Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

Wrestling kontroverze

Za sve druge wrestling stvari
DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3
Status: Offline

Wrestling kontroverze

PostPostao/la DVW » 30 tra 2020, 09:45

Wrestling biznis je sam po sebi kontroverzan jer ga mnogi ljudi ne shvataju, ali šta se desi kad ta kontroverznost napusti okvire scriptanog sporta u kojem su povrede moguće i gdje se muškarci i žene bore u gaćama? Dese se neke od sljedećih stvari kojima ne bi trebalo biti mjesta kad se govori o zabavi:

Chris Benoit
Najkontroverzniji slučaj u istoriji WWE-a i pro hrvanja je nijedan drugi slučaj do smrti Chris Benoita, njegove supruge Nancy i sina Daniela i to sve od njegove ruke. Zločin nije odmah otkiven, a kako je Chris trebao nastupiti na PPV-u Vengeance njegovo nepojavljivanje je izazvalo sumnju. Kad je policija ušla u kuću Benoitovih pronašla je tri leša. Do danas postoje brojne teorije šta je Chrisa navelo na ovaj monstruozni čin i najpopularnija od njih je teorija o upotrebi steroida unutar kompanije praćena oštećenjem mozga od silnih bumpova. Uopšte je poznato da se WWE pritajio nakon ovog događaja i TV 14 je ubrzo postao TV PG sa light tonom što zbog ovoga što zbog Linde McMahon koja je trebala pristupiti senatu Sjedinjenih Država.

Montreal Screwjob
Moj omiljeni kontroverzni događaj o kojem najviše volim čitati i most talked about screwanje koje se ikad odigralo. Velika zvijezda Bret Hart, u to vrijeme WWF Champion je najavio svoj odlazak u suparničku kompaniju WCW u punom jeku Monday Night Warsa. Vince nikoga nije mogao zaustaviti u svom naumu. Ono što je mogao je zagorčati život Hartu. Hart je trebao izgubiti titulu prije napuštanja kompanije i odbio je da se to desi u njegovom hometownu Montrealu protiv lika sa kojim se mrzi u RL Shawn Michaelsa. Naravno da je njegov poraz odlučen bez njega samog i kad se tamo Vince pojavio nakon što je svirana Michaelsova pobjeda i osvajanje titule bilo je jasno o čemu se radi. Hart je pljunuo Vincea u lice jer su mu šef i kolega radili iza leđa i nije razmjenio ni jednu jedinu riječ sa njim i HBK-om od tog zloglasnog Survivor Seriesa do 2010 godine.

Owen Hart
Još jedna kontroverzna smrt u WWE-u i to na PPV eventu Over the Edge. Brat glavnog aktera prošle kontroverze Owen Hart koji je igrao ulogu lika obučenog u plavo poznatog kao Blue Blazer i spuštao se konopcem sa vrha arene u ring u svrhu gimmicka je tragično okončao svoj mladi život kad je nešto pošlo po zlu i pukao je taj konopac. Owen je svom težinom u slobodnom padu udario u turnbuckle, hitna je brzo reagovala, odveli su ga u lokalnu emergency službu gdje je nedugo nakon toga Owen preminuo. Neko bi rekao nema tu kontroverze, nesreća kao i svaka, a nesreće se dešavaju. Na stranu to što je konopac trebao biti 100% siguran kako možeš nastaviti PPV kad je usred istog poginuo tvoj wrestler, radnik, čovjek sa porodicom?

Vinceovo suđenje
Početkom devedesetih WWE, tada WWF i njegov Chairman Vince McMahon su se našli usred medijske hajke kad je megapopularni Hulk Hogan progovorio o upotrebi steroida unutar same kompanije. Vinceu je prijetila dugogodišnja robija. Međutim iz još uvijek nepoznatog razloga Hogan mjenja svoj iskaz nakon što je već napustio WWF i otišao u WCW. Svjedočenjem u korist bivšeg poslodavca Hogan je spasio McMahona dugogodišnje kazne zatvora. Ono čega ga nije mogao spasiti su povećane i sve redovnije kontrole i doping testovi čak i u današnjem WWE-u kad je program PG. Vincea se poslije toga dovodilo u vezi sa steroidima glede smrti određenih wrestlera poput Eddie Guerrera koji je prije 40 umro od zatajenja srca i već spomenutog trostrukog ubistva.

