Recenzije

Recenzije nasumicnih matcheva/showova

Za sve druge wrestling stvari
Odgovori
Avatar
Raex7
Rank 5
Rank 5
Postovi: 234
Pridružen/a: 26 stu 2016, 14:13
7
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la Raex7 »

Eto, ovdje pisite o matchevima i showovima koje ste prije pogledali ili koji ne spadaju niti u jednu WWE,TNA,NJPW kategoriju... Ja cim nesto pogledam cu postaviti ovdje i ocjeniti. :dance:
Alen mi odobrio da napravim temu. ;)
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la Sake »

RAW 125 - 21.8.1995.

Man On A Mission (King Mabel & Sir Mo) su pobijedili Local Competitors - 3:48
1-2-3 Kid je pobijedio Brooklyn Brawlera - 1:32
Undertaker je pobijedio Tatanku - 6:43
Jean Pierre Lafite je pobijedio Scotty Taylora - 3:06
Man On A Mission (King Mabel & Sir Mo) protiv Diesela & British Bulldoga je završeno u No Contestu - 2:20

Zadnji RAW prije Summerslama i zadnji prije početka Monday Night Wars. Mečevi na Summerslam cardu su: Diesel vs. King Mabel za WWF Titulu, Undertaker vs. Kama u casket matchu, Shawn Michaels vs. Razor Ramon za Intercontinental titulu, Bret Hart vs. Isaac Yankem DDS itd.
Show otvaramo sa najavamo za Undertaker vs. Tatanka i replayom sa WWF Superstars sa Kamom. Undertaker reže 30-sekundni promo o tome kako će Tatanka i Kama počivati u miru. Diesel će večeras imati intervju.

King Mabel i njegov partner iz Man On The Mission, mislim da je Mo, squashaju dva jobbera u prvom meču večeri. Nakon meča Mabel kaže da je Diesel možda šampion, ali je on KRALJ (tada je bio KOTR) WWEa. Kaže da će uz pomoć svog čovjeka uzeti titulu na Summerslamu. All Hail The King!

Card Report sa Dean Douglasom backstage koji ima tablu na kojoj je napisano DOMINACIJA i on nam objašnjava definiciju riječi dominacija i kaže kako su ga Men On The Mission impresionirali, posebice Mabel i njemu daje NC grade - New Champion, dok Dieselu kaže da će izgubiti titulu.

Sljedeći meč je 1-2-3 Kid vs. Brooklyn Brawler. Brawler dominira cijeli meč, prije nego što Kid napravi comeback zadnjih pola minute i pobijedi sa Inside Cradleom.

Undertaker i Tatanka su imali kratak meč, koji je trajao vječnost. Undertaker je bio veoma brz 1995. Tatanka podsjeća na Corbina. Undertaker pobjeđuje sa Tombstoneom, međutim tokom meča se pojavio neki čovjek u publici, u druid odijelu sa jednom crnom ružom u desnoj ruci.

Promocije za Summerslam mečeve i par promoa, loših!!!

TeeVee Trivia! Yaay... Svi odgovori su Monday Night RAW, obično drkanje na vlastiti produkt od strane Vincea.

Agresivni pirat Jean Piere Lafite squashao je Scotty Taylora. Imao je i piratsku zastavu. Finisher mu je Swanton.

Goldust promo ispred Hollywood bannera. Priča o HBK-u . Asta la vista Baby.

Diesel ima intervju, sorry, Roman Reigns ima intervju i Vince is in love. Kaže da će pobijediti Mabela i odbraniti titulu. Izlazi Davey Boy Smith i kaže da Lex Luger ima medicinskih problema i ne može biti prisutan za tag tim meč protiv MOTM. Diesel upada u njegovo mjesto. Nakon 2 minute meča, Davey Boy turna na Diesela i on i MOTM počinju tući Diesela i prebiju ga. Lawler je u ekstaziji i niodkud se pojavljuje Jim Cornette. Mabel obećava da će osvojiti titulu na SS kada je ukrade i sa njom ode backstage zajedno sa novim ortacima. Vince McMahon je uplašen i zabrinut.

Kroz cijeli show dosta glupih promocija za Stridex, majice (to posebno), magazine, bojanke nekakve ne znam ni ja više šta :lol: .

