Lucha Underground

Dario Cueto i njegov hram

Dario Cueto i njegovo podzemlje
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Ultima Lucha Tres 2017 Drugi dio


Lucha Underground S3E38

Dobre stvari:
1. Dobar opening segment. Ivelisse je došla natrag u temple!
2. Battle Royal je trajao kratko, ali bio je zanimljiv, i ubio je malo vremena do zadnja dva meča. Mislio sam da će dobiti Son of Maddnes, ali ipak sam se prevario. Nije loša odluka da The Mack pobjedi.
3. Solidan meč od Ivelisse i Catrine. In ring skill nije bio na nivou, ali dobro su gradili priču. Onaj dio kada je Catrina udarala Ivelisse s bocama je baš podigao, publiku na noge. Ispravna odluka da Ivelisse uzme. Jedina zamjerka mi je ta, što je Mil Muertes nestao odmah na početku meča, umjesto da pomogne Catrini.
4. Post meč segment kada je Jeremiah napao Ivelisse, bio je odličan. Dobar nastavak za četvrtu sezonu.
5. ME, je bio više nego dobar. Bilo je jako dobrih spotova. Opet odlično ispričana priča. Fantastičan način da se završi feud.
6. Post meč segment, i face turn Maripose je bio fantastičan.

Loše stvari:

-
Yes Sir!
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la AlenB »

Sexy Star vs Taya - ***1/4
Trios titule - ***1/2
Pentagon vs Son of Havoc - ***3/4

više u recenziji - show malo ispod razine prethodna dva, nije bilo onog odličnog meča, ali tri vrlo dobra zato
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la ejdzejp1 »

Sexy Star vs. Taya - Last Luchadora Standing
Dosta dobar meč za otvaranje showa. Jako dobra akcija, jako dobro korištenje oružja i sjajne izmjene chopova i kickova. Dobio sam dojam da se mrze. Završni spot je takođe bio dobar i svidjelo mi se što nije bilo odbrojavanja sve do samog kraja. ***1/4

Reptile Tribe (c) vs. The Mack, Killshot & Dante Fox - Trios titule
Još jedan jako dobar meč, doduše malo bolji od openera i puno drugačiji od istoga. Čisti wrestling meč sa jako zabavnom akcijom i dosta lijepih spotova (prije svega double dive Killshota i Foxa). Odličan feel good moment na kraju, ako je iko zaslužio titule onda su to Mack, Killshot i Fox. ***1/2

Pentagon Dark vs. Son of Havoc - Gift of The Gods titula
Ne odličan meč, ali svejedno sam zadovoljan. Dosta intenziteta, dobro korištenje stipulacije i dosta odličnih spotova (Suplex kroz stol, Package Piledriver kroz stolice, te završni spot). Takođe bih spomenuo jedan sjajan detalj kada je Pentagon teasao Moonsault kroz stol, a onda kao pravi heel odlučio da to ne uradi. Odličan trenutak za Pentagona na kraju, mislim da bi trebao osvojiti titulu sljedeće sedmice. ***1/2

Jako zanimljiv vignette na kraju sa Pumom i Vampirom. Sada sam još više zainteresovan za sljedeću sedmicu.

Dobar treći dio Ultima Luche, iako ne na razini prethodna dva dijela. Sljedeće sedmice očekujem sjajan show.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Ultima Lucha Tres 2017 Treći dio


Lucha Underground S3E39

Dobre stvari:
1. Izvrstan stiff meč Taye i Sexy Star. Ono je bilo legit šamaranje. Brutalno dobro. Baš sam dobio dojam da se mrze, i ono s Triplemanie baš nadodaje na cijeli feud.
2. Meč za Trios titule, je bio dobar. The Mack, Killshot i Dante su zaslužili te titule. Zanima me što će dalje biti s Dragom.
3. ME je bio malo ispod očekivanja, ali bilo je dobrih spotova. Pogotovo Package Piledriver na stolice.
4. Segment s Vampirom i Prince Pumom je bio ok.

Loše stvari:
-
Yes Sir!
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Sake »

Taya vs. Sexy Star - ***
Odlične izmjene chopova. Odličan finish.

Reptile Tribe vs. The Mack, Killshot & Dante Fox - ***3/4
Fantastično sellanje vojnika. Meč je dobio na kvaliteti nakon ulaska Macka. Prelijepu su priču ispričali sa Killshotom i Danteom. Dobra odluka da Mack, Killshot i Dante pobjede, bilo bi tragično da Mack nije osvojio nijednu titulu u Luchi.