Randy Savage i Stephanie McMahon
Da ne nabrajam sad sve, nabrojaću pet stvari koje su mi najšokantnije, a ova se ne može mjeriti sa tim što je Vince optuživan za seksualno nasilje ili što je navodno platio Snuki kauciju. Iako je ovo teorija zavjere koja jedina na ovoj listi nije potvrđena i o kojoj se samo priča dovoljno je degutantno za spomenuti. Poznati Macho Man Randy Savage je naprasno napustio WWF za WCW i od tad je iz nekog razloga njegovo ime bilo zabranjeno spominjati do njegove smrti i posmrtnog ulaska u Hall of Fame. Po backstageu se suškalo da je otjeran zbog seksualnog odnosa sa tada maloljetnom šefovom kćerkom Stephanie McMahon. Ovo ne samo da bi bio sekualni prijestup već bi se u zakonu vodilo kao pedofolija. Nadam se da nije istina mada sam ja sklon vjerovanju da gdje ima dima ima i vatre. Odvratno.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca
Status: Online

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Maki » 30 tra 2020, 09:53

Vince je nagovarao Harta da ode u WCW jer nije želio da plaća Hartu ogroman iznos koji mu je bio obećan.

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 30 tra 2020, 10:38

Bret screwed Bret al neironicno, na izlasku iz kompanije gubis briga me di je i ko ti je protivnik.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Maki » 30 tra 2020, 10:39

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Bret screwed Bret al neironicno, na izlasku iz kompanije gubis briga me di je i ko ti je protivnik.

Nije Bret nikakvu obavezu imao prema nekom kao što je bio Shawn Michaels. Ni ja ne bih htio izgubiti.

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Wrestling kontroverze

PostPostao/la DVW » 30 tra 2020, 10:42

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Bret screwed Bret al neironicno, na izlasku iz kompanije gubis briga me di je i ko ti je protivnik.

I ja sam bio u tom razmišljanju jedno vrijeme dok nedavno nisam skontao da ne bi ni meni bilo drago da me u scriptanom biznisu koji moram obaviti slažu i urade nešto šta nisam mislio da će se desiti. To je poniženje.

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 30 tra 2020, 10:45

Maki je napisao/la:Source of the post

Nije Bret nikakvu obavezu imao prema nekom kao što je bio Shawn Michaels. Ni ja ne bih htio izgubiti.

Imas prema kompaniji ciji si trenutno prvak, zato i kazem nije bitno di ai ni protiv koga, imas svoj posa. Uostalom ajmo vako, ajmo rec izgubi clean iduci tjedan se pojavi na Nitrou ko da bi realno ikog bilo briga sta je izgubia. Ovako je najvise odmoga i sebi i WCW-u a pomoga Vinceu.
slika

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 30 tra 2020, 10:46

DVW je napisao/la:Source of the post

I ja sam bio u tom razmišljanju jedno vrijeme dok nedavno nisam skontao da ne bi ni meni bilo drago da me u scriptanom biznisu koji moram obaviti slažu i urade nešto šta nisam mislio da će se desiti. To je poniženje.

I da je jednostavno prihvatia izgubit niko ga ne bi mora screwat.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Maki » 30 tra 2020, 10:49

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post
Maki je napisao/la:Source of the post

Imas prema kompaniji ciji si trenutno prvak, zato i kazem nije bitno di ai ni protiv koga, imas svoj posa. Uostalom ajmo vako, ajmo rec izgubi clean iduci tjedan se pojavi na Nitrou ko da bi realno ikog bilo briga sta je izgubia. Ovako je najvise odmoga i sebi i WCW-u a pomoga Vinceu.

Gledaj, Bret je prema Michaelsu bio fer. Jel izgubio na WM 12? Jest. Kad je Shawn trebao vratiti uslugu, šta je bilo? Izgubio je smješak. Još je onda javno implicirao da je Hart varao svoju ženu sa Sunny, poznatom backstage damom sumnjivog morala. Dakle, lik je bukvalno udario na Hartovu porodicu. I još mu je u facu rekao da ne planira nikad izgubiti od Harta. I sad bi Hart trebao izgubiti od takvog govneta u svom hometownu gdje je heroj? Naravno da nije htio. Nudio je Bret Vinceu opcije, da izgubi na Rawu poslije Montreala, da preda titulu, da izgubi od Austina, ali Vince nije htio. Vjerovatno se Michaels opet političario. Moglo se to napraviti tako da sve vraće bez kontroverzi. Ne bi Bret Hart nikad otišao kao WWF Champion na Nitro.