Sutra ide Nitro :D
Zadnja izmjena: Sake, dana/u 18 tra 2017, 18:49, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Raex7
Rank 5
Rank 5
Postovi: 234
Pridružen/a: 26 stu 2016, 14:13
7
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la Raex7 »

Raex7 je napisao/la:QR_BBPOST Ja cim nesto pogledam cu postaviti ovdje i ocjeniti. :dance:
Kako lazem jbt. Mislio sam realno da ce biti dosta vise postova u ovoj temi. Ja gledam sad neke matcheve koje sam propustio pa cu postaviti ovdje za koji dan. :lol: :)
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la Sake »

Nitro 01 - 4.9.1995.
Flyin' Brian je pobijedio Jushin Thunder Ligera - 6:55
Ric Flair protiv Stinga je završilo u No Contestu - 9:03 (9 minuta i 3 sekunde meča je televizirano, nisam brojao reklame jer ne znam koliko su duge bile)
Hulk Hogan je uspješno odbranio World Heavyweight titulu protiv Big Bubbe - 7:08

Moram odmah spomenuti fantastičan intro. Kroz cijelu epizodu dosta samohvale World Championship Wrestlinga. Daleko bolje od WWF-a, kako sam i očekivao. Jedino što mi se baš nije svidilo je venue. Nadam se da što prije dolazi taj pravi Nitro set i arena.

Odmah na samom početku odlična akcija između dva odlična wrestlera. Odmah sam zavalio komentatore, definitvno bolji od WWFovih. Poslije meča se rukuju.

Zatim imamo promo Stinga na Ric Flairu koji će kasnije večeras imati meč.

Eric Bischoff intervjuira Hulk Hogana u njegovoj pastariji. Gomila djece fanova. Hogan će kasnije imati meč za World Titulu protiv Big Bubbe.

Na zadnjoj epizodi RAWA, British Bulldog je rekao da Lex Luger ima hitne medicinske probleme i da zato nije bio na RAWu. Lex Luger se pojavljuje u WCW-u, na Nitru, njegovoj premijeri, prije meča Sting-Ric Flair. Let The Wars Begin :D Pola meča je bilo spamanje Chopova i Stingovih Pressova. Epic no-sell Stinga na Flairov Superplex. Arn Anderson se pojavljuje. Meč završava u No Contestu kad Anderson ulazi u ring i napada Flaira. Interesantan storyline.

Pojavljuje se Scott Norton i počinje napadati komentatore i ulazi u argument sa Steve McMichaelom, dok ne izađe Macho Man koji ga izaziva na borbu... odmah!!! Meč nije bio potpisan, pa je security spriječio ikakav brawl.

Package za Sabu-a.

Michael Wallstreet a.k.a Irvin Schyster IRS reže kratki promo o svom dolasku u WCWu i kako će za razliku od IRSa on biti ozbiljan igrač u WCWu.

Main event je bio sranje. Nije uopšte imao osjećaj meča za World Titulu. Nakon meča se događaju prave stvari. Dungeon of Doom pokušava napasti Hogana, ali u pomoć stiže Lex Luger. Kada očiste ring, sudare se leđima i krene konfrontacija. Hogan je ljut da je Luger došao u WCW i kaže mu da se vrati tamo odakle je došao (Wars Have Officialy Begun). Macho Man i Sting izlaze da ih razdvoje. Idemo na reklame, a nakon reklama nas u ringu čeka Mean Gene sa intervjuom sa Hoganom i Lugerom u kojem Hogan pita Lugera zašto je došao. Luger kaže da mu je dosadilo igrati se s djecom i da je došao ovdje da se igra sa velikim momcima i želi da izazove Hogana za JEDINU world heavyweight titulu (SHOTS FIRED) i kaže da ga nije briga je li to za godinu ili 5. Hogan kaže da ne mora čekati i da shot može dobiti već sljedeće sedmice. Luger prihvata.

Veoma dobra epizoda.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la ejdzejp1 »

da malo osvježim temu, evo moj review po mišljenju mnogih najbolje Wrestlemanije ikada, koju sam konačno pogledao cijelu.

WRESTLEMANIA 17

Chris Jericho vs William Regal - **3/4
Jedan sasvim solidan opener sa dosta zabavnom akcijom i dobrom psihologijom. Možda bi meč bio i bolji da je bio malo duži, ali šta je tu je. Publika je bila uključena u meč. Jericho je sasvim dobro prodavao ruku, a Regal je tu istu ruku odlično napadao. Kraj mi je došao malo prebrzo. Jericho je pobijedio sa Lionsaultom, što baš i nije čest slučaj. Sve u svemu, solidno.

