Nepopularna kečerska mišljenja

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST zašto s njim se ide na Andradea i Corbina
Jer Vince kaže da njih smi dobit.
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST a ne Lesnara i ove jače
Jer Vince kaže da njih ne smi :mrgreen:

Koliko znam to je puno bolje odrađeno u NXT-u (iznenađenje, znam). Realno Finn je bia nigdi na main rosteru od ozlijede ruke, ne čudi da nisu imali pojma šta s Demonom.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la DVW »

Evo ih par da su jako nepopularna:

- Nimalo nije bitno jel neko u main eventu PPV-a ili nije jer ga to ne čini prvakom niti titulu kredibilnom

- Tzv. pokopavanje ne postoji, postoji bookirani storyline u kojem neko izgubi, a neko dobije i oduvijek je tako

- Attitude era je overrated, doba Hogana, Macho Mana i Ultimate Warriora underrated

- Cena je spasio WWE koji bi zamro još onda na prelazu generacija 2002-05 da nije bilo njega, u tome nije sam, ali je najzaslužniji

- Orton je bolji kao The Viper nego kao Legend Killer

- Nikad ništa nisam vidio u Daveu "imam mišiće, a ne znam promo održat" Batisti i Jeffu "imam muda baciti se sa 30 metara, ali harizma me zaobišla" Hardyu
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17428
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Nimalo nije bitno jel neko u main eventu PPV-a ili nije jer ga to ne čini prvakom niti titulu kredibilnom
Zašto onda World Titule maineventaju najbitnije showove? Zna se da glavne titule drže maineventeri, a zovu se maineventeri s razlogom.
- Tzv. pokopavanje ne postoji, postoji bookirani storyline u kojem neko izgubi, a neko dobije i oduvijek je tako
Nije isto, netko može izaći iz feuda jak i postati over a netko može ispasti toliko slab da se ne oporavi i onda je to pokopavanje.
Attitude era je overrated, doba Hogana, Macho Mana i Ultimate Warriora underrated
Meni je Attitude Era bolja nekako, ali slažem se, nema razloga praviti se da je bila savršena. Bilo je tu jako puno stvari koje nisu valjale i mogu sad to tu napisati al bolje otvoriti temu o tome...
Cena je spasio WWE koji bi zamro još onda na prelazu generacija 2002-05 da nije bilo njega, u tome nije sam, ali je najzaslužniji
Svaki meč po istom principu, pogotovo na Rawu. Imao je puno prilika da stavi nekog over i nije to napravio, nedostatak sellinga? Tad je to sve krenulo, kad je osvojio titulu i kad su mu promijenili character. Ne govorim ovo jer mi je rapper Cena bolji, ali prejako su išli s tim gimmickom superheroja. Naravno da sad nije trebao gubiti stalno al ne možeš svaku dobit.
- Orton je bolji kao The Viper nego kao Legend Killer
I jedan i dobar gimmick su dobri, samo to imam reći na ovu temu.
- Nikad ništa nisam vidio u Daveu "imam mišiće, a ne znam promo održat" Batisti i Jeffu "imam muda baciti se sa 30 metara, ali harizma me zaobišla" Hardyu
Ne bih rekao da je dosadan toliko, Batista je mogao biti zvijezda kao Cena da nisu krenuli PG i da ga nisu ozljede zezale.
Hardy ima uzbudljive spotove, ali izvan toga meni je tako dosadan. Njegove zadnje dvije godine karijere su potpuni promašaj, mogu nabrojati dobre mečeve na prste ruke, a ništa se dobro nije desilo u smislu storylineova. Nek se umirovi, svi su na dobitku.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57842
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Sherpa »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Nimalo nije bitno jel neko u main eventu PPV-a ili nije jer ga to ne čini prvakom niti titulu kredibilnom
Wwe doktrina, sve ostale kompanije to rade kako treba. Main event je najvažniji meč večer, a najvažnija stvar za koju se bore trebala bi biti glavna titula

