Pro Wrestling Guerrilla

Najluđi wrestling na planeti...

Za sve manje promocije
Avatar
Super Dragon
Rank 3
Rank 3
Postovi: 41
Pridružen/a: 19 stu 2017, 15:50
6
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Super Dragon »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Meltezer je na sva usta hvalio all star weekend po twitteru
Walter-Zack Saber Jr. Je cak dao 5*
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la ejdzejp1 »

pogledao prvi dio All Star Weekenda, ovih dana planiram i drugi

Brian Cage vs. Flash Morgan Webster
Prilično dobar način za otvoriti show. Išli su onom standardnom David vs. Goliath formulom i ispalo je dobro, ponajprije zbog jako dobrog Websterovog sellanja i nekoliko dobrih hope spotova. Njegova pobjeda me jako iznenadila. ***

Adam Brooks vs. Mark Haskins
A ne znam, nekako mi nije baš sjeo ovaj meč. Previše vremena je otpalo na heel work Brooksa i interakciju sa publikom, što mi je nakon izvjesnog vremena postalo dosadno. Drugi dio sa Haskinsovim comebackom i završnicom je bio dobar, ali je uspio popraviti meč samo do solidnog nivoa. **1/2

Trevor Lee vs. Joey Janela
Dosta dobar meč sa vrlo jednostavnom formulom koja je bila jako dobro odrađena. Psihologija je bila dobro razvijena, a naravno tu je bilo i par spotova od kojih bih izdvojio Super Frankensteiner kontriran u Figure Four. Janela je jako dobro odradio babyface ulogu a Lee je bio dobar heel i sve skupa, bilo je dosta zabavno. ***1/4

Keith Lee vs. Jonah Rock
Baš moj tip meča, dvojica ogromnih ljudi pokazuju ko je jači. Hossfight baziran na izmjenama udaraca sa dosta intenziteta i jednostavnim potezima koji opet nisu tako jednostavni s obzirom na veličinu ljudi u ringu, te nekoliko impresivnih spotova kao što je bio Superplex, kontra iz Sentona u Powerbomb ili ona iz Splasha u Ground Zero. Napetost je bila na vrlo visokom nivou kao i atmosfera, publika je postajala sve glasnija kako se kraj bližio i odlično su reagovali na sve nearfallove. Stvarno odličan meč. ****

Flamita vs. Rey Horus vs. Sammy Guevara
Spotfest sa nekoliko odličnih sekvenci, brzim tempom i dosta dinamike ali imam i nekoliko zamjerki. Recimo, struktura mi se nije svidjela i bilo je očitih namještanja na poteze u nekoliko navrata. Overall, jedan jako zabavan Lucha meč. ***1/4

Ricochet vs. WALTER
WALTER-a sam gledao par puta do sada i djeluje mi kao odličan big man, a Ricochet je naravno odličan u ringu tako da sam očekivao barem jako dobar meč. I dobio sam ga. Ne baš odličan (možda bi i bio da je kraj bio jači) ali veoma, veoma dobar meč. Jako mi se svidjela priča, Ricochet je bio cocky heel koji je mislio da se može nositi sa WALTER-om koristeći power poteze i udarce ali to mu nikako nije polazilo za rukom. Ali, kada je počeo koristiti svoje standardne highflying poteze i brzinu uspio je srušiti WALTER-a koji nije mogao biti dovoljno brz da ga zaustavi. Roll-up kraj je imao smisla da da pobjedu Ricochetu pred meč za titulu, a zaštiti WALTER-a ali činilo se repetitivno nakon nekoliko takvih završetaka u prethodnim mečevima. ***3/4

Lucha Brothers (c) vs. Chosen Bros - PWG World Tag Team titule
Meč od kojeg sam najviše očekivao nije podbacio. Odličan sprint sa neprestanom akcijom, odličnim pacingom, sjajnim spotovima, counter sekvencama i tag team potezima. Činilo se dosta drugačije od većine tag team mečeva koje sam gledao prošle godine i to je vjerovatno najveći razlog zbog čega mi se meč toliko svidio. Pobjeda Riddlea i Cobba je bila odličan trenutak. Jako mi je drago zbog njih, zaslužili su titule. ****

Jako dobar show sa konzistentnom kvalitetom mečeva od kojih su dva bila odlična. Jedina zamjerka je to što je bilo previše roll-up krajeva. Sve u svemu, zadovoljan sam.
slika
Avatar
StevoLopata
Rank 7
Rank 7
Postovi: 624
Pridružen/a: 27 tra 2017, 21:52
6
Lokacija: Zadar
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la StevoLopata »

Legion Hall je kupljen za par milijuna od starih vlasnika i navodno ce ga se srusiti radi izgradnje neceg novog

Prvi i najduži BWA tag team prvaci - 637 dana
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Sherpa »

PWG Time is a Flat Circle Ratings by dave

Janela v Horus 3.75
King v Everfly v Atlas v James 2.75
Xavier/Wentz v Bandido/Flamita 4
Ospreay v Brooks 4.5
Rock v Cobb 4
Sabre Jr. v Riddle 4.75

Lee v Taylor 3.25
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la crocop97 »

Nova dvorana izgleda prekrasno, podsjeća na dobri stari Hammerstein Ballroom
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Sake »

Čestitke Keith Leeju, nadam se da će se pojaviti u nekoj većoj promociji uskoro.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST Čestitke Keith Leeju, nadam se da će se pojaviti u nekoj većoj promociji uskoro.
Mark Henry taman ide u mirovinu, eto mu niche u WWE-u.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la ejdzejp1 »

pogledao sam zaostatke od PWG-a (sve osim Time Is a Flat Circle, to nikako nisam mogao naći)

All Star Weekend dan 2

Brooks vs Rock - **1/2
Tipičan opener, ništa me se nije pretjerano dojmilo ali nije bilo loše.