The APA & Tazz vs Right to Censor - **
Meč mi je bio prosječan, dobar za ono što je trebao biti. Dobra stvar je to što nije dobio previše vremena da bi postao dosadan i loš. Akcija je bila solidna, na trenutke i dobra. Bradshaw je uzeo čistu pobjedu za babyface tim. Ništa loše, ali ništa ni pretjerano dobro.

Raven vs Big Show vs Kane - **3/4
Mene je ovaj meč pozitivno iznenadio i bio mi je stvarno dobar. Dobio je nekih desetak minuta. Posebno mi se svidjelo to što je ovaj meč bio dosta drugačiji od bilo čega na cardu. Backstage brawl mi je bio jako zabavan, a najviše mi se svidjelo kada je Kane bacio Ravena kroz staklo, ali tu je bilo još dobrih trenutaka. Na kraju je Kane uzeo pobjedu sa Elbow dropom.

Test vs Eddie Guerrero - **1/2
Još jedan solidan meč ovdje, iako ništa više od toga. Test je bio dosta solidan u ovom meču, a Eddie je naravno kao i uvijek bio jako dobar. Odlično je odradio svoju heel ulogu. Na kraju je upravo Eddie pobijedio nakon što je udario Testa sa titulom. Solidno.

Chris Benoit vs Kurt Angle - ****
Ovo mi je bio prvi odličan meč na ovom showu, iako ništa manje nisam ni očekivao od njih dvojice. Svidio mi se mat wrestling na početku, a i brawl dio u sredini. Imali su jednu zaista sjajnu sekvencu kada je Angle uhvatio Benoita u Ankle Lock iz kojeg se Benoit izvukao i uhvatio Anglea takođe u Ankle Lock kojeg je Angle conuterao, samo da bi ga Benoit uhvatio u Cripplers Crossface. Angle je to counterao takođe u Cripplers Crossface. Ref bump je po meni poslužio svrsi da bi se Benoit prikazao jako. Angle je na kraju uzeo prljavu pobjedu sa roll-upom. Ovo po meni nije bio njihov najbolji meč, ali svejedno je bio odličan.

Ivory vs Chyna - *
Squash Chyne. Dobro za ono što je trebalo biti.

Shane McMahon vs Vince McMahon - ***1/4
Nije ovo bio neki klasik što se tiče kvalitete wrestlinga, ali priča je po meni bila stvarno odlično ispričana. Booking meča je bio onakav kakav je i trebao biti. Iako nisam neki veliki fan overbookinga, u ovom meču je to bilo stvarno dobro odrađeno. Trish je turnala na Vinceu, što je dovelo do brawla nje i Stephanie što mi se svidjelo. Trenutak kada Linda ustaje iz stolice i radi low blow Vinceu mi je bio stvarno odličan, a i publika je sjajno reagovala na to. Foley se takođe osvetio Vinceu. Shane je pobijedio sa Coast to Coast. Dobar moment.

The Dudley Boys vs Edge & Christian vs The Hardy Boyz - *****
Stvarno fantastičan meč, prepun odličnih spotova i najbolji TLC meč u historiji. Sva šestorica su stvarno bili odlični ovdje. Akcija je bila luda i stvarno fantastična. Spot nakon spota. Ali, najbolji i najluđi spot je bio Spear Edgea sa ljestava na Jeffa koji se držao za titule. Edge i Christian su osvojili titule na kraju, stvarno sjajan trenutak za njih. Fuck it, dajem 5 zvjezdica ovdje, ne sjećam se kada sam ovako uživao u nekom meču. Ukoliko netko na forumu nije pogledao ovaj meč, savjetujem mu da to učini jer se neće pokajati.

Gimmick Battle Royal - *
Ovo je više bio comedy segment nego meč, ali za to što je bio je bio jako dobar. Trebalo im je ovako nešto poslije onakvog TLC meča. Iron Sheik je pobijedio.

