Diskusije o New Japanu

Nasumične misli o NJPW-u

Svijet New Japan Pro Wrestlinga
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Izgleda da stupa na snagu tek 23.10. Čudna odluka da ovo objave u sred G1-a :think:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Wrestle Kingdom 15 isto ide na dva dana, 4. i 5. Ne znam jel ovo sad standardno za WK ili žele pokušat maksimizirat zaradu ako budu primorani smanjit broj uživo gledatelja zbog korone :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Sherpa »

Ja mislim oboje. Al prvenstveno što se format pokazao jak dobar
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

https://www.njpw1972.com/84602

TLDR 54 eventa od sedmog miseca, cca 70k fanova, nula slučaja koronavirusa.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Kad bi New Japan bio srednja škola :lol:

https://yenpress.com/9781975321512/new- ... jZ-218wsm8
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Sherpa »

Dave

It’s funny because the people at New Japan who are wrestling people want the relationship as well, but in Japan it’s been hard for some to get through the bad feelings of working with someone who took so much talent. But at the same time, they can have access to that talent needed for big events once the pandemic is over if they make a deal, and most of those guys weren’t working full tours anyway.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Sherpa »

dave za prvi mega dan

11/15 Nagoya

Ishii/Yano vs. Fale/Owens 2.25
Wato vs. Uemura 2
Cobb/O-Khan vs. Tanahashi/Henare 1.25
Eagles vs. DOUKI 3.25
Sabre/Taichi vs. Goto/YOSHI-HASHI 2.75
SHO vs. BUSHI 3.5
EVIL/Yujiro vs. SANADA/Shingo 3.25
Taguchi vs. Despy 3
FinJuice vs. GoD 3
Hiromu vs. Ishimori 4.25
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Maridius98 »



Šta mislite o ovom klipu? Meni deluje kao preterani hejt i demogogija. Vi što duže pratite NJPW, jel zaista ovo tako loša godina?
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ovaj lik je generalno jako kritican, casa poluprazna tip osobe, a to kazem kao zadrti pesimist. Videa su mu dobra za malo razmisljat ili pokrenit raspravu, al generalno se cesce ne slazem s njim nego obrnuto.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Sherpa »

Uh, sat vremena. Ne odvaja mi se tolko.

Al mislim da neovisno o tome mogu odgovoriti. Moj odgovor je da. Ima nekoliko razloga tome, a jedan zasigurno mora biti korona, nema potrebe objašnjavati oko toga.

Druga stvar je tranzicija moći. Zadnjih 10 godina tana i okada nose ovu kompaniju na leđima. Okada ima slabiju godinu, bilo da je do njega ili da je dio priče, čovjek to svakako zaslužuje. Pošto u protivnom postaje tana 2.0 u radim a stalno sam ozlijeđen aspektu. dok je tana polako u silasku niz card. Osobno mislim da ga rade prebrzo i da još treba biti jedan od top likova kompanije te da ga ove godine nisu dobro korisili koliko su mogli.

Makni njih dvojcu i koga imaš? Naito. Ok. Dalje? Will je na putu ka vrhu, ibushi je isto tako i trebaju povuci okidač, evil je bio eksperiment (kakav god booking bio nekada moraš van granica ići, nekada uspiješ, nekada ne), goto je pak never-win-a-big-one. Još je tu white, no ni on još nije ace kompanije razina. Tako da im je top level slika bez okade i tane malo slaba. To jest, nema takav star power ko bez njih, a ovo je na kraju krajeva star power biznis.

Mislim da je posljedica tog što u imaju jako malo pravaka koji su još tu a da su u zadnjih 10 godina bili prvaci. Aj i omega otišli. Grade nove zvijezde, ali nisu uspjeli preko noći. Kada dodaš da je corona sve opako sjebala, suditi na temelju ove godine je malo glupo. Ako za dvije bude ista situacija, e onda možemo govoriti o problemu.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Maridius98 »

