Tema tjedna: Treba li NJPW žensku diviziju?

Za sve druge wrestling stvari
Rio146
Globalni moderator
Globalni moderator
Status: Offline

PostPostao/la Rio146 » 02 lis 2018, 22:10

Baš ovih dana malo pratim Mae Young Classic tu i tamo, i tek sad shvaćam koliko Japan ima talentiranih djevojaka. Ako ćemo iskreno samo su u WWE-u Asuka, Io Shirai, Kairi Hojo, a evo u ovom MYC-u i Meiko Satomura. Pa tu još imamo Mayu Iwatani, AZM, Kagetsu, Momo Watanabe...i još nekoliko vrsnih hrvačica, a uvijek mogu dovest neke indy zvjezde kao što su Dashwood, Blanchard, Millie McKenzie ili Kay Lee Ray. Mislim da bi bilo bolje kad bi imali tu diviziju. Uvijek mogu probat neki dual event sa Stardomeom, pa ako uspije naspoljetku ih i kupit...
slika

Melloo
Rank 12
Rank 12

PostPostao/la Melloo » 02 lis 2018, 22:12

Ne

Sherpa
Administrator
Administrator
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

PostPostao/la Sherpa » 02 lis 2018, 22:12

ne, ne treba im

stardome je kompanija gdje one dobivaju sva svijetla pozornice, mein eventove, priče - sve
slika

Rio146
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Rio146 » 02 lis 2018, 22:15

Sherpa je napisao/la:Source of the post ne, ne treba im

stardome je kompanija gdje one dobivaju sva svijetla pozornice, mein eventove, priče - sve

Ali koliku bi popularnost dobile, kad bi nastupale po većim eventovima. Ja sam osobno pogledao samo dva meča od Kagetsu. Po meni je jako dobra u ringu, ali problem je što je nemam gdje gledat. Stardomeove eventove je jako teško nać, jer su orijentirani samo na Japan, dok se NJPW polako počeo širiti.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 02 lis 2018, 22:20

Rio146 je napisao/la:Source of the post nemam gdje gledat

možeš kupit, koliko se sjećam dosta je jeftino, par eura mjesečno

em možeš gledat u miru, em ih podržiš
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 02 lis 2018, 22:22

Veliko debelo ne, van toga da je kultura u Japanu da spolovi imaju svoje promocije s malo preklapanja (naravno neke to i rade al to su iznimke), nemaju razloga za to.
Jedini način da ovo vidim je da NJPW (ili Bushiroad) otvori neku novu promociju koja će operirat u potpunosti odvojeno od NJPW-a, a i tu više da uzmu svoj dia joshi tržišta nego išta drugo.
Seth "The Tarpitect" Rollins

slika

Rio146
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Rio146 » 02 lis 2018, 22:31

Sherpa je napisao/la:Source of the post
Rio146 je napisao/la:Source of the post nemam gdje gledat

možeš kupit, koliko se sjećam dosta je jeftino, par eura mjesečno

em možeš gledat u miru, em ih podržiš

Ok, ali netko tko nije toliko upoznat s hrvanjem, uopće neće znati za Stardome. Imaju dosta slab marketing, barem van Japana. Impact, RoH, Progress, Evolve, NOAH, AAA, CMLL. Imaju jako solidan marketing i promocije svojih eventova. Imaš YT kanale, ove Meksičke i poneke Japanske promocije, imaju čak i dosta toga prevedeno na engleski, znači da dosta ulažu da se njihovo ime čuje i van granica. Čak i fb stranica im je sve na japanskom, čak i kad bi nešto htio pročitat ili saznat, nema šanse. Vjerovatno se nebi znao ni prijavit, na njihov network...

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post a i tu više da uzmu svoj dia joshi tržišta nego išta drugo.

Upravo o oveme i pričam. Barem će postat malo konkurentniji ostatku svijeta.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 02 lis 2018, 22:36

Rio146 je napisao/la:Source of the post čak i kad bi nešto htio pročitat ili saznat, nema šanse

eto, twitter im je na engleskom

https://twitter.com/we_are_stardom

svi oni rade u skladu s mogućnostima, možda im nije cilj biti veći nego što jesu. osim toga, japan još nema jaku youtube kulturu.

osim toga, pogledaj koliko ljudi prati samo wwe, smatra da je taj proizvod odličan, ili nema pojma da postoje indy stvari, ili smtraju kako nisu vrijedne spomena. sve dok sami ne istraž i ne otvore oči.
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 02 lis 2018, 22:43

Jes možda pomislia da onda ne ciljaju na tržište van Japana kad je već sve toliko Japan-centric :think:

A za konkurentnost, mislim koliko god volili mislit da nije tako žene jesu puno manji drawovi od muškaraca, sumnjam da bi količina ljudi koji bi došli gledat NJPW jer imaju žene opravdala cijenu koja bi se tribala platit, pogotovo kako će NJPW morat počet trošit puno više šta ekspanzija (ako bude išla kako valja) bude išla dalje. Plus uz sav talent koji NJPW već ima, di uopće stavit žene na card? Main eventeri teško da mogu bit uz Okadu/Tanu/Naita/Ibushia. Upper midcard pa možda, al NJPW već ima toliko titula da bi i tu teško našle misto. Sve ispod toga im se ne isplati jer hej, šta će im divizija puna openera kad već imaju young lione+old timere.
A i pogledaj ostale kompanije, i WWE s ogromnim rosterom i RoH s relativno malim nemaju pojma šta radit sa ženama.

