Zajedničko gledanje u subotu u 20 sati NWA The Great American Bash 1989 - Stream na Twitchu, chat na Discordu.

History year review

Za sve druge wrestling stvari
RolandDeschain
Rank 2
Rank 2
Status: Offline

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 25 tra 2020, 17:07

Da krenemo sa mojim reviewom po godinama, gdje krecem sa 1993 godinom. Pogledao sam sve epizode RAW-a kao i sve PPV-e.

slika

Pozitivne stvari:

-Pocetak RAW-a. Iako prvih par epizoda nisu bile toliko zanimljive, vremenom se kvalitet poboljsavao i imali smo dosta zanimljivhi meceva za pogledati.
-Yokozuna. Odlican heel s obzirom na to da na mikrofonu skoro nije ni postojao. Zanimljivi mecevi i brutalan finisher. Dovoljno prljav da ga mrzis, ali i par puta sam uhvatio sebe kako navijam za njega :clap: .
-Heel Doink. Kako sam primjetio publika ga nije nesto voljelo, ali meni je odlicno sjeo. Misljenja sam da se mogao odlicno iskoristiti i kasnije, da pravi preokrete na nekim mecevima.
-WWF Intercontinental titles mecevi. Od sve 3 titule donijelo nam je najvise zanimljivih meceva. Feud HBK i Marty Jannetty, Tatanka vs HBK, oduzimanje titule HBK, Battle Royal mec i finale izmedju Razora Ramona i Ricka Martela :bow-yellow: :bow-blue: .
-Razor Ramon. Najomiljeniji wrestler godine. Odlican kao heel, a onda vec spomenuti Battle Royal gdje dobiva moje potpune simpatije. Poslije tog meca postaje Tweener, a takvi likovi su mi najdrazi :clap: .
-Shawn Michaels/HBK. Wrestler koji nam je donio najvise dobrih meceva u godini. Egocentrik, ljigav, prljav, ali maestralan.
-Feud Amerika vs Ostatak svijeta. Meni najzanimljivi feud godine, gdje se kasnije izdvaja feud Yokozuna i Lex Luger koji se prenosi i na iducu godinu.
-Pocetak feuda brace Hart. Feud je tek na pocetku tako da ne mogu donijeti konacnu odluku, ali cini se dosta zanimljivo. Kao mladji brat simpatije prema Owenu da razbije picku starije Bret.
-Bobby Heenan. Ukrao show u svakoj epizodi koju je komentarisao.
-Bret the Hitman Hart. Definitivno Wrestler of the Year. :vince:

Negativne stvari:

-Feud Undertaker vs Giant Gonzalez. Najlosija stvar koju nam je donijela ova godina. Nevjerovatno na sta je Undertaker potrosio skoro cijelu godinu. Dosadno, tromo i malokrvno :facepalm: .
-Wrestlemania IX. Osim meca HBK vs Tatanka nije donio nista posebno. Dosta tanko od glavno PPV-a i najpoznatijeg show-a kompanije.
-Zamjena HBK-Lawler na Survivor Seriesu. Za mene neshvatljiv potez, cijelo vrijeme pushas taj feud i onda nista :hand: .
-Cudni gimmicki. The Headshrinkers, Kamala, Bastion Booger... Dosadni, odvratni i u nekim trenutcima se cesto pojavljuju :puke-left: .
-Jeff Jarrett. Kako naporan lik i njegovi dosadni promoi (ako je ovako ispravno). :mrgreen:

Sad sam se sjetio da sam u pozitivnim stvarima zaboravio spomenuti 1-2-3 Kida, po meni iznenadjenje godine.

Zeljan sam cuti vase misljenje o review opcenito kao i savjete kako bi nesto popravio. :text-feedback: Naravno i vase misljenje o godini.
Pozdrav od Rolanda the Gunslinger Deschaina

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca
Status: Online

History year review

PostPostao/la Maki » 25 tra 2020, 17:18

WrestleMania IX lol. Ja sam ogroman fan Hulk Hogana, ali je to baš bilo preseravanje.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8
O meni: Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ Łɨꝁɇs Mɇ. Nøŧ Ɇvɇɍɏønɇ MȺŧŧɇɍs.