Undertaker vs Triple H - ***3/4
Triple H-ov entrance mi se jako svidio, pogotovo sa live nastupom Motorheada. Meč je bio vrlo vrlo dobar, iako po meni ne bolji od njihovih mečeva sa WM 27 ili WM 28. U svakom slučaju, i ovaj meč bi za mene bio odličan da nije bilo onog stvarno predugog ref bumpa, ali pored toga sve mi se svidjelo. Near fallovi na kraju su mi bili jako dobri. Svidjelo mi se što HHH nije udario Pedigree niti jednom, željeli su zaštititi taj finisher. Undertaker je na kraju pobijedio sa Last Ride i nastavio svoj streak sa 9-0.

Stone Cold Steve Austin vs The Rock - ****1/2
Još jedan stvarno izvanredan meč na ovom showu, i zasigurno jedan od najboljih main event mečeva Wrestlemanije ikada. Po meni je ovaj meč bio najbolji iz Austin-Rock WM trilogije. Sve je bilo stvarno odlično, i Austin i Rock su odradili sjajan posao. Meč je bio sve što jedan No DQ meč treba da bude. Odlično su koristili oružje, a bilo je tu i sjajnih near fallova. Sjajno su ispričali priču. I na kraju, sjajan trenutak. Vince je dao stolicu Austinu, ovaj je njome brutalno istukao Rocka i pinovao ga za pobjedu. Ovo je bilo stvarno odlično odrađeno. Iako heel turn Austina možda nije bio potreban, stvarno je sjajno odrađen i mislim da nitko to nije mogao predvidjeti. Publika je cheerala Austina iako je heel turnao.

Mislim kako su ljudi u pravu kada kažu da je ovo najbolja WM ikada. Jednostavno, imala je sve. Kvalitetan wrestling, sjajne momente i ništa nije bilo razočaravajuće. Moje mišljenje je da je ovo bilo najbliže perfektnom showu kojeg je WWE proizveo do sada. 9.5/10
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la Sake »

Sinoć sam ponovo našao video kako dobiti WWE Network besplatno i odlučio pogledati prvi RAW 1998.

Show je otvorio Stone Cold, kreće se prema areni i govori kako je Rumble blizu i kako će on večeras napasti sve ljude u Rumble meču. Odličan cold open.

Prvi meč je Ken Shamrock vs Farooq. Shamrock i Rock će imati IC Title meč na Rumblu, pa se sad Shamrock testira protiv ostalih članova Nationa. Dobar meč, najbolji na showu. Za Farooqa sam već znao da je dobar u ringu, Shamrock jako atletičan lik. Shamrock pobjeđuje nakon što Kama Mustafa krene udariti njega stolicom, ali udari Farooqa, koji tapka nakon Ankle Locka. Poslije meča Rock i Shamrock imaju staredown, međutim ulijeće Stone Cold i obojica primaju Stunner!

Nakon toga, Jim Cornette dolazi u ring sa šefovima NWAa, priča o tome kako oni žele da se vrati dobri stari obični wrestling i najave novu titulu, NWA North American Championship. Za nju su se u jako kratkom (kao što su i svi mečevi bili) i lošem meču borili Jeff Jarret i Barry Windham. Jeff pobjeđuje kada Jim udari Windhama reketom dok Windham radi Superplex. Nakon meča, Jarret slavi. Međutim, Stone Cold is back! Stunnuje Jarreta i ismijava njegov strut, i Jarret dobija middle finger.

Zatim smo imali tag team meč između dva meni totalno nepoznata tima, Truth Commision i Disciples of Apocalypse, koji je bio definicija DUDa. Don Caliis, ili Jackyl kako se ovdje zove je bio dobar na commentaryju. DOA pobjeđuje nakon DDTa. Nakon meča, Kurrgan, treći član Callisovog stablea izlazi i DOA ga napada, ali on sve no-sella i zatim slijedi beatdown koji završava sa Kurrganovim gušenjem jednog od Disciplesa.

HHH ima promo, ali HBK je onaj koji krade show u pozadini sa svojim lizanjem lizala i gledanjem u Chynu. Odličan je. Uglavnom, HHH je prošle sedmice koštao Owen Harta u WWE Title meču, kada ga je udario štakom dok je Owen imao HBKa u Sharpshooteru. Owen se pojavljuje na tronu i ima solidan promo, ali slabiji od Hunterovog.

