emocije.

Kad se sve zbroji, zanimjivo, unatoč nekim manama.
Uvijek u pravu.
Odgovori