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 25 tra 2020, 17:24

Wrestlemania IX je bila najgora po meni koliko god mi svake godine kritizirali aktualnu...
Meč između Tatanke i Michaelsa i Harta i Yokozune jedini dobri. Ostalo manje više katastrofa.
Onaj finish je kriminalan. Najgora WM ikad definitivno. Svaki Fastlane je bolji od nje.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 25 tra 2020, 17:26

A što se tiče tih cartoon likova definitivno jedna od stvari koja mi se manje sviđala u to doba.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 25 tra 2020, 17:26

The A-Lister je napisao/la:Source of the post Wrestlemania IX je bila najgora po meni koliko god mi svake godine kritizirali aktualnu...
Meč između Tatanke i Michaelsa i Harta i Yokozune jedini dobri. Ostalo manje više katastrofa.
Onaj finish je kriminalan. Najgora WM ikad definitivno. Svaki Fastlane je bolji od nje.

Meni je WM XI bila gora. WM IX je bila grozna, ali je makar bila toliko grozno da je to bilo zabavno. Komentatori obučeni kao Rimljani, Undertaker u borbi sa divom koji nosi dlakavi bodysuit, sukob klovnova, Hogan sa modricom na oku. U poređenju sa tim WrestleMania XI je jednostavno bila dosadno grozna. NFL igrač u maineventu, NFL igrač pobjednik maineventa, underwhelming meč Michaelsa i Diesela koji je bio oštećen backstage politikanstvom, Bret Hart u meču koji je on sam opisao kao jedan od njegovih najgorih. Uh...

The A-Lister
Rank 8
Rank 8

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 25 tra 2020, 17:37

Meni je onaj meč između Diesela i Michaelsa jedini razlog zašto mi je XI bolja od IX, meni je bio dobar, a mislim da je Hartov meč u svakom slučaju katastrofa. Mislim da su tu promašili stipulaciju, nije trebala biti I Quit meč. I stavit onaj meč u main event svakako promašaj, jednako loš, ako ne gori od main eventa iz 2011. Ako ništa mečevi su bili kratki uglavnom pa je manje bilo užasno za gledat. Onaj Undertakerov meč ja mislim da je bio protiv King Kong Bundya, ispravi me ako sam u krivu, Takerov najgori na WM. Jako je teško odrediti koja je gora, svaka imala svoje loše strane.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 25 tra 2020, 17:50

The A-Lister je napisao/la:Source of the post Meni je onaj meč između Diesela i Michaelsa jedini razlog zašto mi je XI bolja od IX, meni je bio dobar, a mislim da je Hartov meč u svakom slučaju katastrofa. Mislim da su tu promašili stipulaciju, nije trebala biti I Quit meč. I stavit onaj meč u main event svakako promašaj, jednako loš, ako ne gori od main eventa iz 2011. Ako ništa mečevi su bili kratki uglavnom pa je manje bilo užasno za gledat. Onaj Undertakerov meč ja mislim da je bio protiv King Kong Bundya, ispravi me ako sam u krivu, Takerov najgori na WM. Jako je teško odrediti koja je gora, svaka imala svoje loše strane.

Pa kažem ti meni je glavna razlika između grozne WM IX i grozne WM XI ta što je WM IX bila zabavno grozno, a to ne mogu reći za WM XI. WM XI mi je onako bila generično grozna.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 25 tra 2020, 18:08

Maki je napisao/la:Source of the post
The A-Lister je napisao/la:Source of the post Meni je onaj meč između Diesela i Michaelsa jedini razlog zašto mi je XI bolja od IX, meni je bio dobar, a mislim da je Hartov meč u svakom slučaju katastrofa. Mislim da su tu promašili stipulaciju, nije trebala biti I Quit meč. I stavit onaj meč u main event svakako promašaj, jednako loš, ako ne gori od main eventa iz 2011. Ako ništa mečevi su bili kratki uglavnom pa je manje bilo užasno za gledat. Onaj Undertakerov meč ja mislim da je bio protiv King Kong Bundya, ispravi me ako sam u krivu, Takerov najgori na WM. Jako je teško odrediti koja je gora, svaka imala svoje loše strane.

