Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Status: Offline

Film

PostPostao/la donniedemonD » 14 vel 2020, 16:34

Nesto se raspisali da je Patinson mrsav, meni izgleda odlicno.

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:

Film

PostPostao/la Sherpa » 14 vel 2020, 19:07

Znak napravljen od pištolja kojim su ubijeni njegovi roditelji, ako sam dobro shvatio.
slika

SwitchBlade
Rank 6
Rank 6

Film

PostPostao/la SwitchBlade » 14 vel 2020, 19:17

Vrlo intrigantan kratki teaser,od priloženog što su prikazali sviđa mi se batsuit,muzika mi djeluje odlično,sve u svemu dosta dobro.
slika

DVW
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la DVW » 17 vel 2020, 09:41

Alien franšiza (osim četvorke koju ovih dana kad pogledam revievam) je iza mene. Zadnje šta sam vidio je trojka u kojoj se Ripley žrtvovala da spriječi rođenje kraljice koju je nosila. Osim tih nekih bizarnosti poput oplođivanja svih drugih organizama, rađanja iz nečijih prsa i sličnosti osama filmovi su jako zabavni. Storytelling im je jača strana. Akcija je vrlo dobra u drugom i trećem dijelu dok se taj proslavljeni prvi više fokusirao na napetost. Mislim da je to i zainteresovalo ljude. Sam design tih stvorenja je cool. Moćno izgledaju i doživljavaš ih kao veću prijetnju od Predatora. On je ipak inteligentan, častan i ne ubije ljude bez oružja. Alien kolje redom.

Uvijek kad su u pitanju svemir i vanzemaljci na površinu ispliva kako svemirske kompanije žele to da upotrijebe da zgrnu brdo para. Zapitaš se na trenutak šta ako je to stvarno tako jer ono, nije da ne bi moglo biti ako dođemo u kontakt sa nekom stranom životnom formom. Nauka je nerijetko opasna stvar. Stvar sa androidima je jeziva i donekle glupa s tim da vidim šta hoće reći i u trećem dijelu kad se pojavi čovjek Bishop to postane jasno i zaokruženo. Očekivao sam bar jedan dio na Zemlji. Kad ništa. Ok.

Sama Ripley mi je zanimljiva, ali i klišejasta da se ne lažemo. Dosta ovakvih protagonista sam vidio. Frustrirani nepravdom pa galame na one koji ih ne shvataju, svađa se da treba uništiti Aliena, paranojiše osim oko stvorenja i oko svega ostalog zbog loših iskustava i na kraju ta žrtva za bolje sutra sviju. Sarah Connor je predobra ženska protagonistkinja. Istina da su i nju pravili ludu, ali ona ih umalo nije pobila sve na psihijatriji plus je ženstvena i prihvatila je budućnosti punu mašina ubica iako joj je bilo teško zbog toga. Dublje i kompleksnije. Ripley je pak predvidljiva pravednica. Tako je predvidljiv bio povratak u koloniju po Newt za koju je bila ubjeđena da je živa. Već viđeno. Pohvalno je kako se postavila u prvom dijelu kao vođa. Pohvalno je i kako je snalažljiva. Vidjeli smo to kad je ušla u onog robota viljuškara i u trici kad je po zatvoru pravila planove da poraze Aliena. Da ne bude da je samo kritikujem, ne mogu tako jer sam u ova tri filma maksimalno uživao.

Najbolji storytelling mi je u onom zatvoru. Najbolja priča. Kao te neke ubice i silovatelji našli utočište u Bogu na drugom kraju galaksije. Zatvorska kolonija. Baš onakav sci-fi kakav volim. Doktor, Andrews, Aaron i Dillon su dosta kompleksni likovi. Scena seksa između doktora i Ripley. OMG! Neočekivani twist jer je on vidno stariji. Valjda po tim galaksijama, brodovima i svjetlosnim godinama zagoriš pa daj šta daš. Na stranu šalu. Najjače kad je onaj jedan poludio i pustio Aliena kojeg jedva zatvoriše. Dogovor Dillona i Ripley da iskoriste njenu trudnoću kao Alienovu slabost da ga sprže sjajan zaplet za kraj koji me podsjetio na kraj Terminatora 2 kad je Arnold sišao u topionicu sam.