Owen ima meč sa Savio Vegom, ništa posebno, ali nije bilo ni loše. Owen pobjeđuje rollupom. Nakon meča, Owen krene trčati prema DXu i HHHu koji je u kolicima i nalazi se na vrhu rampa, ali dobija low blow od Los Boricuasa (Savio Vegin stable) koji ga odnose do HHHa, koji iznenada ustaje iz kolica i šamara Owena i zatim plaća Los Boricuase. HBK je opet ukrao segment sa "Gracias Amigos" u pozadini. Veoma dobro buildaju ovaj feud.

Paul Bearer je imao promo. Prošle sedmice, 7 ljudi (jobbera) je napalo Kanea. Izašao je Undertaker (koji je trenutno u feudu sa Kaneom) i na šok svih pomogao bratu. Bearer kaže kako zna da ga Kane gleda i moli ga da se vrati kući. Odličan promo Bearera, facijalne ekspresije, ma sve, baš sam osjetio njegove emocije.

Don King (agent Mike Tysona) ima promo iz svojih headquartersa i kaže kako sa Vinceom raspravlja o Tysonovom ugovoru i da će se Tyson vjerovatno pojaviti na WM. Kroz cijeli promo je samo ponavljao "Wrestlemania, March 29th... Wrestlemania, March 29th...".

Goldust (čiji je trenutni gimmick da se svake sedmice oblači u drugačiji kostim) i Flash Funk (2 Cold Scorpio) su imali meč. DQ finish kada Goldustov manager (žena kojoj ne znam ime) upadne u meč. Nakon meča, Goldust pokušava uraditi finisher na Funku, ali Vader stiže u odbranu. 5 minuta života koje nikad neću moći vratiti.

New Age Outlaws i Headbangers su imali čak i solidan meč, drugi najbolji na showu, što ne govori puno, kada je show bio ispunjem lošom in-ring akcijom. New Age Outlawsi još nisu postali članovi DXa, tako da nisu dobili nikakvu reakciju. Road Dogg je imao dobar promo prije meča. Nakon pobjede Outlawsa rollupom, izlaze Cactus Jack i Chainsaw Charlie i svi bježe, prestravljeni od Terry Funkove motorke. Čak mi se i sviđaju Cactus i Funk sa ovim gimmickom.

Marc Mero i Tom Brandi imaju meč. Priča je da Mero sedmicama maltretira Sable, i da je Brandi stao u njenu odbranu, i ovo je sad blowoff njihovog feuda. Nisam se nimalo radovao gledanju još jednog sranja od meča, ali Stone Cold je tu da nas spasi! Stunner Marcu, zatim ismijavanje njegovog taunta. Austin i Sable imaju zabavan staredown ispred ringa. Stone Cold is love, Stone Cold is life.

Zatim su prikazali highlightse HBKovog i Takerovog HIAC meča. Izgleda fenomenalno, moram jednom pogledati full meč. HBK je imao promo gdje je prozvao Takera da izađe u ring. Takerovi druidi izlaze i donose kovčeg uređen DX grafittijem ispred ringa, jer će Taker i HBK imati casket meč na Rumblu. HBK misli da je to kovčeg koji su HHH i Chyna prošle sedmice napravili za Takera i kaže im da izađu. Ali HHH i Chyna se odjednom pojave na rampu. HBK je sad prestrašen. Iz kovčega izlazi Undertaker i sa sobom u kovčeg ubacuje Michaelsa, i RAW se završava sa kamerom unutar zamračenog kovčega. Jebeno odličan cliffhanger!

Tako da, kad se sve sabere i oduzme, show je bio dobar, ali ne previše dobar. Segmenti su bili odlični, i da je in ring akcija bila upola takva, bio bi odličan show. Međutim, in ring akcija je bila na jako niskom nivou, i oduzela dosta od kvalitete cjelokupnog showa. Opet, svi main event feudovi su odlično građeni, od HBK-Taker, Taker-Kane-Bearer, HHH-Owen i rise-a Stone Colda.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la azo »

Skinuo sam sa XWTa SummerSlam 2011 nesto mi na um palo.

Kofi Kingostone,Rey Mysterio & John Morison vs R-Truth,Alberto Del Rio & The Miz

Najprije na Kofijem theme songu mi je neka jeza prosla kroz tijelu,i osjetio sam neku nostalgiu,volio bih ga vidjeti sa nekom single titulom do kraja karijere.The Miz je isto poceo dobro ali nije dobio vremena.Nisu uradili koliko su mogli,zapravo face tim je po in ring skilu dosta bolji.Kraj mi se svidio,nesto su sporije poceli,i sredina je bila nesto malo manje zanimljiva.