Jeff hardy ima više karizme u malom prstu neg pol današnjeg rostera
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Markovic619 »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Nek ode u AEW, svi su na dobitku.
Ispavljeno :icon-wink:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57842
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Sherpa »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Nek ode u AEW, svi su na dobitku.
Ispavljeno :icon-wink:
Meni je zapravo bezeve što nije išao putem brata, ipak im je Matt oživio karijere prije pet godina. Al ok, dobar ugovor je dobar ugovor
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Nek ode u AEW, svi su na dobitku.
Ispavljeno :icon-wink:
Meni je zapravo bezeve što nije išao putem brata, ipak im je Matt oživio karijere prije pet godina. Al ok, dobar ugovor je dobar ugovor
Mislim da bi i Mattu to pomoglo, nije se bas proslavio u ovih godinu dana u AEW-u. Ali ga je i korona sjebala.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57842
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Sherpa »

Po meni nije bio loš, ali nije bio game changer. Što bi možda bio uz publiku. Al opet, mislim da on ima jako puno kreativnih ideja da dobro dođe
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Po meni nije bio loš, ali nije bio game changer.
Nije ni meni bio los, imao je nekih super segmenata. Vjerovatno bi uz publiku bilo bolje.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57842
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da je on htio biti broken matt

Pa je vidio da uz publiku ne funkcionira, pa da je od tada u modu traženja sebe. Mislim, onaj meč s sammyem je bio sjajan početak ludog matta (može i broken ludog). Samo mislim da čekaju pravi trenutak s tim
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24576
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Maki »

- Nimalo nije bitno jel neko u main eventu PPV-a ili nije jer ga to ne čini prvakom niti titulu kredibilnom
Naravno da je bitno. I to zna i WWE. Oni uvijek promovišu više maineventova ali znaju vrlo dobro da je main event zadnji meč. Zašto Cena vs Rock nije bilo na početku showa? Zašto Roman Reigns u one svoje 4 Manije kad je maineventao nikad nije bio na sredini showa? Kad se najavljivao prvi ženski ME nije stavljen na sredinu već je zatvorio show?
- Tzv. pokopavanje ne postoji, postoji bookirani storyline u kojem neko izgubi, a neko dobije i oduvijek je tako
Postoji. Može neko izgubiti a u tom porazu biti prikazan kao apsolutni debil i nesposobnjaković.
- Attitude era je overrated, doba Hogana, Macho Mana i Ultimate Warriora underrated
Amen and awomen. Attitude Era je tipični primjer crash TVa 90-ih. Bilo je tu ultra dobrih stvari ali i sto tako puno gluposti koje bi čak i današnji WWE rekao da su grozne. Golden Era je ipak, uprkos reputaciji cartoony ere, tretirala wrestling aspekt sa više poštovanja.
- Cena je spasio WWE koji bi zamro još onda na prelazu generacija 2002-05 da nije bilo njega, u tome nije sam, ali je najzaslužniji
Čime? Overpushem, formulaičnim mečevima, konstantnim title reignovima gdje ga je publika buala, promoima tipa baloney fudge and mustard? Ljudi gledaju Cenu kroz prizmu ovog kraja nejgove karijere gdje podiže druge ali on to godinama i godinama nije radio.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Dynamite 7 »

DVW je napisao/la:Evo ih par da su jako nepopularna:

- Nimalo nije bitno jel neko u main eventu PPV-a ili nije jer ga to ne čini prvakom niti titulu kredibilnom

- Tzv. pokopavanje ne postoji, postoji bookirani storyline u kojem neko izgubi, a neko dobije i oduvijek je tako

- Attitude era je overrated, doba Hogana, Macho Mana i Ultimate Warriora underrated

- Cena je spasio WWE koji bi zamro još onda na prelazu generacija 2002-05 da nije bilo njega, u tome nije sam, ali je najzaslužniji

