Stardom

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Pas mater bila mi je najdraza, RIP :cry: :cry: :cry:
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Cijela japanska kultura je nama svima teško shvatljiva. Mislim da moraš živjeti tamo par godina da bi dobio uvid u nju i stanje uma.
To ne znači da je ne bi trebalo reformisati.
Bar bi mi s balkana tribali znat koliko je to tesko
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Cijela japanska kultura je nama svima teško shvatljiva. Mislim da moraš živjeti tamo par godina da bi dobio uvid u nju i stanje uma.
To ne znači da je ne bi trebalo reformisati.
Lakše reći nego učiniti

Vidi balkan
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Cijela japanska kultura je nama svima teško shvatljiva. Mislim da moraš živjeti tamo par godina da bi dobio uvid u nju i stanje uma.
To ne znači da je ne bi trebalo reformisati.
Bar bi mi s balkana tribali znat koliko je to tesko
Da, teško je, ali je potrebno. I nama ovdje na Balkanu i tamo u Japanu.

@Sherpa
Naravno da je teško, to niko nije rekao. Ali ne može biti zdravo baš odrastati u takvom okruženju u kojem si stalno pod pritiskom. Pa dokle to ide ti govori činjenica da izbjeglice iz DNR Koreje govore da je obrazovni sistem puno bolji za mentalno zdravlje učenika tamo nego u Južnoj Koreji gdje su učenici pod stalnim pritiskom da bude ovo ili ono. A u Japanu je isto nažalost.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17341
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Pa dokle to ide ti govori činjenica da izbjeglice iz DNR Koreje govore da je obrazovni sistem puno bolji za mentalno zdravlje učenika tamo nego u Južnoj Koreji gdje su učenici pod stalnim pritiskom da bude ovo ili ono. A u Japanu je isto nažalost.
Ovo. Gledao sam jedan dokumentarac gdje prikazuju život učenika u Južnoj Koreji.
Dižu se u 5 da bi išli u školu, imaju školu do popodneva, a isto toliko vremena kasnije provode kod instruktora da bi došli doma kasno navečer,neki čak i uče unaprijed da bi im bilo lakše u školi, toliko to daleko ide. Mnogi se ne naspavaju nego u školama imaju povišene klupe na kraju učionice da bi ti mogao stajati da ne zaspiš. Ako zaspiš još ti oduzmu par bodova( oni u školama započnu godinu sa određenim brojem bodova veznih uz ponašanje i svaki put kad napraviš neko sranje oduzmu ti bodove) iako nisi ti kriv. I sve to rade samo da bi upisali fakultet koji žele (stopa samoubojstvava zbog neuspjeha u Južnoj Koreji (a i Japanu) nije baš bezazlena). Ne treba ni spominjati koliko to utječe na zdravlje i koliko im to utječe na kvalitetu života (i stres i neispavanost i preopterećenost).
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Sjećam se da sam gledao nekad ono "Seconds to Disaster" za neku nesreću u Japanu kad je voz izletio iz šina ili se zabio nezz tačno. Uglavnom mašinovođa je ranije zakasnio i zbog toga je morao proći kroz tu nekakvu "obuku" na poslu gdje su ga maltretirali, derali se, mentalno ga mučili i onda se poslije toliko plašio da ne zakasni opet da nije bio dovoljno oprezan i došlo je do nesreće. Nažalost ta japanska kultura ima dosta mračnih strana. Pored toga je i dosta ksenofobije tu. Pa sama Hana je u školi prolazila kroz zlostavljanje jer nije 100% Japanka.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17341
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Sjećam se da sam gledao nekad ono "Seconds to Disaster" za neku nesreću u Japanu kad je voz izletio iz šina ili se zabio nezz tačno. Uglavnom mašinovođa je ranije zakasnio i zbog toga je morao proći kroz tu nekakvu "obuku" na poslu gdje su ga maltretirali, derali se, mentalno ga mučili i onda se poslije toliko plašio da ne zakasni opet da nije bio dovoljno oprezan i došlo je do nesreće. Nažalost ta japanska kultura ima dosta mračnih strana. Pored toga je i dosta ksenofobije tu. Pa sama Hana je u školi prolazila kroz zlostavljanje jer nije 100% Japanka.
Ne sjećam se te epizode ali odlična mi je ta emisija, i ja sam gledao.

Takvo je društvo u Japanu kao što kažete, ne mogu zamisliti život pod takvim stresom.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Sherpa »

@maki slažem se, pritisak je prevelik i te nacije bo trebale poraditi po tome.

