Istorija kečera

Za sve druge wrestling stvari
Maki
Rank 10
Rank 10
Status: Offline

Istorija kečera

PostPostao/la Maki » 09 stu 2018, 15:53

Dakle, pošto sam ja veliki ljubitelj istorije, a i kečera, zašto ne povezati to dvoje. Ovo je tema o istoriji profesionalnog hrvanja, dakle istorija i WCW-a i WWE-a i Japanaca i drugih bivših ili sadašnjih promocija.

https://www.youtube.com/channel/UCqqzNV ... -KQ/videos

Evo jedan solidan YouTube kanal o tome. Iako kanal ne ide u detalje i ima nekih grešaka, ipak je najbolje što sam našao na ovu temu. Preporučio bih i knjigu Tima Hornbakera "Death of the Territories" koja opisuje rast WWF-a tokom 1980-ih.

Maki
Rank 10
Rank 10

Istorija kečera

PostPostao/la Maki » 09 stu 2018, 19:59

Interesantno koliko WWE voli gurati svoju verziju istorije. Nabrojaću samo neke od njihovih neutemeljenih tvrdnji:

1. WrestleMania 7 je pomjerena u manju arenu jer je Sgt. Slaughter dobijao prijetnje smrću

2. nWo je jedini razlog za WCW-ove pobjede u Monday Night Warsima

3. WWE je prva kompanija koja se usudila krenuti u nacionalnu ekspanziju

4. DX je bio na nivou nWo

Melloo
Rank 12
Rank 12

Istorija kečera

PostPostao/la Melloo » 09 stu 2018, 20:35

Maki je napisao/la:Source of the post Interesantno koliko WWE voli gurati svoju verziju istorije. Nabrojaću samo neke od njihovih neutemeljenih tvrdnji:

1. WrestleMania 7 je pomjerena u manju arenu jer je Sgt. Slaughter dobijao prijetnje smrću

2. nWo je jedini razlog za WCW-ove pobjede u Monday Night Warsima

3. WWE je prva kompanija koja se usudila krenuti u nacionalnu ekspanziju

4. DX je bio na nivou nWo

Pobjednici pisu historiju.

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

Istorija kečera

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 10 stu 2018, 13:20

Maki je napisao/la:Source of the post 4. DX je bio na nivou nWo

Ne znam zašto al ova mi uvik najviše smeta
Seth "The Tarpitect" Rollins

slika

Wulf7X
Rank 11
Rank 11
Kontakt:

Istorija kečera

PostPostao/la Wulf7X » 10 stu 2018, 13:52

Maki je napisao/la:Source of the post 2. nWo je jedini razlog za WCW-ove pobjede u Monday Night Warsima

Nisam baš stručan za ovo ali i mnogo wrestleri su govorili o ovome u intervjuima, podcastima i sl. NWO je bila glavna stvar na showu, svi su hteli biti deo njih ili raditi sa njima, Big Show je rekao u jednom trenutku bukvalno pola kompanije su bili članovi NWO.
slika

Maki
Rank 10
Rank 10

Istorija kečera

PostPostao/la Maki » 10 stu 2018, 14:15

Wulf7X je napisao/la:Source of the post
Maki je napisao/la:Source of the post 2. nWo je jedini razlog za WCW-ove pobjede u Monday Night Warsima

Nisam baš stručan za ovo ali i mnogo wrestleri su govorili o ovome u intervjuima, podcastima i sl. NWO je bila glavna stvar na showu, svi su hteli biti deo njih ili raditi sa njima, Big Show je rekao u jednom trenutku bukvalno pola kompanije su bili članovi NWO.

nWo je svakako bio jedan od glavnih razloga za WCW-ovu premoć, ali po WWE-ovoj verziji događaja čovjek bi pomislio da je nWo jedina dobra stvar koju je WCW napravio. Nitro je i tokom 1995. i rane 1996, dakle prije nWo-a, često pobjeđivao Raw u ratinzima. Jednostavno 1995 WWF nije bio u dobrom stanju, Diesel je imao WWF titulu skoro čitavu godinu, bookan je kao mega monster (čak je na WrestleManiji 11 kickoutao iz Sweet chin musica na 1), a glavni meč na SummerSlamu 1995 je bio Diesel vs. Mabel.

Natrag na “Oko ringa”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.