Vidjeću kažem i taj Resurrection pa da mogu i o njemu koju reći. Red je završiti jer ne ispada iz kolosijeka kao npr. Terminator Salvation koji nisam gledao zbog drugih glumaca. Vidim da je u četvorici opet Ripley. To me sad i više zanima pogotovo uzevši u ozbir da sam na teaseru vidio kako se brod sa Alienima približava Zemlji :shock:

DVW
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la DVW » 19 vel 2020, 00:04

Za Aliena 4 imam samo jedno za reći. Otišli su predaleko i srozali mi utisak nekim nepotrebnim i gadnim detaljima. Ne mogu gledati crossover sa Predatorom nego idem dalje sa neviđenim franšizama kojih i nema baš kad pogledam Matrix, Jurassic Park i Transformerse. Marvel pregledao, Batmana pregledao, Star Wars pregledao. Ostaje mi samo rewatchanje ili se baciti na neka filmska čudovišta koja uvijek imaju za ponuditi neku verziju koju nisi vidio tipa King Kong ili Godzilla.

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 19 vel 2020, 12:29

DVW je napisao/la:Source of the post Transformerse

Pametnije utrošeno vrijeme bilo bi da odeš kosit travu u rikverc tupom kosom
slika

DVW
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la DVW » 19 vel 2020, 15:15

Šta je tako loše?

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 19 vel 2020, 15:45

Sve. Filmovi nemaju apsolutno nikakve supstance, likovi su loše napisani i krcato je imbecilnim nazovi humorom, obična CGI masturbacija. Michaelu Bayu zakonski treba zabranit snimanje i produciranje ičeg.
slika

DVW
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la DVW » 19 vel 2020, 15:54

2007 je bila dosta dobra po pitanju filmova. At World's je fantastičan film, najbolji od svih Pirata. Spiderman 3 ima dosta lošu generalnu percepciju među publikom, ali meni je sjeo. Ta triologija je meni uvijek ispred Amazing Spidermana i ovog novog Homecominga jer sam prema njoj sentimentalan. Ghost Rider ima sjajne specijalne efekte dok eto taj Transformers prvi film koji je izašao iste godine nisam još imao priliku pogledati. Za njega isto se vežu jaki specijalni efekti. Ostaje mi da vidim.

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 19 vel 2020, 16:01

Ovisi što smatraš pod dobrim specijalnim efektima, meni je CGI uglavnom inferioran praktičnim efektima, a pogotovo ako je CGI u filmu u prvom planu. Transformeri i Avengersi su vjerojatno najgori filmovi koje sam pogledao, a nagledao sam se svakakvog treša. :roll:
slika

DVW
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la DVW » 19 vel 2020, 16:06

Avengersi su meni ludnica. Ako sam u nekom filmu uživao to su oni i Guardians of the Galaxy gdje Batista glumio.

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Film

PostPostao/la Sherpa » 19 vel 2020, 17:10

@
crocop97
neki mcu filmovi su odlični, ali fakat odlični. Neki su smeće. I to je neovisno o cgiu koliko o supstanci. Winter soldier je daleko najbolji film od tih.

@
DVW
tebi su i svi starwarsi dobri :aha:
slika

DVW
Rank 7
Rank 7

Film

PostPostao/la DVW » 19 vel 2020, 17:14

Jesu hahahahahaha

Govorio sam već da su mi filmovi sa radnjom u svemiru predobri. Alien je prebolestan. Tu treba imati granicu. Guardians of the Galaxy bi naveo kao pozitivan sci-fi sa većim elementima raznolikosti od drugog navedenog filma.

crocop97
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Film

PostPostao/la crocop97 » 19 vel 2020, 17:15

Sherpa je napisao/la:Source of the post @
crocop97
neki mcu filmovi su odlični, ali fakat odlični. Neki su smeće. I to je neovisno o cgiu koliko o supstanci. Winter soldier je daleko najbolji film od tih.

Mislio sam baš na Avengerse (prvi dio, nastavke nisam gledao), koji kod mene ima minus 11 na skali od jedan do deset. A što se tiče MCU-a općenito, prvi Iron Man, Winter Soldier i Guardiansi su prokleto zabavni filmovi :)
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

Film

PostPostao/la Sherpa » 19 vel 2020, 17:37

Pogledaj i ove kasnije nekada. Ovi zadnji su zapravo puno više vrhunac zbirne priče, filmovi nisu vidjeli tako što, a i malo koja serija se može pohvaliti time. Antman isto preporuka ako ti je do zabave

@
DVW
možda kada odrasteš shvatiš zašto su samo tri dobra star wars filma. :)
slika

Natrag na “Filmovi / Serije / TV”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.