@The A-Lister a koliko im to utječe na kvalitetu života? J koreja je ak se ne varam najobrazovanija nacija na svijetu, obrazovanje vodi poslu što vodi jakom ekonomskom standardu kojeg i japan i korea imaju. Dal im se to nakupi pa žive kraće? Pa i ne baš. Japan je najdugovječnija nacija, korea također visoko. Puno zdravije je tako živjeti nego ne učiti i biti bauštelac u Njemačkoj. Al hej, on je uživao u mladim danima. Drugo je pitnaje vrijedi li tako živjeti, njima je odgovor da. Nama je recimo ne.

Da se razumijemo, ima to svoje negativne strane - visoko su po stopi samoubojstava, baš kao što je koreja također poznata po problemima s alkoholom. A japan ima problem i sa razmnožavanjem
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17341
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

koreja je ak se ne varam najobrazovanija nacija na svijetu,
Ovisi kako gledaš, ako gledaš po postotku visokoobrazovanih odraslih stanovnika Kanada je na prvom mjestu, ali tu negdje su Japan i Južna Koreja.
Drugo je pitnaje vrijedi li tako živjeti, njima je odgovor da. Nama je recimo ne.
Ovo je istina, njima se to isplati svakako
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Pa jako je teško utvrditi koliko im utiče na kvalitet života jer je to relativna kategorija. Svako to cijeni na drugačiji način no činjenica da su dosta visoko po stopi samoubistava ipak govori da takav pritisak i takav način života prilično utiču. A te negativne strane su daleko više izraženije u toj idol supkulturi. Već je spomenuto da se Okadina žena morala izvinuti fanovi jer se udala. Dakle moraju paziti da niko ne otkrije da su u vezi, moraju se nositi sa dosta ajmo eufemistički reći neugodnih muškaraca, velike korporacije ih izrabljuju a dodajmo tome i to da ih je dosta tek punoljetno pa čak i maloljetno.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Sherpa »

Al te nitko ne tjera da bideš dio te idol kulture. svi koji uđu u to su u neku ruku željni slav

Slično je i u američkoj pop kulturi, po pogledaj koliko maloljetnih ili rubno maloljetnih pjevačica se probilo.

Ili u kompletnoj manekenskoj sceni gdje su legalna prostitucija i droge normalna pojava. Ne opravdavam ništa od navedenih stvari, samo kažem da nije to vezeno samo uz japan.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24439
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Al te nitko ne tjera da bideš dio te idol kulture. svi koji uđu u to su u neku ruku željni slav

Slično je i u američkoj pop kulturi, po pogledaj koliko maloljetnih ili rubno maloljetnih pjevačica se probilo.

Ili u kompletnoj manekenskoj sceni gdje su legalna prostitucija i droge normalna pojava. Ne opravdavam ništa od navedenih stvari, samo kažem da nije to vezeno samo uz japan.
To ne znači da se kultura ne treba mijenjati. Ako ti želiš slavu ne znači da moraš trpiti da te stariji muškarci pipaju ili da si rob korporacija. Možda je i u Americi isto, ali ja ne znam da u SADu ijedna zvijezda krije svoje veze i svoj privatni život ako to ne želi. MInami Minegishi je morala obrijati glavu jer je bila sa svojim momkom. Ako to nije znak da je cijela ta industrija do srži trula, ne znam šta jeste.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Sherpa »

Ma naravno sa je trula. Cijela ta ideja je trula. Da postoje ljudi kojima se trebaš diviti pošto su savršeni. Japan, koliko god ekonomski bio progresivan, socijološki nije
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

"Bushiroad has announced that the mental health and well being of all the ladies on the roster is their no.1 priority.

They will also be helping all members of the Stardom roster seek mental health care in the wake of Hana Kimura's passing.
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10275
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la ~MandyRose~ »

moje godište omg, RIP
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Rio146 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST "Bushiroad has announced that the mental health and well being of all the ladies on the roster is their no.1 priority.

They will also be helping all members of the Stardom roster seek mental health care in the wake of Hana Kimura's passing.
Bravo, sad su se sjetili :clap: neko mora umrijet da bi se ovako šta desilo. Plus ja bi odmah to napravio za sve promocije u Japanu. Ice Ribbon, TJPW, NJPW i ostalima treba pružiti istu pomoć, i ne okretati očima. Kao nije nama, nama to ne treba. Dogodit će se opet, a onda će biti kasno.
Yes Sir!
slika
Odgovori