Son Of Havoc vs. Pentagon Dark - ***1/2
Pentagon se očito čuvao za LU title meč (ako je bio u njemu), jer mislim da je snimljen na isti dan (ako je uopšte sniman). Dobar meč, očekivao sam više, jer znam da je Pentagon jedan od najboljih u HC mečevima, ali uredu. Package Piledriver spot večeri. Pentagonov put do titule je najbolja priča u historiji Luche. (ako se ustvari završi)

Intrigantan završni segment. Najslabija epizoda UL do sada, nadam se da je ovo bio calm before the storm.
Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST i ono s Triplemanie baš nadodaje na cijeli feud.
Sexy Star je na TripleManii slomila ruku Rosemary, na TripleManii na kojoj Taya uopšte nije ni bila. Ono na šta ti misliš je incident kada je Tayi oduzeta titula i data Sexy, što se opet desilo godinu dana nakon što su one imale svoj UL meč.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

@Sake znam da je bila Rosemary na Triplemaniji, ali vidio si meč s Ultima Luche, i ova prica s Triplemanije se bas poklapaju, da se njih dvije mrze. Iako je Ultima Lucha bila skriptirana, opet mi je super to rivalstvo.
Yes Sir!
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Ultima Lucha Tres – Part 3 recenzija

Post Postao/la FilipS »

slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Sake »


2:30 Pentagon???
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la FilipS »

Ovo je nešto nevjerojatno :clap: :clap: :clap: Kakav kraj sezone wauuuu :D :D

Kao i nakon prve sezone dobili smo triler podlogu za iducu sezonu koja je bila nešto fantastično. Cueto na samrti, Daga ubio Pindara itd.

Cijeli show je također bio awesomee :D :D :clap:

Ajte ljudi molim vas nabavite nekako pare i nastavite ovu predivnu seriju, za mene najbolju na svijetu.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la AlenB »

Ma fantastičan show, ponajprije zbog izvanrednog bookinga, predivnog storytellinga (pogotovo u samoj main event scenu) i jednostavno, izgledalo je kao da je svaka sekunda showa bio trenutak za pamćenje.

Pretočit ću ovo u ocjene mečeva

Matanza vs Aztec - **3/4
Elimination meč - ****
Mundo vs Puma - ***3/4
Pentagon vs Puma - ***1/2

Samo jedan odličan meč (main event mi nije baš toliko sjeo - napisat ću nešto više u recenziji), ali ovdje zvjezdice nisu definitivno bitne. Bitni su momenti ovdje i onda jebeno dobra završnica špica koja je pokrila sva događanja potencijalne četvrte sezone. To je bilo nešto predivno.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la azo »

ThankeYouLucha ThankeYouCueto
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la ejdzejp1 »

Matanza vs. El Dragon Azteca Jr.
Meč kao meč nije bio ništa specijalno, bilo je solidno ali ništa više od toga. Izdvojio bih jedino onaj spot gdje su probili kavez. Ali, uplitanje Black Lotus i samo Cuetovo priznanje je bilo odlično odrađeno u smislu storylinea. **3/4

Cage vs. Mil Muertes vs. Jeremiah Crane - Elimination Gauntlet meč
Prebrutalan meč, najbolji na showu. Neprestana akcija, dosta 3-man poteza i sjajni spotovi. Ponajprije bih izdvojio Suplex kroz stol na kojem je ležao Muertes, Chokeslam Muertesa kroz stol te zabijanje onih drvenih štapića u Cageovu glavu od strane Cranea. Jedina zamjerka na meč jeste to što je po meni završetak bio nekako slab, učinilo mi se kao da je tempo pao. Vjerovatno bih dao veću ocjenu da je kraj bio malo jači, ali svejedno je bilo odlično. Cuernov povratak nakon meča je takođe bilo lijepo iznenađenje i sjajan trenutak. ****

Johnny Mundo (c) vs. Prince Puma - Lucha Underground titula
Za mene odličan meč. Odlična i dobro izgrađena akcija sa dosta jako lijepih counter sekvenca, i iako nisam fan ref bumpova i overbookinga ovdje se to odlično uklopilo u priču. Angelicov povratak i čišćenje ringa je bilo odlično, kao i dive sudije Knoxa na WWU. Imali su me na End of the World nearfallu. Sjajan trenutak za kraj, ali... ****

