History year review

Za sve druge wrestling stvari
Maki
Član mjeseca
Član mjeseca
Status: Offline

History year review

PostPostao/la Maki » 26 tra 2020, 20:07

Ostaje žal što Owen nikad nije uzeo taj pojas. Da, 1994. nije bilo njegovo vrijeme, ali šteta što je nije dobio kasnije.

RolandDeschain
Rank 3
Rank 3

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 26 tra 2020, 20:15

Slazem se WM stvarno odlican show te godine o cemu cu pisati vise kad zavrsim sa godinom. Stvarno me plasite sa 1995 godinom da je i preskocim :lol:

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 26 tra 2020, 20:25

RolandDeschain je napisao/la:Source of the post Slazem se WM stvarno odlican show te godine o cemu cu pisati vise kad zavrsim sa godinom. Stvarno me plasite sa 1995 godinom da je i preskocim :lol:

Godina je toliko bila loša da joj je posvećena knjiga

The A-Lister
Rank 8
Rank 8
O meni: Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ Łɨꝁɇs Mɇ. Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ MȺŧŧɇɍs.

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 26 tra 2020, 20:27

RolandDeschain je napisao/la:Source of the post Slazem se WM stvarno odlican show te godine o cemu cu pisati vise kad zavrsim sa godinom. Stvarno me plasite sa 1995 godinom da je i preskocim :lol:

Ne plašimo te nego te pripremamo. Iskreno me čudi da te godine WWE odnosno WWF nije propao...

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 26 tra 2020, 20:28

The A-Lister je napisao/la:Source of the post

Ne plašimo te nego te pripremamo. Iskreno me čudi da te godine WWE odnosno WWF nije propao...

WCW je bio u jednakom stanju. Hogan vs Dungeon of Doom, the Yetay debut. Šta reći.

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3

History year review

PostPostao/la DVW » 26 tra 2020, 21:51

RolandDeschain je napisao/la:Source of the post
DVW je napisao/la:Source of the post Samo reviewaj. Stvarno prelijepo za pročitati. Uvijek sam obožavao kad neko složi događaje hronološki i začini malo svojim mišljenjem činjenice. Nema ti tu nekog savjeta osim izdvojiti vrijeme i ako se nečeg ne sjetiš pogledaš i to ti je. Ja sad 2011 gledam i mogu ti reći uživam.

I ja sam prvo napisao hronoloski i obrisao, zato sto sam imao osjecaj da bi to malo koga zanimalo. Posebno sto nije nesto aktuelno, nego desavanja od prije 27 godina. Imam u glavi vec par ideja za sljedecu godinu da ubacim, trenutno sam na maju 1994.

Svakako ću čitati jer taj period ne poznajem, a kad uzmem u obzir kako si ovo dobro odradio za 1993 ne može ispasti loše. Samo nastavi.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8
O meni: Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ Łɨꝁɇs Mɇ. Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ MȺŧŧɇɍs.

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 27 tra 2020, 10:15

Ja bi rekao da je tada ECW bio najbolji...Bolji od WWF i WCW svakako

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 27 tra 2020, 10:24

The A-Lister je napisao/la:Source of the post Ja bi rekao da je tada ECW bio najbolji...Bolji od WWF i WCW svakako

Nemam puno znanja o ECW iskreno. No nije tada bilo teško biti bolji od WWF i WCW.

RolandDeschain
Rank 3
Rank 3

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 30 tra 2020, 16:49

Koliko su bolji PPV mecevi nego prosle godine i PPV-i uopste :bow-yellow:

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3

History year review

PostPostao/la DVW » 30 tra 2020, 18:39

Ja sad osim 2011 godine gledam dosta Attitude Ere i WCW-a, a od juče se zanimam i za Meksiko. Jednom kad stane izolacija biće se teško privići na manjak wrestlinga. Zato šutim i ne žalim se, treba ovo iskoristiti da se zabavim i napišem kvalitetnih recenzija. Najmanje me zanima trenutni WWE ako vjerujete.

RolandDeschain
Rank 3
Rank 3

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 01 svi 2020, 20:57

Kakav je ovo feud izmedju Steve Austina i Jim Duggana ni jedan mec ne traje duze od minute :icon-rolleyes:

Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik

History year review

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 01 svi 2020, 21:09

RolandDeschain je napisao/la:Source of the post Kakav je ovo feud izmedju Steve Austina i Jim Duggana ni jedan mec ne traje duze od minute :icon-rolleyes:

Poznavajuć Duggana svaki ima i non finish :lol:
slika

RolandDeschain
Rank 3
Rank 3

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 02 svi 2020, 18:28

Upravo sam zavrsio sa 1994 godinom pa da napisem kratki osvrt. Isto cu praviti usporedbe sa prethodnom godinom, a kako vrijeme bude odmicalo i sa prethodnim godinama.

slika

Pozitivne stvari:

-Intecontinental titula. I ove godine nam je ova titula donije par zanimljivih meceva i jedan klasik, ali sveukupni dojam mi je malo losiji nego prosle godine.
-WWF Heavyweight Champion. Dosta zanimljivija godina za ovu titulu, do jednog trenutka na sto cu osvrnuti kasnije. Hitmanov reign je bio odlican.
-WrestleMania X. Prosla mi je bila u najmanju ruku prosjecna, dok je ova bila fantasticna. Donijela nam je par fantasticnih meceva i sigurno kad sve ovo zavrsim cu je pogledati bar jos jednom.
-King of the Ring. Ove godine je titula bila dosta znacajnija. Prosle godine kad ju je osvojio Bret Hart se odma sljedece sedmice zaboravilo, dok je ove godine Owenu mnogo vise znacila.
-Jerry Lawler. Njegov Kings Court u nekim trenucima odlican.
Ted DiBiase. Dosta bolji kao prljavi menadzer nego kao wrestler.
-The Bad Guys vs The Teamsters. Najbolji team mec na Survivor Seriesu, cak bi rekao i najbolji team mec godine.
-Zene u WWF. Ne toliko kvalitetna godina za njih, ali za razliku od prosle godine su barem tu.
-New Generations. Tek je pocetak toga, ali steta da se ne spomene. :mrgreen:
Feud Hart brace. Sigurno najbolja stvar godine. Nijedan mec nije bilo los i dosadan. Kad bi doslo do malo zasicenja tu su bili zetovi da spase stvar.

Negativne stvari:

-RAW. Meni losiji i dosadniji nego prosle godine, ne znam sta ali imam osjecaj da mi je nesto falilo.
-The Undertaker vs "The Undertaker". Pocetak price stvarno odlican, bio sam nahajpovan. Onda razocarenje za razocarenjem. Prvo Leslie Nielsen koji od price koja treba biti mracna i misticna pravi The Naked Gun :roll: . Na kraju i mec koji je strpan kao Main Event biva ocajan jedina sreca sto je bio poprilicno kratak(bili su pametni pa su dali braci Hart preko pola sata). Po meni opet losa godina za Undertakera.
-Tag timovi. Ocajna godina za tag timove. Nije ni prosla godina bila sad nesto bajna, ali je ipak bilo par dobrih timova prvenstveno The Steiner Brothers. Nije im mnogo pomoglo ni to sto se vecina meceva za titulu desavalo na nekim lijevim show-ovima.
-I.R.S. Taxes, taxes, taxes. Ma fuck off.
-1-2-3 Kid. Nakon odlicnog pusha nije mu se trebala davati sansa za glavnu titulu, bolje bi izgledalo da je to bila sansa za Intercontinental.
-Jerry Lawler. Njegov Kings Court u nekim trenucima naporan.
-Shawn Michaels. Skoro cijelu godinu je proveo kao Dieselova kujica, nista od njega nakon WrestleManie nismo vidjeli.
-Gubitak Bobby Heenana. Koga god je dovodio McMahon nije ga uspio nadomjestiti. Mozda je to upravo ono sto je falilo RAW-u za razliku od prosle godine.
-Feud Bret Hart-Jerry Lawler. Vec drugu godinu cekam da se tu nesto desi, ali nista. Osim par fori Lawlera na godine Hartovi roditelja kao da je on u cvijetu mladosti.
-Bob Backlund. Stvarno mi nije jasno cemu sve to. Shvatam da su ga iskoristili kao jedinog iz stare generacije u borbi protiv nove, ali opet mi to nije dovoljno objasnjenje. Njegovo ponasanje koje je u najmanju ruku cudno, jednostavno mi nije bio lik za taj gimmick. Jos na kraju osvaja titulu koju gubi par dana poslije u mecu koji je bio na House show.

Moram se osvrnuti i na jednu stvar koju ne mogu strpati u ove dvije kategorije. To je povreda Ludviga Borge, stvarno steta posto je bio odlican heel i imam osjecaj da bi godina bila bolja da nije bilo te povrede. Sad mali osvrt na moje nagrade :mrgreen:

Wrestler of the Year: I ove godine definitivno Bret Hart.
Tag Team of the Year. Najtezi izbor ali neka bude Shawn Michaels i Diesel.
Match of the Year: Razor Ramon vs Shawn Michales.
Feud of the Year: Braca Hart.
Heel of the Year: Owen Hart
PPV of the Year: WrestleMania X
Worst Segment of the Year: Ovde moram podjeliti nagradu izmedju Boba Backlunda i The Undertaker vs "The Undertaker".

Od sljedece godine cu poceti pisati i o WCW posto krecu epizode Nitra koje imaju na WWE Networku. Trenutno mogu gledati samo njihove PPV-e.

TheViper
Rank 11
Rank 11

History year review

PostPostao/la TheViper » 02 svi 2020, 18:31

Ja sam sa te WM pogledao samo HBK/Ramon, stvarno fantastican mec.
slika

RolandDeschain
Rank 3
Rank 3

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 02 svi 2020, 18:34

TheViper je napisao/la:Source of the post Ja sam sa te WM pogledao samo HBK/Ramon, stvarno fantastican mec.

Kad stignes pogledaj i Bret Hart/Owen Hart stvarno te godine nisu imali loseg meca, pa i Yokozuna/Bret Hart isto dobar mec.

Natrag na “Oko ringa”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.