Ja sam zadovoljan s joshi scenom di je makar je kao takva limitirana. A ko zna, samim širenjem NJPW-a će (bar mi pari logično) porast i popularnost ostalih japanskih promocija, a time i joshi promocija.

slika

Rio146
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Rio146 » 02 lis 2018, 22:44

Jednostavno mi je jako žao što takve talentirane cure dobijaju svojih 5 minuta na kapaljku, dok s druge strane imamo Brie, Alexu i Rondu koje po mom mišljenju i nisu neki vrsni kalibar ženskog wrestlinga. Dosta ljudi nije znalo za ove cure dok nisu došle u NXT/WWE. I mislim da zaslužuju bolje medijsko eksponiranje.
slika

Sherpa
Administrator
Administrator
Kontakt:

PostPostao/la Sherpa » 02 lis 2018, 22:45

Rio146 je napisao/la:Source of the post Dosta ljudi nije znalo za ove cure dok nisu došle u NXT/WWE.

dosta njih nije znalo ni za mnoge indy ljude koje su nabavili.

wwe cilja na kvantitetu, na monopoloizaciju wrstlinga, no oni koje zanima, krenu gledati van granica te kompanije i nađu osjetno bolje proizvode
slika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 02 lis 2018, 22:46

I meni, viruj mi ja bi volia da Kagetsu i Mayu odrade meč na nekom nasumičnom RAW-u da pokažu WWE fanovima šta je pravi "women's evolution", al i volia bi da to ne moraju i da je WWE dobro bookana kompanija i mir u svijetu i puno toga. Jebiga, život nije fer.

slika

Rio146
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Rio146 » 02 lis 2018, 22:46

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Jes možda pomislia da onda ne ciljaju na tržište van Japana kad je već sve toliko Japan-centric :think:

Više gledatelja = više novaca. Koliko ih je u zadnje vrijeme pobjeglo u WWE? Što zbog novca, što zbog popularnosti. S drugim djelom tvoga posta se slažem.
slika

raptor1989
Rank 8
Rank 8
O meni: Gamer, fan stripova & pro wrestlinga.

PostPostao/la raptor1989 » 02 lis 2018, 22:49

Sherpa je napisao/la:Source of the post
Rio146 je napisao/la:Source of the postosim toga, pogledaj koliko ljudi prati samo wwe, smatra da je taj proizvod odličan, ili nema pojma da postoje indy stvari, ili smtraju kako nisu vrijedne spomena. sve dok sami ne istraž i ne otvore oči.

Potpuno se slažem. Na indy i puro nisam niti pomišljao, a vidi me sada. To je sve što pratim od wrestlinga. NXT je jedina dobra stvar proizašla iz WWE-a i jedino što vrijedi pratiti pod njihovim bannerom.

Što se tiče naslova teme, mislim da NJPW-u ne treba ženska divizija. Hvatati se u koštac s promocijama koje promoviraju samo joshi puro moglo bi im se obiti od glavu, a da ne govorim koliko bi samo novaca mogli izgubiti. Previše riskantno i nepotrebno. Neka se samo drže onoga što im ide. Na taj način svi će biti zadovoljni.
slikaslika

Eumaus The Swineherd
Rank 13
Rank 13

PostPostao/la Eumaus The Swineherd » 02 lis 2018, 22:53

Rio146 je napisao/la:Source of the post
Eumaus The Swineherd je napisao/la:Source of the post Jes možda pomislia da onda ne ciljaju na tržište van Japana kad je već sve toliko Japan-centric :think:

Više gledatelja = više novaca. Koliko ih je u zadnje vrijeme pobjeglo u WWE? Što zbog novca, što zbog popularnosti. S drugim djelom tvoga posta se slažem.

Da al moraš i bit svjestan svojih mogućnosti a i svjestan veličine WWE-a, kad oni dođu kucat na vrata isto ti nije svejedno reć ne. Više manje svi bi se složili da je NJPW druga kompanija na svitu, a svejedno svake godine kad dođe vrime isticanja ugovora idu glasine kako odlazi Kenny/cili Elite ide u WWE (za ovu su već krenuli, ugovori istiću jako brzo). I da STARDOM naraste, koliko realno mogu rast? Mogu li doć do točke di bi mogli zadržat imena poput Kairi i Io kad WWE dođe po svoje?

slika

Natrag na “Oko ringa”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.