Pa kažem ti meni je glavna razlika između grozne WM IX i grozne WM XI ta što je WM IX bila zabavno grozno, a to ne mogu reći za WM XI. WM XI mi je onako bila generično grozna.

Dobro sad imamo saudijske showove pa ne mora WM bit zabavno grozna

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 25 tra 2020, 18:39

Saudijski showovi su mi uvijek na ivici da budu zabavno grozni, ali nekako uvijek na kraju budu grozno grozni.

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3

History year review

PostPostao/la DVW » 25 tra 2020, 18:39

RolandDeschain je napisao/la:Source of the post Da krenemo sa mojim reviewom po godinama, gdje krecem sa 1993 godinom. Pogledao sam sve epizode RAW-a kao i sve PPV-e.

slika

Pozitivne stvari:

-Pocetak RAW-a. Iako prvih par epizoda nisu bile toliko zanimljive, vremenom se kvalitet poboljsavao i imali smo dosta zanimljivhi meceva za pogledati.
-Yokozuna. Odlican heel s obzirom na to da na mikrofonu skoro nije ni postojao. Zanimljivi mecevi i brutalan finisher. Dovoljno prljav da ga mrzis, ali i par puta sam uhvatio sebe kako navijam za njega :clap: .
-Heel Doink. Kako sam primjetio publika ga nije nesto voljelo, ali meni je odlicno sjeo. Misljenja sam da se mogao odlicno iskoristiti i kasnije, da pravi preokrete na nekim mecevima.
-WWF Intercontinental titles mecevi. Od sve 3 titule donijelo nam je najvise zanimljivih meceva. Feud HBK i Marty Jannetty, Tatanka vs HBK, oduzimanje titule HBK, Battle Royal mec i finale izmedju Razora Ramona i Ricka Martela :bow-yellow: :bow-blue: .
-Razor Ramon. Najomiljeniji wrestler godine. Odlican kao heel, a onda vec spomenuti Battle Royal gdje dobiva moje potpune simpatije. Poslije tog meca postaje Tweener, a takvi likovi su mi najdrazi :clap: .
-Shawn Michaels/HBK. Wrestler koji nam je donio najvise dobrih meceva u godini. Egocentrik, ljigav, prljav, ali maestralan.
-Feud Amerika vs Ostatak svijeta. Meni najzanimljivi feud godine, gdje se kasnije izdvaja feud Yokozuna i Lex Luger koji se prenosi i na iducu godinu.
-Pocetak feuda brace Hart. Feud je tek na pocetku tako da ne mogu donijeti konacnu odluku, ali cini se dosta zanimljivo. Kao mladji brat simpatije prema Owenu da razbije picku starije Bret.
-Bobby Heenan. Ukrao show u svakoj epizodi koju je komentarisao.
-Bret the Hitman Hart. Definitivno Wrestler of the Year. :vince:

Negativne stvari:

-Feud Undertaker vs Giant Gonzalez. Najlosija stvar koju nam je donijela ova godina. Nevjerovatno na sta je Undertaker potrosio skoro cijelu godinu. Dosadno, tromo i malokrvno :facepalm: .
-Wrestlemania IX. Osim meca HBK vs Tatanka nije donio nista posebno. Dosta tanko od glavno PPV-a i najpoznatijeg show-a kompanije.
-Zamjena HBK-Lawler na Survivor Seriesu. Za mene neshvatljiv potez, cijelo vrijeme pushas taj feud i onda nista :hand: .
-Cudni gimmicki. The Headshrinkers, Kamala, Bastion Booger... Dosadni, odvratni i u nekim trenutcima se cesto pojavljuju :puke-left: .
-Jeff Jarrett. Kako naporan lik i njegovi dosadni promoi (ako je ovako ispravno). :mrgreen:

Sad sam se sjetio da sam u pozitivnim stvarima zaboravio spomenuti 1-2-3 Kida, po meni iznenadjenje godine.