Segment između Steph,Punka,Johna L. mi se jako svidio,u kompletu,bas se vidjelo da Punk dominira u WWE i da ima creative controle.

Mark Henry vs Sheamus

Imao sam osjecaj da se nisu uspjeli konektovat tokom cjelog,meca.Ponovno kraj je odradjen jako dobro.I promo za ovaj mec mi se svidio,pogotovo kad dodje Shemaus i kaze I'll fight him.Iskreno nisu me imali u mecu tako da mi se nije svidjelo nista osim spota sa stolom.

Christianov promo nije bio los,pogodio sta je trebalo,svidjela mi se usporedba sa Harry Poterom

Kelly Kelly vs Beth Phoenix

Jedino sto sam zapamtio je Kelly Kellyin submission sa stojom na rukama...Čak se ni pobjednice ne sjecam

R-Truth/Jimmy Hart
Sasim zabavan promo,svidjelo mi se.

Daniel Bryan vs Wade Barret
Svidjelo mi se,ali je bilo pre dugo.Dobra storytelling sto svakako cijenim.Inace komentatori su u ovom mecu bili teski odron takvih su se gluposti navaljali da su doslido Michel Coleovog stomaka.Sredina meca je ok bila,kraj isto,početak je bio izuzetno zanimljiv.

Odslusao sam jos Christianov promo,koji je bio fantastican i tu stao.Ostatk cu sutra.

Top 3 stvari koje sam primijetio
1.Odlicno bookiranje krajeva,nema puno overbookinga
2.Mrtva publika
3.R-Truth je tako overrated guy...
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la emirates »

Meni je Truth bio jako zabavan tad :(
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
It’s my birthday
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la azo »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Meni je Truth bio jako zabavan tad :(
da sjebao sam se trebao sam napisati underrated
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la TheViper »

Malo mi je dosadno, pa cu da uradim review za WM 28 :D

1. Sheamus def. Daniel Bryan - WH Championship DUD

Glupo je sto su ovo uradili, jer mislim da nikome nije pomoglo. Bryan je ispao budala, Sheamus kao pobednik RR nije dobio adekvatan match na WM, a WH titulu su jos vise pokopali. Zaista steta, jer kada bi ovo dobio minutazu, mogao bi da bude show stealer.

2. Kane def. Randy Orton - Singles match ***

Ako je Bryan-Sheamus bio najvece razocarenje na WM, onda je ovo mozda bilo najvece iznenadjenje. Sasvim solidan match, jako dobro su ispunili tih 10 minuta koliko su dobili. Ono sto je zanimljivo je to da nijednom nisu izasli iz ringa. Takodje, bilo je nekoliko dobrih countera. Chokeslam sa second ropea je bio dobar za zavrsetak i Kane neocekivano pobedjuje.

3. Big Show def. Cody Rhodes - IC Championship *3/4

Premalu minutazu su dobili, Big Show je uglavnom dominirao, a Cody je pokusao da uradi po koji comeback. Malo steta sto su prekinuli Codyev reign, ali ovo je bilo da bi Show dobio WM moment.

4. Undertaker def. Triple H - Hell in a Cell ****1/4

MOTN po meni, zaista je odlicno ovo bilo. Iako imam neke zamerke, kao sto su premalo koriscenje cella sto je smanjilo moju ocenu, ali ok. HBK je kao special guest referee jako uticao na match. Bilo je brutalno, kao i nekoliko near fallova gde sam mislio da HHH pobedjuje. Na kraju Taker ipak izlazi kao pobednik i zaokruzuje streak na 20:0. Deo kada su se HBK, HHH I Taker zagrlili mi je jedan od najboljih momenata u istoriji WM, iako mislim da su nakon ovoga i Taker i HHH trebali povuci. #TheEndOfAnEra

5. Team Johhny def. Team Teddy - Twelve-man tag team match **1/2

Nakon HHH-Taker je ovo doslo kao mali predah. Nema se sta puno reci jer je bilo 12 ljudi, uglavnom oni koji nisu imali normalan feud za WM. Pobeda Team Johnnya nije losa odluka jer je imao na papiru bolji team, i na kraju Ryder dobija low blow.