Ovaj baki zastupa tezu da je NJPW loš od 2018 godine i da se situacija samo pogoršava. Dve glavne teze koje sam mogao da izdvojim je to što si spomenuo da im fale zvezde, a da se ne trude. Igraju na sigurno. Kaže da nisu imali novu klasu YL od 2018 i da niko nije imao kvalitetan push što se main event scene tiče sem ovih koje si nabrojao.
Druga stvar je nemaju long term booking i da je generalno situacija sa booking-om katastrofa od kad je Elite napustio promociju. To me je više zanimalo šta mislite. Korona je ujebala svaki long term booking to je evidentno, čak je i NJPW dobro prošao kad uzmemo u obzir da su se neke promocije (tu pre svega mislim na američke) mnogo, mnogo kasnije otvorile.
E sad, da skratim priču. Jel mislite da je to tačno? Da im fali long term booking od kada su amerikanci otišli i jel mislite da je bila greška što su tada gradili promociju oko njih? Da li postojanje AEW može toliko da košta NJPW što se kvaliteta programa tiče?
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Kaže da nisu imali novu klasu YL od 2018
Ovo ne znači ništa, tj značilo bi samo kad ne bi uopće imali trenutnih young liona.
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Druga stvar je nemaju long term booking i da je generalno situacija sa booking-om katastrofa od kad je Elite napustio promociju.
U prijevodu lik ne voli Okadu i koristi svaku priliku da govori protiv njega :roll: Pravit se da nemaju long term booking je apsurdno ako uzima 2-3 godine za primjer, od kojih je jedna godina provedena u pandemiji, a u drugoj su izgubili dosta hrvača. Govorit da NJPW ima prednost jer su ranije krenili je kratkovidno i naivno, isto tako ih je moglo zatvorit u bilo kojem trenutku da se situacija s koronom pogoršala. Ne moš imat booking 6 miseci unaprid ako ne znaš šta će bit idući tjedan. Realno ako iko ima prednost to su WWE i AEW koji nisu uopće morali prestat.
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Da im fali long term booking od kada su amerikanci otišli i jel mislite da je bila greška što su tada gradili promociju oko njih?
Ne fali, tj moraju se prilagodit i za to će tribat vrimena, u međuvremenu se moraju krpat šta se i vidi po nekim odlukama (Evilov turn, Tanin WK meč). Otišli su im jedan top singles hrvač u Kennyu, top tag team u Bucksima i odličan mlađi prospekt u Hangmanu praktički preko noći. Ubaci tu još Moxleya, Jericha, Archera. Kroz 2020 tu ubacit cili dio rostera koji nije stacioniran u Japanu. Apsurdno bi bilo očekivat da se ijedna kompanija od toga oporavi brzo. Govorit da je greška moš samo u 2020 di je AEW ogromni uspjeh, istu stvar ne moš reć u ijednoj godini prije odlaska Elitea. Da nije bilo tih ljudi NJPW-u ne bi popularnost eksplodirala na zapadu.
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Da li postojanje AEW može toliko da košta NJPW što se kvaliteta programa tiče?
U biti isti odgovor kao i prije, naravno da će ti odlazak hrvača utjecat na produkt.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Sherpa »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Druga stvar je nemaju long term booking i da je generalno situacija sa booking-om katastrofa od kad je Elite napustio promociju.
mislim da pretjeruje. imali su i za vrijeme što BC (koje god iteracije) bilo elite upitnih priča, ali koja kompanija nema?
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST loš od 2018 godine i da se situacija samo pogoršava
ovisi što mu znači loš, u tom periodu mislim da su svi bosj, g1 i tag tim turniri dostavili. da su svake godine na razini. da njpw nije samo pričanje priča nego je i onaj sportski aspekt. dva lika uđu u ring, jedan pobjedi drugi izgubi.
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST jel mislite da je bila greška što su tada gradili promociju oko njih?
iz današnje perspektive? da. ali gledaj razoj. devitt (balor) postane popularan, ode, al već je tu aj da uzme njegovo mjesto. ode on, eto omege. ode on? evo white i ospreay. a da ne kažemo da je tu bilo i manje razvikanih, a kod fanova popularnih, kao recimo elgin. manje više znaš da će otići, pa ih iskoristi koliko možeš, a koliko god boljelo kada odu, niti jedan gajin još nije zatvorio wk main event s pobjedom, to je ostalo rrezervirano za domaće zvijezde. tako da niti oko njih nisu gradili. zapravo, najviše što je njpw gradio i forsirao oko gajina je alfa vs omega - jericho vs kenny. i to im je donilo brdo para.
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Pravit se da nemaju long term booking je apsurdno
ovo je jedna zanimljivo pitanje. kada je naito napokon dobio omegu na wk svi su stavljali opise kako je rasla evolucija lika kroz njihove susrete. uzmi sada primjer naito evil. možda je ovo što su imali prvi i zadnje poglavlje, a možda je jedno od deset kroz izdućih par godina. ne znamo. teško je reći da li imaš long term kada si na početku priča, a na početku si zato što si napokon stavio okadu i tanu malo sa strane. ajmo reći ovo je početak neke nove ere.
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST praktički preko noći
to, a dodaj još kushidu koji je otišao u wwe, nakamuru u istoj direkciji, shibatin kraj... da su ostali, neki od tih ljudi bi danas bili blizu važnih pojasa, kushida uvijek oko junior, naka oko ic, dok bi shibata vjerojatno uzeo hw. a opet su doveli shinga, ishimorija, kentu... jedni odu drugi dođi.
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Da nije bilo tih ljudi NJPW-u ne bi popularnost eksplodirala na zapadu.
to, plus, prilično jasno je da jedna strana (po pitanju uprave) drži vrata otvorena. a po pitanju hrvača, ja mislim da tu ima još više otvorenih vrata. okada ima hrpu prijatelja u aewu, pa best friendsi su svoj prvi dynamite omega cam hug njemu posvetili. tana je radio sa hrpom njih, svi znamo omega ibushi relaciju. te da uprava sutra odluči pristati na suradnju, trenutni long term plan bi bio modificiran, no odmah bi se krenulo pričati o omega okada 4 (ili 5 ako brojiš g1). da, trebaš imati plan, direkciju, ideje, ali trebaš biti spreman i reagirati. ja mislim da je njpw to radio jako jako dobro do sada.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la ejdzejp1 »