- Orton je bolji kao The Viper nego kao Legend Killer

- Nikad ništa nisam vidio u Daveu "imam mišiće, a ne znam promo održat" Batisti i Jeffu "imam muda baciti se sa 30 metara, ali harizma me zaobišla" Hardyu
Slažem se za Attitude eru i Ortona ostalo ne.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la DVW »

Da dam malo pojašnjenja na svoja razmišljanja:

1. Ovo za main event @Maki govori dobro. WWE-u je to bitno. Bitno je i većini fanova, ali meni nije. Može ostavljati određeni utisak, ali da kažemo da je Punkov 2012 title run bio loš je previše ako kao razlog navodimo samo što nije uvijek main eventao. Niti su zbog toga što su Rock i Cena bili u main eventu nešto više spektakularni. Bili bi mi isto takvi da su bili na mjestu Huntera i Takera. To ne smije biti key faktor u razvitku šampiona i njegovog pojasa.

2. Ne može svako osvojiti glavnu titulu, ali se odmah shvata da ako je Cena retainao da je nekog pokopao. Nije tako. Cena nije pokopao Rybacka. Vince ga nije vidio kao championship materijal. Svojoj svrsi je Ryback doprinjeo dovoljno. Dizao je publiku na noge feed me more chantovima i izdominirao SHIELD i Cenu kao snagator destroyer što mu je i gimmick. Gdje piše Ryback ubacite bilo čije ime. Može ime nekoga ko je uspio u tom periodu. Daniel Bryan npr. Da je izgubio na SummerSlamu bilo bi Cena ga pokopao. Ovako je bilo isto. Pokopali ga Hunter i Orton ne napomenivši na činjenicu koja se dogodil dogodine na WM 30.

3. Attitude eru kad realnije pogledam vidim oazu rasizma i seksizma na šta sam alergičan. Sise, psovanje i krv. Za takve stvari sam ranije imao više ukusa, ali neću to više da gledam. Sad mi je već neumjesno. Kao da gledam odvratni film Deadpool pun istih stvari. Šta ako i jesu uništili WCW tim programom? Šta i ako jesu stvorili brandove sa Austinom, Rockom, DX-om, Takerom, Foleyom? Veće brandove su stvorili sa rekao sam Hoganom, Savageom, Warriorom, Andreom, Bret Hartom. Početkom devedesetih je wrestling i dalje bio prilično popularan, a weeklya nigdje. Kakva bi to sreća bila potrefiti na kablovskoj kad Hulk Hogan ima match. To je doba kada su matchevi cijenili. Golden era je nevjerovatno prikladno ime.

4. Cena je lice kompanije postao baš kada bi ista pala u kolotečinu nakon Invasion storylinea i uvođenja brand splita. Koliko god se činilo dosadnim da je uvijek isti šampion on se brandirao. Brandirao i sebe i njegovo doba poznato kao Ruthless Aggression eru kada je WWE postao ovo što je danas. Wrestling kompanija sa ozbiljnim marketingom usvojivši pritom model Raw, SmackDown, pirotehnika, Cena, Orton, Hunter, Lesnar, Edge, Batista, Rey Mysterio, Undertaker sa dosta poboljšanim ring skillsom u odnosu na devedesete, itd.

5. Za Ortona nemam šta analizirati. Viper mi se više sviđa od zalizana Legend Killera za kojeg takođe mislim da je fascinantan gimmick.

6. Batista zna na micu reći i quit, give me what i want i to je to. Ne zna glumiti heela nego plačipizdu. Da mu bar move set nije ograničen, ali ni toliko. On mi najviše odgovora 5 moves of doom definiciji. Clothesline, Swinging Side Slam, Spinebuster, Spear, Batista Bomb. Što se Jeffa tiče njegovu harizmu ne vidim. Tako je generičan i naporan. Ok, shvatio sam, skače i spreman je slomiti vlastitu kičmu. Osim toga? Šta još? Mora dalje postojati nešto, a kod njega ne postoji. Tim više što je svaka Punkova kayfabe riječ iz 2009 u RL zapravo istina.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24576
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la Maki »

1. Okej, tvoje mišljenje ali to nije mišljenje kompanije. Kompanija jako dobro zna šta je pravi mainevent. Tako da to što je Punk stalno bio na cardu prije Cene jeste jasna poruka. Cena je glavni.