Prince Puma (c) vs. Pentagon Dark - Lucha Underground titula
Prije svega da kažem da mi je bilo sjajno to što je Cueto učinio ovo career vs. career mečem. Što se tiče samog meča, bio je jako dobar. Puma je sjajno sellao ruku, skoro je nikako nije koristio. Akcija je bila jako zabavna sa dosta lijepih trenutaka, te odličnim plot twistom na kraju. Ovo je bilo odlično odrađeno, Pentagon konačno dobija zasluženu titulu, a Puma odlazi kao pravi heroj. ***1/2

I za kraj da prokomentarišem stvar koja mi se najviše svidjela, a to su bili oni vignettei na kraju showa koji su bili apsolutno fantastični. Pumin odlazak, Vampiro i njegov gospodar, Rabbit Tribe, Reptile Tribe, Sexy/Mariposa, Fenix & Melissa/Jeremiah & Catrina, Matanza/Rey te ubistvo Cueta, sve je to sjajno postavilo potencijalnu četvrtu sezonu.

Fenomenalan show sa jako kvalitetnim wrestlingom i izvanrednim storytellingom. Sada mi je još više žao što se ovo vjerovatno neće nastaviti. Nije moglo bolje za kraj sezone.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Sake »

Fenomenalan show. Main event meč večeri, volim big-fight feel main evente, podjestilo me na Mil vs Puma na UL1. (****1/4) Povratak King Cuerna (kojeg sam si spoilao, ali sam nakon onog Triple Threata totalno zaboravio), Black Lotus, turn Black Lotus na Matanzi, povratak Angelica... ma fantastično. Iako je ME bio jako predvidiv, cash-in mi je idalje bio mark-out momenat. Ovo je bila osveta Pentagona Pumi za poraz u finalu Cueto Cupa i to je odličan storytelling. Dokumentarac o Mundu je bio presmiješan :lol: . Završna špica me podjestila na onu iz prve sezone, heartwarming. :D Predivan mali detalj - Puma nosio originalni outfit. I nakon onog haosa (predivan overbooking), i herojske pobjede Pume, Pentagon mu ladno sve oduzme. Kao što sam rekao prošle sedmice, Pentagonov put do titule je najbolja priča u historiji LU. Ricochet sad konačno može u NXT.

One More Season! :clap: :clap: :clap:
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la azo »

Angelico više povrataka nego mečeva imao :ljut: :ljut:
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Ultima Lucha Tres 2017 Četvrti dio


Lucha Underground S3E40

Dobre stvari:
1. Wow. Početak odličan. Prvo onaj spot s ogradom, kada ju je El Dragon Azteca Jr. probijo, a zatim iznenađujući povratak Black Lotus. Jako mi se sviđa početak ovoga feuda, i jako bi ga volio vidjet u sljedećoj sezoni.
2. Fantastičan Elimination Triple Threat meč. Dosta brutalnih spotova. Nisam skužio od kojega je udarca Jeremiah prokrvario. Booking savršen. Post meč segment s King Cuerno-m nimalo ne očekivan. Jedva čekam četvrtu sezonu.
3. Meč Prince Pume i Johnny Munda, i nije bio na jako visokoj razini kako sam i očekivao, ali bio je više nego dobar.
4. ME je isto imao dobrih trenutaka, ali ništa vrijedno spomena. Čudna mi odluka da meč bude Career vs Career, i oproštaj Prince Pume mi je bio malo slabiji, od očekivanoga.
5. Post meč segmenti su mi bili nešto najbolje u ovoj sezoni. Otkud Daga među Reptile Tribe-om? Što njega nije Pindar ubio? A sada Daga ubija Pindara? Iz kojega razloga? Sexy Star ima feud, al ni ona ne zna s kime. Prince Puma je skinuo masku i otišao iz temple-a. I Vampiro ima svog gospodara. Winter puca u Cueta. Zašto? Hoće li Dario preživjeti? E toliko puno izbora, mogućnosti, razvoja situacije i priča, da mora biti nova sezona. #WeWantSeason4

Loše stvari:

1. Onaj promotivni video o Johnny Mundu i Worldwide Underground-u, mi se nije svidio.
Yes Sir!
slika
Odgovori