gledano iz trenutne perspektive dati sve titule Eliteu i bookirati kompaniju oko njih je bila greška jer su lojalni ljudi ispaštali zbog part timera za koje se znalo da će kad tad otići, imali su sreće što su Elite napustili tada kada jesu, pa NJPW nije zadesila sudbina ROHa koji je par godina buildao kompaniju oko njih i onda kad su oni otišli, i ROH je maltene umro.

Što se long term bookinga tiče, mislim da u određenoj formi postoji u NJPWu, to jest da imaju neki plan sa određenim pričama, ali većina toga je fanfiction. Naitova 2018. godina nije bila dio priče, jednostavno nisu znali šta da rade s njim. Sjećam se kad su ljudi hvalili Juiceov arc do titule samo da bi on tu istu titulu izgubio od Codya bez ikakvog valjanog razloga, što je pokazalo da NJPW uglavnom prati trendove i Gedo ipak ne bookira sve daleko unaprijed. Naito prošle godine prvi put pobjeđuje u Jo-Hallu a opet to ne izgleda kao payoff, ne znam da li je to ijednom spomenuto, što upućuje na to da su njegovi neuspjesi u Osaki bili samo slučajnost, a ne priča koju pričaju. Kao što rekoh, long term booking postoji u nekom obliku, većina je fanfiction poput onih popularnih Showbuckle videa.

Što se videa tiče, slažem se u vezi heavyweight title mečeva koji su izgubili identitet jer imaju formulu koja se mora pratiti i svi veliki mečevi imaju check listu stvari koje moraju sadržavati (od početka Okadinog zadnjeg reigna pa do sada, jedino WK odbrane i Suzuki meč su vrijedni spomena po meni). Osim toga, video je generalno mišljenje s kojim se ne slažem.
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST generalno situacija sa booking-om katastrofa od kad je Elite napustio promociju
mislim da je rekao da je booking loš otkad su propustili priliku dati Naitu titulu i počeli buildati kompaniju oko Elitea, što se na kraju pokazalo kao pogreška kad su ovi otišli ni godinu dana kasnije i NJPW je izgubio veliku većinu zapadne publike
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Diskusije o New Japanu

Post Postao/la Sherpa »

slika
Odgovori