Lucha Underground

Dario Cueto i njegov hram

Dario Cueto i njegovo podzemlje
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la TheViper »

koju ocenu je dao Big Dave za taj classic?
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la azo »

Sake je napisao/la:QR_BBPOST
azo234 je napisao/la:QR_BBPOST Kako je Killshot jos ziv...
čuj to, pa Dante je primio dva najopasnija spota.
mislio sam na on stakla komentarisano dok je gledano :)
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
SenkaKojaLuta
Rank 6
Rank 6
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:11
7
Lokacija: Wrong Side of Heaven
It’s my birthday
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la SenkaKojaLuta »

Avatar
SenkaKojaLuta
Rank 6
Rank 6
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:11
7
Lokacija: Wrong Side of Heaven
It’s my birthday
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la SenkaKojaLuta »

Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la AlenB »

Opet jako dobar show, čak i bolji nego prošlotjedni. Main event je pokidao, iako nije bio bolji od prošlotjednog, ali je epizoda imala puno više storyline napretka i plot twistova, tako da je ovo generalno bio još bolji show. Main event mi je na **** ostalo u recenziji.
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la FilipS »

Odlična epizoda, sve je bilo odlično odrađeno( isto kao i Alen, više ću reci u recenziji)
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la ejdzejp1 »

Vrlo dobar vignette sa Ivelisse i Craneom na početku, opravdava ono što se desilo kasnije.

Unique Opportunity Battle Royal
Kao wrestling meč, bio je kao i svaki battle royal. Akcija nije bila ništa posebno i trajalo je jako kratko. Ali, u smislu priče ovo je bilo jako dobro odrađeno. Bit će zanimljivo vidjeti Killshota i Foxa ponovno zajedno u timu. Nadam se da Mackov tim osvaja trios titule. *1/4

Catrina vs. Ivelisse
Dosta dobar brawl njih dvije, sa sjajnim intenzitetom i odličnom publikom. Čak je bilo i krvi, na što nisam navikao u ženskim mečevima ali ipak ovo je Lucha. Jedina zamjerka jeste to što je kraj meča došao prebrzo, mislim da su trebale dobiti još malo vremena da to izgrade malo bolje. Angle sa Craneom nakon meča je itekako imao smisla, pogotovo nakon početnog segmenta epizode. Sada me baš zanima rasplet 3-waya za rukavicu. ***

Fenix vs. Marty "The Moth" Martinez - Mask vs. Hair
Ne na razini prošlosedmičnog Hell Of War meča, ali svejedno odličan meč. Obojica su bili sjajni u meču, akcija je bila odlična i publika je bila uključena. Ispričali su odličnu priču. Uplitanja inače ne volim, ali u ovom meču su bila itekako smislena i uklopila su se u priču. Turn Maripose poslije meča je takođe bio odličan. ****

Vrlo dobar drugi dio Ultima Luche, negdje na razini prvog dijela. Prezadovoljan sam za sada.
slika
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Sake »

Odlična epizoda, ja ću čak i reći jedna od najboljih u historiji Luche.

Battle Royal je bio super zabavan meč, Pimpinela je imao presmiješne spotove, Striker je isto imao jedan odličan line. Očekivao sam da će Macka ubaciti u meč za gauntlet, ali Dariova odluka više odgovara njegovom karakteru, Trios meč će biti fenomenalan.

Lijep street fight Catrine i Ivelisse. Ipak, ono što je ukralo show ovdje za mene je kostim Catrine i koliko Mil smiješno izgleda kao Catrinin menadžer. Heel turn Cranea nisu mogli bolje napravit. Ako spojimo meč i heel turn, ovo je bilo veoma dobro i nahypalo me za meč za gauntlet.

I onda main event. Akcija, psihologija, storytelling, afmosfera. Umjetnost. **************************************

UL je sve bolja i bolja, i za sad perfektno doviđenja za LU.
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Ultima Lucha Tres – Part 2 recenzija

Post Postao/la FilipS »

slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la FilipS »

According to Dave Meltzer & Wrestling Observer Radio (via wrestlinginc.com), it appears that Lucha Underground has found potential funding for a 4th season. That’s the good news. The bad news is that if they go with this new funding source, the budget for the show would have to be significantly cut. The source of funding is reportedly “earmarking far, far less money per episode and for the season” than what the company had been spending for the previous seasons.

Nisam ni sretan ni tužan. Drago mi je što će se možda nastaviti, ali kvaliteta nece biti na ovoj razini.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Lucha Underground S3E35

Dobre stvari:
1. Jako smješan segment s Worldwide Underground-om. Sviđa mi se kako paze na detalje, i ti detalji puno doprinose izgradnji likova.
2. Solidan Atomicos meč, malo me iznenadila odluka da Ricky Mandel-a/Munda, zamjeni Marty Martinez umjesto Jack Evans-a. Cage-u je ukradena željezna rukavica. Ta priča je sve bolja i bolja.
3. Jako dobar segment između Catrine, Jeremiah-a, Mil Muertes-a i Cage-a. Svi žele tu željeznu rukavicu. Volio bi vidjet ovaj Triple Threat meč na Ultima Luchi Tres. Na kraju Dario Cueto uzima rukavicu.
4. Melissa Santos ima meč! Fantastična vijest, samo bi ja to ipak ostavio za Ultima Luchu. Jedva čekam.
5. Pentagon Dark i El Dragon Azteca su imali jedan solidan meč. Pobjednik očekivan. Post meč segment je bio dobar.
6. ME između Matanze i Rey Mysteria je bio dobar. Iako sam očekivao više, ovo je bilo dobro.