6. CM Punk def. Chiris Jericho - WWE Championship ****

Best in the World vs Best in the World. Drugi najbolji match veceri za mene. Mislim da bi bio bolji da nije bilo stipulacije da ce Punk izgubiti titulu ako izazove diskvalifikaciju. Jericho ga naravno provocirao na sve moguce nacine, jako dobar storytelling i psihologija. Na kraju Punk pobedjuje, sto je po meni bila ispravna odluka.

7. Rock def. John Cena - Singles match ***3/4

Ovo je bilo generation vs generaton. Nekima je ovo bilo katastrofa, ali meni je bilo jako dobro. Mnogo bolje nego sa WM 29. Publika je jako pomogla da match bude bolji, iako mislim da je pola sata previse. Ovo je cak mozda bila idealna prilika za Cenin heel turn, sto se nije desilo. Bilo je dosta kickouta, ne zameram jer je bilo ocekivano. Na kraju Rock pobedjuje u svom hometownu, sto mislim da je losa odluka, jer je ovo trebao biti passing the torch. Da, imali su rematch nakon godinu dana gde je Cena vratio pobedu, ali svejedno mislim da je ovde Cena trebao pobediti. Uz to, ako su ovo prodavali kao once in a lifetime mislim kako nikako nisu trebali da imaju rematch, ali sta je tu je.

Odlicna WM, nakon 30 i 31 najbolja koju sam pogledao.
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la raptor1989 »

House Of Hardcore 40
J. Spade vs Matt Lancie (singles match) 2/5
Alex Reynolds (w/Maxwell Jacob Friedman) vs Swoggle (HOH Twitch Television Title Tournament semi final match) 1/5
Willie Mack vs Killer Kross (HOH Twitch Television Title Tournament semi final match) 2/5
Hurricane Helms & The Rock 'n' Roll Express (Ricky Morton & Robert Gibson) vs The Squat World Order (Hot Young Briley, Kenny & Mikey) (six man tag team match) 2.5/5
MVP vs Carlito (singles match) 2.5/5
Joey Ryan vs Teddy Hart (singles match) 2.5/5
Super Crazy vs Ace Romero vs Clayton Gainz vs Myron Reed vs Trey Miguel (fatal 5 way match) 2/5
Austin Aries vs Brian Cage (singles match) 3.5/5
The Killer Elite Squad (Davey Boy Smith Jr. & Lance Archer) vs Billy Gunn & Tommy Dreamer (tag team street fight) 3/5
Willie Mack vs Alex Reynolds vs Sami Callihan (HOH Twitch Television Title Tournament final three way match) [special referee: Jerry Lynn] 3/5

BONUS BODOVI:
- 1 - veteranima koji su se dokazali u ringu. To se posebno odnosi na The Rock 'n' Roll Express i Super Crazya.
- 1 - zabavni momenti.

NAJBOLJI MEČ: Austin Aries vs Brian Cage.
NAJGORI MEČ: Alex Reynolds (w/Maxwell Jacob Friedman) vs Swoggle.

UKUPNA OCJENA: 2.6

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svaki dan stignem pogledati samo jedan PPV. Jučer sam odgledao prvi dan 16 Carat Golda, a prije 10 minuta sam završio s HOH 40. Sutra je na redu wXw 16 Carat Gold 2018 Day 2. Postat ću svoju bodovnu recenziju prvog dana ovdje.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

wXw 16 Carat Gold 2018 Day 1
First Round Matches:
Avalanche vs. Keith Lee 2/5
Mark Haskins vs. Travis Banks 5/5
David Starr vs. Emil Sitoci 2/5
Lucky Kid vs. Matt Sydal 2.5/5
Jonah Rock vs. Timothy Thatcher 3/5
Alexander James vs. Chris Brookes 3/5
Da Mack vs. Matt Riddle 1/5
MAIN EVENT => Absolute Andy vs. Marius Al-Ani 3/5
John “Bad Bones” Klinger & Bobby Gunns vs. WALTER & Speedball Mike Bailey 2/5

NAJBOLJI MEČ: Mark Haskins vs. Travis Banks.
NAJGORI MEČ: Da Mack vs. Matt Riddle.