Young Bucks vs Haskins & Webster - ***1/2
Lijepo odrađen meč, dobra struktura i spotovi. Klasičan YB meč.

Scurll vs Janela - ***
Slično kao i Janelin meč sa prve noći, samo mi se ovaj nešto manje svidio.

ZSJ vs WALTER - ****1/4
Stvarno odlično odrađeno, nemam zamjerke. Nije mi ni blizu Daveove petice ali svejedno sam uživao. Sjajno strukturirano, odlična big man face vs. heel little man priča, Sabreove submission kontre i WALTER-ovi brutalni chopovi. Sve preporuke.

Sydal vs Horus vs Trent? - ***
Dobar spotfest, ali trajalo je malo predugo. 10 minuta bi bilo sasvim dovoljno.

Taylor (c) vs Ricochet (PWG World titula) - ***1/2
Isto je trajalo predugo i bilo je praznog hoda, ali overall jedan jako dobar meč. Posebno mi se svidjelo ono kada je Chuck skinuo top rope kako bi spriječio Ricocheta da radi highflying poteze, slično kao što je Sabre uradio protiv njega sa bottom ropeom nekoliko mjeseci ranije. False finish je bio dobro odrađen i jako sam se iznenadio kada je Ricochet uzeo titulu, tada nisam znao da je imao reign sa titulom.

Mystery Vortex

Starr vs Yehi - *1/2
Bezveze. Shtick mi se nikako nije svidio i meč je imao nula reakcije publike, a i predugo je trajalo.

Janela vs Webster - ***1/4
Dosta dobar meč, svidjela mi se završnica.

Guevara vs Fenix - ***3/4
Ovo je već bilo jako, jako zabavno. Dosta odličnih highflying poteza i malo je falilo da bude odličan meč. Možda bi i bio da se Fenix nije povrijedio negdje u sredini.

Keith vs ZSJ - ***1/2
Nešto lošije od ZSJ-WALTER meča, ali svejedno vrlo zabavno. Dobar showcase za obojicu.

Scurll vs Trent? - ***1/4
Tehnički dobar meč, dobili su dosta vremena i ok su ga iskoristili ali falilo je nešto da meč učini boljim.

Chosen Bros (c) vs Ring Kampf (PWG Tag Team titule) - ****
PWG tag team divizija nastavlja pružati odlične mečeve. Sjajan hard-hitting meč sa odličnim Cobb-WALTER i Riddle-Thatcher interakcijama. Prepuno brutalnih poteza i big man poteza, te odličnih close callova u završnici. Preporučujem i ovo.

Ricochet (c) vs Taylor (Guerrilla Warfare meč za PWG World titulu) - ***3/4
Overall mi se meč nešto više svidio od njihovog prethodnog, pogotovo jer je trajao nekih desetak minuta kraće ali opet je falilo napetosti da bi ovo bio odličan meč. Zato brutalnih spotova nije nedostajalo, kao ni korištenja oružja. Izdvojio bih spotove sa thumbtacksima i one izvan ringa, to mi je bilo super. Odličan i jako emotivan post-match segment.

Neon Knights

Brooks vs Brody - ***1/4
Odlična reakcija za Brodya. Meč nije bio toliko dobar, ali je publika uveliko pridodala kvaliteti.

Castle vs Janela - **1/2
Puno komedije koja je bila jako dobra u početku, ali trajalo je puno više nego što je trebalo i postalo je jako dosadno. Tako da nije bilo ništa više od solidnog meča.

Banks vs Starr - ***1/2
Dobili su tek nešto više od 10 minuta i sjajno su to iskoristili. Banksa mi je uvijek užitak gledati, a i Starr je ovdje bio puno, puno bolji nego u debut meču. Završni spot je bio super.

Flip vs ZSJ - ***1/4
Dobar showcase za Flipa u njegovom debutu, ali meč bi mi bio puno bolji da se Flip potrudio barem malo sellati Sabreov work u završnici.

Keith vs Riddle - ****1/4-****1/2
Ako volite nemilosrdno šamaranje i lupanje kickova i laktova, onda je ovo pravi meč za vas. Sjajne izmjene svih navedenih udaraca, odlične kontre i sjajno tajmirani no selling momenti, te overall odličan performans i jednog i drugog. Jedina stvar koja je bila baš nepotrebna po meni je bio kickout iz Ground Zeroa. Razumijem da su htjeli dati nešto Riddleu u porazu, ali ovakav meč ga je zaštitio više od ičega.

Taylor (c) vs Trent? (PWG World titula) - **3/4
Imali su stvarno težak zadatak pratiti onakav meč i mislim da ga nisu uspjeli izvršiti. Publika je bila umorna, a niti meč nije bio nešto pretjerano zanimljiv. Svidjelo mi se postepeno mijenjanje polariteta Taylora koji je od čistog facea prešao u čistog heela udaranjem low blowa svom najboljem prijatelju na kraju meča. Osim toga, ništa što ću pamtiti.

PWG mi nastavlja biti jedan od, ako ne i najzabavniji indy fed. Svaki show je imao jedan meč kojeg bi trebalo pogledati i sve u svemu, jako sam zadovoljan viđenim.
slika
Avatar
StevoLopata
Rank 7
Rank 7
Postovi: 624
Pridružen/a: 27 tra 2017, 21:52
6
Lokacija: Zadar
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la StevoLopata »

Prvi i najduži BWA tag team prvaci - 637 dana
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la azo »

slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Melloo »


Vinces wet dream
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Pro Wrestling Guerrilla

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

E to bi se tribalo pogledat.
slika
Odgovori