2. Cena je apsolutno bio štetan uticaj na proizvod dugo vremena. Usput ću odgovoriti i na 4. Moramo pogledati širi kontekst. Raw je 3 godine prije Ceninog prelaska bio Triple Hova igračka gdje je on stalno dominirao i imao pojas. Naravno bio je užasno dosadan u tom periodu. I nakon godina toga WWE prebacuje Cenu na Raw i nastavlja se isto, samo je sad umjesto vječnog šampiona Tripsa to bio vječni šampion Cena. Što je bilo gore jer se Triple Ha makar trebalo mrziti, Cena je zamišljen kao heroj. To je poenta. Super Cena je bio novi udarac za Raw koji je ionako bio poljuljan Reign of Terrorom. I dok je tokom Reign of Terrora makar SmackDown predvođen sa SD Six bio sjajan tokom Cenine ere ni to nije bilo pravilo jer je SmackDown sve više i više tretiran kao B show dok se split nije završio.

3. Ovo je istina. Attitude Eri je zadnji fokus bio sam wrestling. Uglavnom se svodilo na shock TV. Mogao bih se osvrnuti na neka moja razmišljanja o ženskom hrvanju. Mislim da gimmicki koji se fokusiraju isključivo na sex appeal a to bi recimo bili Scarlett Bordeaux, ranije (donekle) Alexa Bliss, Eva Marie i Mandy Rose u WWEu nemaju mjesta u modernom wrestlingu.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Nepopularna kečerska mišljenja

Post Postao/la DVW »

@Maki

Sve je to ok, ali zamisli Raw u tom periodu bez Cene, bez njega sa WWE titulom konstantno, bez njegovih promoa i neverending feuda koji traju mjesecima. Šta dobijaš? Program koji ne zna kuda ide jer je WWE-u potrebna ta središnja figura. Sjećam se dobro kad je bio Summer of Punk. Težina toga se na Punka prebacila u datom momentu i onaj Raw kad njega nije bilo poslije shoot promoa mi se činio kao najduži Raw u životu. Šta je tek sa Cenom? Dva mjeseca njegovog izbivanja 2013 nakon matcha sa Bryanom su trajali koliko? Vječnost gledanja Authorithya kako svaki show bace Big Showa na koljena i natjeraju ga da plače. WWE je ustalio tu praksu i Cena je postao manje dosadan kako su fanovi navikavali na njega. Do te mjere kad bez njega više nije funkcionisalo. Došao je taj dan, prestao je bili full-timer i šta imamo? Doslovno ništa. Mrtvu kompaniju koju je Cenino prisustvo vadilo iz govana. Model središnje figure je usvojen od HHH-a, ali usavršen od Cene o čijem se hard worku previše ovisilo i sad imamo to što imamo. Cena na jednu stranu. Svi ostali na drugu. Nikog on nije pokopao već Wade Barrett ne može biti kao on. Niti iko drugi. Neki su bili blizu, to priznajem.

To za Attitude eru se manje-više slažemo, ali jedno bi nadodao. Onda se na žene u wrestlingu gledalo kao na sex figure što je i vulgarno i odbojno. Danas nije tako. I ne smije biti na kraju krajeva. To što se recimo Alexa izazivno oblači ne znači da se nju ne poštuje kao žensku osobu. Ne skida se da doprinese storyu što bi u Attitude eri itekako bio slučaj, posebno kada su u pitanju djevojke poput nje, Mandy, Lane i sl.
Odgovori