Loše stvari:
-

Lucha Underground S3E36

Dobre stvari:
1. Fantastičan opening segment s Melissom Santos i Fenix-om.
2. El Texano Jr. je izgubio od Dante Fox-a, na Famous B-ovo ometanje. Dario je najavio njihov meč na Ultima Luchi. Solidno, ali me ne zanima pretjerano.
3. Mixed tag team meč s Melissom Santos je bio pomalo razočaravajući, ali ipak je bila dobra booking odluka, da Marty Martinez malo popravi momentum pred Ultima Luchu Tres.
4. Gift of the Gods title meč je bio isto ispod prosjeka, ali opet mi se sviđa booking odluka. Ladder meč između Son of Havoc-a i Pentagon Dark-a bi mogao biti fantastičan.
5. Završna scena mi je bila super. Najavljen Jeremiah vs Cage vs Mil Muertes meč za željeznu rukavicu. Baš me zanima što će biti ako Cage ponovno osvoji.

Loše stvari:
-
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Predikcije

Matanza vs El Dragon Azteca Jr.
Stvarno ne znam tko bi mogao pobjediti. Volio bi da El Dragon Azteca Jr. pobjedi uz pomoć Rey Mysteria, ali Matanza je ipak Monster. Ipak Monster Matanza.

Jeremiah vs Cage vs Mil Muertes
Volio bi da Cage pobjedi, pa da vidim što će Dario Cueto napraviti. A Jeremiah bi mogao nastaviti feud s Catrinom, Ivelisse i Mil Muertes-om.

Fenix vs Marty Martinez
Nakon nekoliko mjeseci Marty Martinez-ovog "stalkanja" Melisse Santos, Fenix ju je došao spasiti. I kako to inače bude u raspletu, negativac nadomak pobjedi, ali na samome kraju ipak pozitivac uzme tu pobjedu i ljubav pobjedi. Tako će biti i ovoga puta, a Fenix će ošišati Marty Martinez-a.

Sexy Star vs Taya
Ovaj feud se skoro pa i nije dogodio. Bilo je par momenata u zadnjih nekoliko epizoda, između njih dvije, ali ništa posebno. Sad me ovaj meč jako zanima, zbog onoga incidenta s Triplemanie. Mogla bi Taya ovo pobjediti.

Catrina vs Ivelisse
Ovaj meč smo dobili odmah na početku sezone, i od toga dalje ništa. Što očekivati? Ne znam, ali bilo bi lijepo kad bi Ivelisse u svom povratničkom meču pobjedila.

Son of Havoc vs Pentagon Dark
Naravno Pentagon Dark. Nebi se čudio da se pridruži odmah meču za Lucha Underground titulu.

Johnny Mundo vs Prince Puma
Rekao bi Pentagon Dark, ali pošto službeno nije najavljen u meč, reći ću Prince Puma.

Dante Fox vs Killshot
Jako dobar feud. Jako mi se svidio onaj promotivni video o Killshot-u. Imaju dobru kemiju u ringu. Veseli me što ću vidjeti barem dva meča između ove dvojice. Imam osjećaj da će Killshot pobjediti.

El Texano Jr. vs Famous B
Uopće me ne zanima. Pobjeda El Texano Jr.-a.
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

Ultima Lucha Tres 2017 Prvi dio


Lucha Underground S3E37

Dobre stvari:
1. Ne očekivan povratak Dr. Wagner Jr.-a. Meč nije bio na nekoj fantastičnoj razini, ali sviđa mi se booking odluka. Sada El Texano Jr. mora raditi za Famous B-a. Jedva čekam četvrtu sezonu.
2. Najavljen Battle Royal, za novu unikatnu priliku. Najvjerovatnije Son of Havoc pobjeđuje.
3. ME, The Hell of War, je definitivno najbolji meč, kojega je Lucha Underground imala. Stvarno perfektno. Očekivao sam tri zasebna meča, jedan meč po epizodi, ali ovo je ispalo odlično. Feud im je trajao čitavu godinu, ali nije bilo nešto puno interakcije između njih dva. Nekoliko uplićanja u meč, dvije-tri konfrotacije, i sada za kraj su odradili jedan od najboljih mečeva u Lucha Underground povjesti.

Loše stvari:
-
Yes Sir!
slika
Avatar
FilipS
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1769
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:02
7
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la FilipS »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Jack Evans-a
Jel zna neko sta je s njim. U drugoj polusezoni nije uopće imao meč. Nije stavlejn ni u Cueto cup. Vidim da ima sa zubima nesto problema mozda je zbog toga. Nisu spominjali nikakav razlog ako se dobro sjecam.
Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Najavljen Battle Royal, za novu unikatnu priliku. Najvjerovatnije Son of Havoc pobjeđuje.
Mislis Son of Madness
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Lucha Underground

Post Postao/la Rio146 »

FilipS je napisao/la:QR_BBPOST Mislis Son of Madness
Da, ispričavam se. Mislim da ga nebi trebali onako push-at, i sad da ostane bez svega.
Yes Sir!
slika
Odgovori