HunterDX
Rank 11
Rank 11

Wrestling kontroverze

PostPostao/la HunterDX » 30 tra 2020, 11:08

Što se tiče situacije Bret/HBK, HBK mi je jedan od omiljenih, ali mislim da je Bret bio u pravu onda, niti je on kriv što je Vince u to vreme bio paranoičan i mislio da će ne znam ni ja šta uraditi sa tom titulom pre nego ode u WCW.
Čak je i Taker kao lider svlačionice imao dosta razumevanja za Breta, jer HBK i Vince jesu preterali, pogotovo Vince onakvim postupkom.
slika

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 30 tra 2020, 11:12

Ma ne kažem da je Shawn svetica i nedužan, al ne minja činjenicu da kako god okreneš Bret ispada ili self mark ili totalna naivčina. Briga me koliko mrzi Shawna i koliko Shawn njega, pod ugovorom si i imaš upute, ovo je ravno da glumac pred kraj filma odbije odradit scenu jer mu je kolega šupak. S druge strane ako je stvarno mislia da ga WWF neće zajebat nakon šta su mu toliko dugo odbijali ideje i onda odjednom okrenuli priču za 180 onda stvarno, još ajd da Wendi nisu zajebali dok je on bia u kompaniji.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Maki » 30 tra 2020, 11:15

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Ma ne kažem da je Shawn svetica i nedužan, al ne minja činjenicu da kako god okreneš Bret ispada ili self mark ili totalna naivčina. Briga me koliko mrzi Shawna i koliko Shawn njega, pod ugovorom si i imaš upute, ovo je ravno da glumac pred kraj filma odbije odradit scenu jer mu je kolega šupak. S druge strane ako je stvarno mislia da ga WWF neće zajebat nakon šta su mu toliko dugo odbijali ideje i onda odjednom okrenuli priču za 180 onda stvarno, još ajd da Wendi nisu zajebali dok je on bia u kompaniji.

Pa pazi, ugovor očito nije važio za Shawna i ne vidim zbog čega bi Bret ispao debilčina i on se držao ugovora. Jer to je bilo vrijeme kad je kayfabe još bio snažan i kad su porazi, a pogotovo važni porazi, imali neko značenje. Bret je morao čuvati i svoj imidž.

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 30 tra 2020, 11:28

Maki je napisao/la:Source of the post zbog čega bi Bret ispao debilčina i on se držao ugovora.

Vako je ispa debilčina jer su ga screwali.Rrealno ako je već tia pravit dramu moga je jednostavno no showat i ne dat im izbora, otić full Shawn i vatrom na vatru.

Maki je napisao/la:Source of the post Jer to je bilo vrijeme kad je kayfabe još bio snažan

Zar tada nije bilo koliko već godine od Vinceovog suđenja.

Maki je napisao/la:Source of the post kad su porazi, a pogotovo važni porazi, imali neko značenje.

Road Dogg je u pravu kad kaže da gubici i pobjede ne znače ništa, samo se to ne odnosi na svih. Dođe trenutak kad si dovoljno veliko ime da stvarno i nije bitno, u tom trenutku Bretu jedan gubitak ne bi naudija.
slika

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Maki » 30 tra 2020, 11:32

Vako je ispa debilčina jer su ga screwali.Rrealno ako je već tia pravit dramu moga je jednostavno no showat i ne dat im izbora, otić full Shawn i vatrom na vatru.

Ne vidim zašto je debil. Vince i Shawn su tu ispali govna.

Zar tada nije bilo koliko već godine od Vinceovog suđenja.

Pa znalo se da se ne udaraju zapravo, ali se ipak držalo do kayfabea. Pa sjeti se samo MSG incidenta koji se desio svega 1 godinu prije Screwjoba.

Road Dogg je u pravu kad kaže da gubici i pobjede ne znače ništa, samo se to ne odnosi na svih. Dođe trenutak kad si dovoljno veliko ime da stvarno i nije bitno, u tom trenutku Bretu jedan gubitak ne bi naudija.

To ne bi bio običan poraz. To bi bio poraz u hometownu od najvećeg rivala. Da li bi Bret Hart odjednom prestao biti velika zvijezda? Ne. Ali da li bi njegov star power propatio? Definitivno.

DVW
Rank 9
Rank 9

Wrestling kontroverze

PostPostao/la DVW » 30 tra 2020, 11:37

@
Maki

To što je Shawn iznio da je Bret bio sa Sunny ne znači da nije. Ja jesam na njegovoj strani priče svakako jer je to po meni nož u leđa što je McMahon napravio, možda je HBK i veći krivac od Vincea, možda je bez razloga mrzio Breta, ali nije moralno imati vanbračnu aferu. Za nju HBK nije kriv.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

Wrestling kontroverze

PostPostao/la Maki » 30 tra 2020, 11:39

DVW je napisao/la:Source of the postTo što je Shawn iznio da je Bret bio sa Sunny ne znači da nije. Ja jesam na njegovoj strani priče svakako jer je to po meni nož u leđa što je McMahon napravio, možda je HBK i veći krivac od Vincea, možda je bez razloga mrzio Breta, ali nije moralno imati vanbračnu aferu. Za nju HBK nije kriv.

Nije Bret bio sa Sunny. Da, varao je ženu i to dosta, ali o tome je sve detaljno pisao u svojoj autobiografiji. A sa druge strane, Shawn Michaels je bio zadnja osoba koja bi smjela o tome nekome pričati.

Natrag na “Oko ringa”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.