UKUPNA OCJENA: 2.6
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la raptor1989 »

wXw 16 Carat Gold 2018 Day 2
Quarter Finals:
Absolute Andy vs. Matt Riddle 2/5
Keith Lee vs. Chris Brookes 2.5/5
David Starr vs. Travis Banks 3.5/5
Lucky Kid vs. Timothy Thatcher 2.5/5

Alexander James vs. Jonah Rock (singles match) 3/5

Jay FK (Jay Skillet & Francis Kaspin) vs. Mark Haskins & Matt Sydal vs. Monster Consulting (Avalanche & Julian Nero) vs. RISE (Da Mack & Ivan Kiev) (wXw World Tag Team #1 Contendership 4 way dance match) 3/5

Bobby Gunns (C) vs. Speedball Mike Bailey (singles match for the wXw Shotgun Championship) 3.5/5

Toni Storm (C) vs. Melanie Gray (singles match for the wXw Women’s Championship) 3.5/5

John “Bad Bones” Klinger (C) vs. Ilja Dragunov vs. WALTER (3 way dance match for the wXw Unified World Wrestling Championship) 3.5/5

NAJBOLJI MEČ: John “Bad Bones” Klinger vs. Ilja Dragunov vs. WALTER.
NAJGORI MEČ: Absolute Andy vs. Matt Riddle.

UKUPNA OCJENA: 3

Main event bi dobio veću ocjenu da nije bilo toliko chopova. Ženski meč je dobio nižu ocjenu zbog dvije greške, ali im skidam kapu što se tiče high risk poteza. Zbilja su se dokazale. Sve u svemu, riječ je o dobrom showu za kojega vrijedi izdvojiti 2,5 sata. Nadam se da će treći dan biti jednako dobar ili još bolji.
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la raptor1989 »

wXw 16 Carat Gold 2018 Day 3
Semi Finals:
David Starr vs. Keith Lee 4/5
Absolute Andy vs. Timothy Thatcher 3/5

Alexander James vs. Emil Sitoci vs. Lucky Kid vs. Mark Haskins (4 way dance match) 4/5

Toni Storm vs. Killer Kelly vs. Session Moth Martina vs. Wesna (4 way dance match for the wXw Women’s Championship) 2.5/5

Ilja Dragunov vs. Matt Riddle (singles match for the wXw Unified World Wrestling Championship) 3/5

CCK (Chris Brookes & Travis Banks) & Jonah Rock vs. Matt Sydal, Marius Al-Ani & Speedball Mike Bailey (6 man tag team match) 3.5/5

RISE (John “Bad Bones” Klinger & Da Mack) vs. RINGKAMPF (Timothy Thatcher & WALTER) (tag team match for the wXw World Tag Team Championship) 3/5

wXw 16 Carat Gold 2018 Finals
David Starr vs. Absolute Andy 3.5/5

NAJBOLJI MEČ: David Starr. vs. Keith Lee.
NAJGORI MEČ: Toni Storm vs. Killer Kelly vs. Session Moth Martina vs. Wesna.

UKUPNA OCJENA: 3.3
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la raptor1989 »

<<< The Crash WrestleCon >>>

Angel Fashion & Christi Jaynes vs. Barbi Hayden & Joey Ryan vs. Black Danger & Lacey Lane vs. Douglas James & Thunder Rosa (four way tag team match) 1.5/5

Bandido vs. Daga (singles match) 3/5

Flip Gordon vs. Laredo Kid vs. Rey Horus (three way match) 2.5/5

Aeroboy & Black Diamond vs. Curt Stallion & Jason Cade vs. oVe (Dave Crist & Jake Crist) vs. The Rascalz (Dezmond Xavier & Zachary Wentz) (four way tag team match) 2.5/5

Brian Cage vs. Sami Callihan vs. Willie Mack (three way match) 3.5/5

Flamita vs. Rey Fenix (singles match) 3/5

La Rebelion Amarilla (Bestia 666, Garza Jr. & Mr. 450) vs. LWO (Damian 666, LA Park & Nicho el Millonario) (six man tag team match) 3/5

Austin Aries vs. Penta el 0M (singles match) 3/5

NAJBOLJI MEČ: Brian Cage vs. Sami Callihan vs. Willie Mack.
NAJGORI MEČ: Angel Fashion & Christi Jaynes vs. Barbi Hayden & Joey Ryan vs. Black Danger & Lacey Lane vs. Douglas James & Thunder Rosa.

UKUPNA OCJENA: 2.75
Zadnja izmjena: raptor1989, dana/u 14 tra 2018, 23:29, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Recenzije

Post Postao/la AlenB »

Bome si se ti raspistoljio s gledanjem showova svaka čast :clap:
slika
Odgovori