Zeljan sam cuti vase misljenje o review opcenito kao i savjete kako bi nesto popravio. :text-feedback: Naravno i vase misljenje o godini.
Pozdrav od Rolanda the Gunslinger Deschaina

Bravo majstore. I ja radim sličnu stvar počevši sa 2009 od kad gledam wrestling. Strašan post, svaka čast, treba nam više ovakvih članova voljnih pričati o wrestlingu :clap:

RolandDeschain
Rank 2
Rank 2

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 25 tra 2020, 19:10

Hvala drug, od tebe sam i pokupio ideju za ovo. Ako imas neki savjet ili prijedlog slobodno pisi.

DVW
Rank 9
Rank 9
O meni: Loyal follower of WWE from past and present, but now also a little bit of AAA :)

Huge fan of BRM (Becky, Randy, Miz) <3

History year review

PostPostao/la DVW » 26 tra 2020, 16:32

Samo reviewaj. Stvarno prelijepo za pročitati. Uvijek sam obožavao kad neko složi događaje hronološki i začini malo svojim mišljenjem činjenice. Nema ti tu nekog savjeta osim izdvojiti vrijeme i ako se nečeg ne sjetiš pogledaš i to ti je. Ja sad 2011 gledam i mogu ti reći uživam.

RolandDeschain
Rank 2
Rank 2

History year review

PostPostao/la RolandDeschain » 26 tra 2020, 18:25

DVW je napisao/la:Source of the post Samo reviewaj. Stvarno prelijepo za pročitati. Uvijek sam obožavao kad neko složi događaje hronološki i začini malo svojim mišljenjem činjenice. Nema ti tu nekog savjeta osim izdvojiti vrijeme i ako se nečeg ne sjetiš pogledaš i to ti je. Ja sad 2011 gledam i mogu ti reći uživam.

I ja sam prvo napisao hronoloski i obrisao, zato sto sam imao osjecaj da bi to malo koga zanimalo. Posebno sto nije nesto aktuelno, nego desavanja od prije 27 godina. Imam u glavi vec par ideja za sljedecu godinu da ubacim, trenutno sam na maju 1994.

Maki
Član mjeseca
Član mjeseca

History year review

PostPostao/la Maki » 26 tra 2020, 19:01

RolandDeschain je napisao/la:Source of the post
DVW je napisao/la:Source of the post Samo reviewaj. Stvarno prelijepo za pročitati. Uvijek sam obožavao kad neko složi događaje hronološki i začini malo svojim mišljenjem činjenice. Nema ti tu nekog savjeta osim izdvojiti vrijeme i ako se nečeg ne sjetiš pogledaš i to ti je. Ja sad 2011 gledam i mogu ti reći uživam.

I ja sam prvo napisao hronoloski i obrisao, zato sto sam imao osjecaj da bi to malo koga zanimalo. Posebno sto nije nesto aktuelno, nego desavanja od prije 27 godina. Imam u glavi vec par ideja za sljedecu godinu da ubacim, trenutno sam na maju 1994.

94. je zapravo underrated godina. WM te godine je bila sjajna, feud braće Hart takođe sjajan.

The A-Lister
Rank 8
Rank 8

History year review

PostPostao/la The A-Lister » 26 tra 2020, 20:06

Maki je napisao/la:Source of the post
RolandDeschain je napisao/la:Source of the post

94. je zapravo underrated godina. WM te godine je bila sjajna, feud braće Hart takođe sjajan.

Slažem se, ne bih čak rekao underrated nego underappreciated. Onog meča između braće Hart i Ladder meča se rado prisjetim. Raspravljajmo što više o toj godini da odgodimo bar na kratko revew 1995. Ta godina je bila jedna od najgorih za WWE, ako ne i najgora. I ne pričam samo o WM o kojoj smo raspravljali već nego o kompletnoj godini.

Natrag na “Oko ringa”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.